Logo Prestige Medical

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
24 364 31 41
730 005 585
recepcja@prestigemedical.pl
ul. Medyczna 8 lok.116 oraz parter
Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

ul. Medyczna 8 lok. 116 oraz parter

09-400 Płock

Znajdź nas!
 

Kardiolog dziecięcy

Prestige Medical Płock  >  Kardiolog dziecięcy

Umów się na konsultację

Prestige Medical Płock
730 005 585

Prestige Medical Józefów
24 364 31 41

W Centrum Medycznym Prestige Medical można skorzystać z pełnego zakresu usług: od konsultacji specjalistycznych, przez zaawansowaną diagnostykę i zabiegi.

Zarezerwuj wizytę

Kardiologia dziecięca

 

 

Kardiolog dziecięcy specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób serca u dzieci. Zakres jego działania obejmuje leczenie wad układu sercowo-naczyniowego u małych pacjentów, również tych bardzo małych. Z tego względu leczenie takich schorzeń wymaga wysokich kwalifikacji i wiedzy. Kardiologia dziecięca to jedna z najważniejszych gałęzi medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i profilaktyką chorób układu sercowo-naczyniowego u dzieci. Pacjentami kardiologa dziecięcego są osoby przed ukończeniem 18. roku życia, a więc niemowlęta, przedszkolaki, dzieci w wieku szkolnym i młodzież. Ze względu na wiek pacjentów specjalizacja ta wymaga nie tylko dużej wiedzy z zakresu chorób układu sercowo-naczyniowego, ale również doświadczenia w pracy z dziećmi, odpowiedniego podejścia do nich i łatwości nawiązywania kontaktu. Kardiologia dziecięca jest istotną dziedziną pediatrii, gdyż to właśnie w wyniku wad serca i chorób układu krążenia najczęściej dochodzi do hospitalizacji najmłodszych.

Jak przebiega wizyta ?

 

Każdy lekarz specjalista od chorób dzieci jest przygotowany do odpowiedniego postępowania z małymi Pacjentami, dlatego wizyty u kardiologa dziecięcego nie należy się bać. Przebiega ona w sympatycznej atmosferze i z dbałością o komfort psychiczny dziecka. Czym zajmuje się kardiolog dziecięcy podczas konsultacji? W pierwszej kolejności przeprowadza wywiad z rodzicem dziecka, a także rozmowę z samym pacjentem, jeśli maluch jest już w stanie opisać swoje dolegliwości.

Podstawowym badaniem jest osłuchanie dziecka. Jeśli jest to konieczne do prawidłowego postawienia diagnozy, lekarz może albo skierować na specjalistyczne badania dodatkowe, albo wykonać je na miejscu. Najczęściej u dzieci wykonuje się Echokardiografię, czyli USG serca, EKG.

Rodzicu jeśli zaważyłeś niepokojące objawy u swojego dziecka, nie zwlekaj z wizytą u specjalisty. Umów się na konsultację u doświadczonego lekarza kardiologa dziecięcego w naszej placówce. W razie wątpliwości zadzwoń i zapytaj o szczegóły, a wyjaśnimy Ci, czym zajmuje się kardiolog dziecięcy i czy jest to odpowiedni lekarz w przypadku dolegliwości Twojego dziecka.

Czym zajmuje się kardiolog dziecięcy ?

 Do najczęściej wykrywanych wad serca u dzieci należą m.in.:

ubytek przegrody międzykomorowej lub międzyprzedsionkowej,

wady zastawki tętnicy płucnej i aorty,

zwężenie cieśni aorty,

koarktacja aorty,

przerost prawej komory,

tetralogia Fallota.

       Usługa                  Cena Informacja
Konsultacja kardiologa dziecięcego                   280 zł dr n. med. Tomasz Floriańczyk
Konsultacja kardiologa dziecięcego z badaniem ECHO SERCA                   350  zł dr n. med. Tomasz Floriańczyk
Konsultacja kardiologa dziecięcego z badaniem ECHO SERCA I EKG                   380 zł dr n. med. Tomasz Floriańczyk