Logo Prestige Medical

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
24 364 31 41
730 005 585
recepcja@prestigemedical.pl
ul. Medyczna 8 lok.116
Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

ul. Medyczna 8 lok. 116

09-400 Płock

Znajdź nas!
Nietrzymanie moczu - Prestige Medical Płock
fade
6143
page-template-default,page,page-id-6143,page-child,parent-pageid-4094,latepoint,mkd-bmi-calculator-1.1.2,mkd-core-1.4.1,medigroup-ver-1.6,mkd-smooth-scroll,mkd-smooth-page-transitions,mkd-ajax,mkd-blog-installed,mkd-header-type1,mkd-fixed-on-scroll,mkd-default-mobile-header,mkd-sticky-up-mobile-header,mkd-dropdown-default,mkd-header-minimal-in-grid-border-disable,mkd-search-dropdown,mkd-side-menu-slide-from-right,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu to problem wstydliwy, dlatego też często jest pomijany milczeniem. Problem wysiłkowego nietrzymania moczu wynika zazwyczaj z osłabienia mięśni dna miednicy oraz rozciągnięcia pochwy, co prowadzi do zmiany kąta nachylenia cewki moczowej. Istnieją dwa typy wysiłkowego NTM, które często współistnieją ze sobą: anatomiczny (nadmierna ruchomość pęcherza i cewki moczowej), zwieraczowy (osłabienie mięśnia zwieracza cewki.

odzyskaj pewność siebie


Dolegliwość ta utrudnia funkcjonowanie kobiet w codziennym życiu, wpływa negatywnie na aktywność fizyczną, zawodową jak również seksualną pacjentów, przekłada się bezpośrednio  na pogorszenie jakości życia. Uważa się, że nietrzymanie moczu dotyczy 1 na 4 kobiety.

Nowoczesne metody

Obecnie najczęściej proponowanym postępowaniem jest leczenie z zastosowaniem lasera. Jednak nie jest to metoda doskonała. Nie wszystkie kobiety uzyskują oczekiwane rezultaty, a efekt może być krótkotrwały. Co zrobić w takiej sytuacji? Z pomocą przychodzą nici APTOS.

bezinwazyjność i skuteczność

W trakcie zabiegu wprowadzamy nici APTOS w okolice cewki moczowej, czyli pod przednią ścianę pochwy (tam właśnie przebiega cewka). W efekcie zabiegu wzmacniamy nićmi ten obszar, skutecznie podtrzymując cewkę moczową. Skuteczność zabiegu wzrasta z upływem czasu. Nici Aptos rozpuszczają się uwalniając substancje stymulujące wytwarzanie włókien kolagenowych przez komórki. To białko tkankowej młodości dodatkowo poprawia i utrwala efekt leczniczy w wysiłkowym nietrzymaniu moczu.
Stosując tę metodę uzyskujemy zrewitalizowaną, odmłodzoną i wytrzymałą tkankę.

Co istotne zabieg jest zupełnie bezbolesny dla pacjentki i trwa dosłownie kilkanaście minut, a okres gojenia po zabiegu trwa około dwóch tygodni, ale już po kilku dniach można powrócić do normalnego trybu życia.
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym

efekty zabiegu

Efekty utrzymują się nawet do 3 lat w przypadku nici rozpuszczalnych oraz 5 do 10 lat w przypadku nici stałych.

Cena zabiegu

Leczenie nietrzymania moczu 2500 zł

Przeciwwskazania

  • choroby autoimmunologiczne,
  • kolagenoza,
  • hemofilia,
  • zaburzenia psychiczne,
  • stany zapalne i nowotwory w obszarze planowanego zabiegu,
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
  • zaostrzenie przebiegu wszelkich chorób przewlekłych,
  • ciąża i laktacja
  • wprowadzone wcześniej nierozpuszczalne implanty w obszarze zabiegowym.
mkd-team-image
lek. Aliaksandr Kuradovets
Dermatolog, Lekarz Medycyny estetycznej