Logo Prestige Medical

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
24 364 31 41
730 005 585
recepcja@prestigemedical.pl
ul. Medyczna 8 lok.116 oraz parter
Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

ul. Medyczna 8 lok. 116 oraz parter

09-400 Płock

Znajdź nas!
 

Lipofiling

Prestige Medical Płock  >  Lipofiling

Umów się na konsultację

Prestige Medical Płock
730 005 585

Prestige Medical Józefów
660 033 099

Modelowanie twarzy : Wypełnianie zmarszczek, ust, piersi i pośladków własną tkanką tłuszczową. Bardzo wysoka skuteczność dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszej wirówki do separacji tkanki tłuszczowej.

Zarezerwuj wizytę

Własny tłuszcz – idealny wypełniacz

 

Lipofilling to jedna z metod lipotransferu. Lipotransfer to przeszczep własnej tkanki tłuszczowej z danego obszaru ciała i podanie go do obszaru, który poddajemy zabiegowi. Własny tłuszcz jest naturalnie wypełniającym, bezpiecznym i skutecznym preparatem, który przed podaniem jest poddany specjalnej separacji.  Zastosowanie własnej tkanki tłuszczowej  może być niezwykle różnorodne. Zaletą lipotransferu jest przede wszystkim możliwość połączenia modelowania sylwetki z jednoczesną korekcją wybranych partii ciała, takich jak na przykład piersi, pośladki czy łydki. Metoda ta jest mało inwazyjna  i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji.

Różnorodność zabiegu

 

Dzięki lipotransferowi tkanki tłuszczowej w okolicę twarzy możemy uzyskać  spektakularne efekty. Modelowanie sylwetki jest więc dodatkową szansą na rewitalizację oraz widoczne odmłodzenie skóry. Terapia opiera się na zastosowaniu własnej tkanki tłuszczowej, co powoduje, że jest ona bardzo przyjaznym i naturalnym sposobem leczenia.

Efekty zabiegów osiągane są w szybkim czasie, a zastosowanie własnej tkanki tłuszczowej, minimalizuje ryzyko odrzucenia czy alergii. Lipotransfer daje nam możliwość  wyszczuplenia oraz odmłodzenia w szybki i zarazem mało inwazyjny sposób przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego efektu.

Porozmawiaj o efektach

Przed każdym zabiegiem chirurgii plastycznej zaleca się konsultację z lekarzem wykonującym zabieg. Dzięki wizycie ze specjalistą można dokładnie omówić sposób leczenia oraz oczekiwania wobec efektu operacji . Na konsultacji przeprowadzany  jest również wywiad medyczny, który pozwala określić, jaki jest ogólny stan zdrowia pacjenta.

 

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Zabieg rzeźbienia tkanką tłuszczową to operacja w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym – w zależności od poddanego obszaru ciała Pacjenta (z okolic bioder, brzucha lub ud) za pomocą specjalnej kaniuli.. Wykonuje się go w dniu kiedy pobiera się tkankę tłuszczową do separacji.  Po pobraniu odpowiedniej ilości  tkanki okolicę poddaną zabiegowi poddajemy ją separacji po czym przechodzimy do modelowania wybranej partii ciała lub twarzy. Przed reimplantacją mogą one zostać jeszcze wzbogacone w komórki macierzyste. Jednorazowo pobiera się maksymalnie 20-30ml tłuszczu, którego objętość po odwirowaniu, czyli przygotowaniu do wszczepu jeszcze ulega zmniejszeniu.

Czas zabiegu: 60 min – 120 min

mkd-team-image
dr n. med. Łukasz Warchoł
Chirurg plastyczny

Znieczulenie: miejscowe lub ogólne

Widoczny efekt : ostateczny efekt lipofillingu widoczny jest po upływie 3 miesięcy i utrzymuje się przez wiele lat

Stan po zabiegu:  w miejscu jego wykonania występuje obrzęk oraz zasinienie, które jednak zanikają w ciągu 3 dni.

Rekonwalescencja: około 14 dni

Przez ten czas wskazane jest unikanie wysiłku fizycznego. Co najmniej przez 2 tygodnie od wykonania lipofillingu niewskazane jest korzystanie z sauny i basenu oraz gorące kąpiele. Zalecane są za to masaże limfatyczne poddanych zabiegowi obszarów ciała – dotyczy to zarówno miejsca pobrania, jak i wszczepienia tkanki tłuszczowej.

mkd-team-image
lek. Mariusz Zagajewski
Chirurg plastyczny
OKRES REKONWALESCENCJI JEST BARDZO WAŻNY, TAK SAMO JAK SAMA PROCEDURA DLATEGO PROSIMY STOSOWAĆ SIĘ DO ZALECEŃ LEKARZA.
Usługa Cena Informacja
Konsultacja chirurga plastycznego   250 zł
Lipotransfer / lipofiling 5000 zł – 8000 zł