Ginekologia

ginekolog

Choroby które leczymy:
– infekcje
– torbiele
– rak jajnika
– rak szyjki macicy
– mięśniaki macicy
– leczenie zaburzeń hormonalnych
– nietrzymanie moczu.

Jakie usługi oferujemy:
– Konsultacja ginekologiczna
– USG 3D/4D
– USG połówkowe
– USG ginekologiczne
– Kriochirurgia nadżerki
– Badanie ginekologiczne
– Implanty antykoncepcyjne
– USG transwaginalne
– USG genetyczne
– Wkładki domacziczne

Ginekolog konsultuje kobiety z chorobami narządów płciowych, zaburzeniami miesiączkowania, stosujących lub chcących rozpocząć antykoncepcję. Sprawuje również opiekę profilaktyczną nad kobietami, prowadzi ciąże.

Podczas pierwszej wizyty u ginekologa lekarz wyjaśnia, co to jest cykl menstruacyjny, kiedy występuje owulacja, jak obliczyć dni płodne i jakie są metody antykoncepcji (tabletki i inne sposoby zapobiegania ciąży).

Może także pobrać cytologię, wykonać USG ginekologiczne (np. dopochwowe). Opowiada, jak powinna wyglądać higiena miejsc intymnych (żele, płyny, wkładki higieniczne) i jak radzić sobie z napięciem przedmiesiączkowym (PMS) i bolesnymi miesiączkami.

Badanie ginekologiczne składa się z dwóch zasadniczych części. Pierwszą jest rozmowa (wywiad lekarski) przeprowadzana przez lekarza z pacjentką, druga to badanie przedmiotowe wewnętrzne. Celem badania ginekologicznego jest postawienie diagnozy dotyczącej narządów rodnych kobiety.

Bolesne miesiączkowanie to zespół dolegliwości występujących u niektórych kobiet wraz z pojawieniem się krwawienia miesiączkowego. Nasilone bóle menstruacyjne mogą być pierwotne (bez znanej przyczyny chorobowej) lub wtórne (wywołane nieprawidłowościami anatomicznymi lub innymi schorzeniami). U wielu kobiet bolesne miesiączki zanikają z czasem po 20. roku życia lub po ciąży. Leczenie polega na podawaniu środków rozkurczowych i przeciwbólowych, z wyłączeniem kwasu acetylosalicylowego.

Nadżerka szyjki macicy jest jedną z najczęściej spotykanych dolegliwości kobiecych. Nadżerka szyjki macicy to zmiana chorobowa, która pojawia się w części pochwowej szyjki macicy. Lekarze podają, że choruje na nią już jedna na cztery kobiet. Nadżerka nie wpływa znacząco na życie kobiety, jednak może prowadzić do wielu niebezpiecznych chorób, dlatego nie można jej bagatelizować.

Zaburzenia miesiączkowania wywołują niepewność i obawy u kobiet. Nieregularne krwawienia często są związane z innymi dolegliwościami, np. uczuciem suchości pochwy, na które wpływają zaburzenia hormonalne. Zaburzenia miesiączkowania można podzielić na: brak miesiączkiskąpe i rzadkie miesiączki oraz nadmierne krwawienie. Każda dolegliwość wymaga konsultacji z lekarzem ze względu na ryzyko wystąpienia poważnych chorób.

Ból jajników może oznaczać istnienie jednej z wielu chorób lub też wynikać z procesów fizjologicznych. W zależności od charakteru bólu jajników i objawów towarzyszących można wnioskować o przyczyny powstawania bólu. Ból jajnika to ból w podbrzuszu, który może być niebezpieczny w trakcie ciąży, szczególnie, gdy towarzyszy mu krwawienie z dróg rodnych.

Grzybica pochwy, czyli inaczej kandydoza pochwy, to infekcja, która dotyka wielu kobiet w każdym wieku. Wywołują ją drożdżaki Candida. Przewlekła grzybica pochwy wymaga, aby leczeniu poddał się także partner chorej, nawet jeśli nie ma u niego żadnych objawów. Mężczyźni są zazwyczaj tylko nosicielami, nieodczuwającymi dolegliwości związanych z grzybicą.

Do niepokojących objawów chorób ginekologicznych zalicza się:

  • suchość pochwy,
  • nieprawidłowe krwawienia z dróg rodnych,
  • pieczenie i swędzenie pochwy,
  • wydzielinę, czyli upławy (wodniste, gęste, białe, zielone, żółte, brunatne, upławy z krwią),
  • ból podczas stosunku (dyspareunia),
  • ból jajników,
  • ból podbrzusza,
  • ból piersi,
  • zmiany na sromie oraz wargach sromowych większych i mniejszych.

Prestige Medical Services sp. z o.o.  © 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone

Prestige Medical Services sp. z o.o.  © 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone