Logo Prestige Medical

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
24 364 31 41
730 005 585
recepcja@prestigemedical.pl
ul. Medyczna 8 lok.116 oraz parter
Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

ul. Medyczna 8 lok. 116 oraz parter

09-400 Płock

Znajdź nas!
 

USG przezciemiączkowe

  • USG PRZEZCIEMIĄCZKOWE

    BADANIE GŁOWKI

    Badanie ultrasonograficze główki dziecka poprzez ciemiączko. W przeważającej większości przypadków badanie wykonywane jest przez ciemiączko przednie, ale możliwe jest również przeprowadzenie go używając ciemiączka tylnego. Ciemiączko jest swoistym “okienkiem” przez które mogą przechodzić fale ultradźwiękowe.

Kiedy wykonać USG przezciemiączkowe?

Niezwykle istotne badanie, które można wykonać u niemowląt do momentu zarośnięcia ciemiączka, czyli od urodzenia do około 9 -12 miesiąca życia. Pozwala na wczesne wykrycie patologii mózgu, co daje możliwość wdrożenia wczesnej interwencji terapeutycznej w celu osiągnięcia optymalnego rozwoju dziecka.

Jest zalecane u dzieci, które urodziły się przedwcześnie i/lub z małą masą urodzeniową, doznały urazów okołoporodowych albo u których podejrzewa się wady rozwojowe.

USG przezciemiączkowe jest bezbolesne, nieskomplikowane i całkowicie bezpieczne dla dziecka. Trwa zazwyczaj 15–20 minut. Główkę dziecka smaruje się specjalnym żelem do USG ułatwiającym przesuwanie sondy po skórze.

Przygotowanie do badania:

Badanie nie wymaga żadnych przygotowań, warto jednak zadbać o komfort dziecka – nakarmić je i upewnić się, że jest wyspane. USG przezciemiączkowe wykonuje się w obecności rodzica (rodziców) lub prawnego opiekuna.

Cena badania:

USG przezciemiączkowe(z opisem) 200 zł
USG przezciemiączkowe z konsultacją pediatryczną 300 zł