Logo Prestige Medical

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
24 364 31 41
730 005 585
recepcja@prestigemedical.pl
ul. Medyczna 8 lok.116 oraz parter
Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

ul. Medyczna 8 lok. 116 oraz parter

09-400 Płock

Znajdź nas!
 

Redukcja poduszek tłuszczowych policzków – Bichata

Za pyzatą twarz bardzo często odpowiadają tzw. poduszki Bichata. Są to struktury tłuszczowe położone wewnątrz policzków. Jeśli nadają twarzy wygląd za bardzo pucołowaty – poduszki można usunąć i w ten sposób natychmiastowo i z trwałym efektem twarz wyszczuplić. Warunek podstawowy: poduszki muszą być duże aby efekt był spektakularny.

 

REDUKCJA PODUSZEK BICHATA

Jest to zabieg wykonywany przez chirurga w celu wysmuklenia policzków. Polecany szczególnie u osób, których rysy twarzy pomimo stosowania diety i szczupłej sylwetki pozostają „pełne”. Przy pomocy niewielkiego nacięcia na wewnętrznej stronie policzka (cięcie ma długość ok. 1-2 cm) zostaje usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej znajdującej się w centralnej części policzka, która tworzy tzw. Poduszkę tłuszczową Bichata. Nie zaleca się usuwania ich w całości, gdyż powoduje to nadmierne zapadnięcie policzków – wyglądają wówczas nienaturalnie – a jedynie wycięcie ich nadmiaru. Policzki zostają wymodelowane, a rysy twarzy wyostrzone.

 

PRZEBIEG ZABIEGU

W rękach doświadczonego lekarza jest to w pełni bezpieczny i skuteczny zabieg, który umożliwia natychmiastową redukcję krągłości policzków. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Trwa on ok. godziny. Operator wykonuje nacięcie w jamie ustnej, po wewnętrznej stronie policzka i usuwa „nadprogramową” tkankę tłuszczową. Ranę zeszywa rozpuszczalnymi szwami, dzięki czemu zabieg nie pozostawia widocznej blizny na twarzy. Z zewnątrz nie widać śladów żadnej ingerencji chirurgicznej. Warunkiem przystąpienia do tego zabiegu jest ogólny dobry stan zdrowia potwierdzony prawidłowymi wynikami badań laboratoryjnych. Efektem zabiegu jest trwałe wyszczuplenie policzków.

 

JAK WYGLĄDA PACJENT PO ZABIEGU

Po zabiegu szwy pozostają wewnątrz jamy ustnej przez 7 dni. Szwy są bardzo małe i nie zakłócają codziennych czynności. Przez kilka dni może być widoczny obrzęk na policzkach, dlatego zalecane jest stosowanie okładów z lodu. Po 7 dniach pacjent zgłasza się na kontrolę, podczas której szwy są usuwane.

 

ZALECENIA PO OPERACJI

Natychmiast po zabiegu zaleca się stosowanie okładów z lodu na oba policzki, nie spożywanie gorących posiłków, unikanie żucia.

 

BEZPIECZEŃSTWO ZABIEGU

Zabieg polega na usunięciu tylko poduszki tłuszczowej i nie powoduje zaburzenia w ruchomości ust. Zabieg nie wpływa na funkcję ślinianki.

 

PRZEBIEG REKONWALESCENCJI

 1. Proces zdrowienia jest stosunkowo szybki i bezbolesny. Zaraz po zabiegu może występować niewielki ból a przez kilka dni może utrzymywać się obrzęk twarzy, ale nie ma siniaków.
 2. Ból ustępuje po podaniu ogólnodostępnych środków przeciwbólowych.
 3. Obrzęk ustępuje 7-10 dni po zabiegu. W tym okresie twarz może wydawać się niesymetryczna, ponieważ obrzęk może być bardziej nasilony z jednej strony twarzy.
 4. Przez 2-3 tygodnie od zabiegu wskazane jest płukanie jamy ustnej środkiem antyseptycznym po każdym posiłku

Cennik usług:

Redukcja torebek Bichata 4500 zł

WYMAGANE BADANIA

 • morfologia,
 • APTT,
 • INR,
 • anty HBs,
 • HBs antygen,
 • HCV

PRZECIWWSKAZANIA

 • cukrzyca,
 • choroby układu krążenia,
 • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • ciąża.

KORZYŚCI Z ZABIEGU

 • wysmuklenie twarzy
 • poprawa jej konturu
 • optyczne wyeksponowanie kości policzkowych
 • zmniejszenine objętości policzków