Logo Prestige Medical

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
24 364 31 41
730 005 585
recepcja@prestigemedical.pl
ul. Medyczna 8 lok.116 oraz parter
Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

ul. Medyczna 8 lok. 116 oraz parter

09-400 Płock

Znajdź nas!
 

Laser CO2 redukcja rozstępów

ablacyjny laser frakcyjny

 • LASER CO2 USUWANIE ROZSTĘPÓW

  NAJSILNIEJSZA METODA

  Rozstępy to wrzecionowate pasma pojawiające się najczęściej na skórze brzucha, ud, pośladków oraz piersi. U osób uprawiających intensywnie sporty siłowe występują głównie na wewnętrznej stronie ramion, klatce piersiowej, barkach i wewnętrznej stronie ud.

  Rozstępy są rodzajem blizn, które powstają w warstwie skóry właściwej. Ich pojawianie spowodowane jest nieprawidłowym działaniem białek odpowiedzialnych za elastyczność, sprężystość i jędrność skóry – elastyny i kolagenu. Włókno kolagenowe rozrywa się, a na naszym ciele pojawiają się widoczne pasma.

najsilniejsza metoda

Leczenie rozstępów wymaga dużej cierpliwości i determinacji, ponieważ ich zredukowanie jest bardzo trudne.

Najnowszymi urządzeniami pozwalającymi niwelować te i wiele innych zmian są lasery frakcyjne CO2.

Działaniu lasera frakcyjnego poddany jest tylko fragment powierzchni leczonej skóry, powodując mikroskopijne strefy uszkodzeń, między którymi znajdują się obszary nienaruszonej skóry. Na skórze widoczna jest “siatka” punktów, które odpowiadają miejscu działania lasera.

ablacyjny laser frakcyjny

W Prestige Medical terapie redukujące rozstępy przeprowadza za pomocą najnowocześniejszej technologii laserowej  – laserem frakcyjnym ablacyjnym CO2. Co to oznacza dla Twojej skóry?

Laser ablacyjny działa zarówno wewnątrz skóry, jak i na jej powierzchni. Światło ablacyjnego lasera frakcyjnego wnika w skórę, gdzie następnie jest pochłaniane przez zawartą w komórkach wodę. Dochodzi do jej błyskawicznego podgrzania do bardzo wysokiej temperatury, a następnie odparowania (ablacji), a wraz z nią tkanki, w której się znajdowała. Mówiąc wprost, skóra jest w ten sposób wypalana. Bardzo ważne jest to, że nie uszkadza się w ten sposób cała powierzchnia skóry. Odpowiednia budowa urządzenia powoduje, że w tkance powstają równomiernie rozmieszczone mikroskopijne ubytki wyglądające jak dziurki.

Co daje nam tak silne uszkodzenie skóry? Tym sposobem możemy nakłonić organizm do samoczynnej odbudowy i regeneracji. Reakcja fototermiczna powoduje zwiększenie aktywności białek szoku cieplnego (HSP), które są jednymi z najsilniejszych aktywatorów naprawy. To one, odpowiednio stymulowane, powodują, że zaczynają być produkowane kolagen i elastyna, odpowiedzialne za odpowiednie napięcie, elastyczność i grubość skóry. Charakterystycznym efektem zabiegów wykonywanych tego typu laserem jest złuszczanie się skóry, dające efekt mocnego odświeżenia.

 

czy laser co2 rozwiąże twój problem?

Technologia lasera CO2 świetnie niweluje  nawet z najdelikatniejszych miejsc , jak piersi czy brzuch,  ale również radzi sobie z większymi obszarami ud czy pleców.

Poniższa lista to najczęstsze wskazania do terapii laserem frakcyjnym CO2 :

 • spłycenie blizn chirurgicznych, pooperacyjnych, powypadkowych, po oparzeniach, rozstępy,
 • usuwanie blizn potrądzikowych,
 • zmarszczki na twarzy, zarówno mimiczne, jak i utrwalone,
 • rozszerzone pory,
 • odmładzanie dłoni,
 • wiotka skóra (brzuch, ramiona), pociążowa wiotkość skóry.

przebieg zabiegu

W przypadku leczenia blizn przerosłych oraz keloidów (bliznowców) lekarz posługuje się laserem ablacyjnym CO2, wówczas dąży się do odparowania blizny, co w efekcie prowadzi do wygładzenia i spłaszczenia zmian poddanych laseroterapii.

Jeżeli ma się do czynienia z bliznami zanikowymi (potrądzikowymi), wówczas odpowiednim laserem jest laser frakcyjny CO2. W danym przypadku doprowadza się do powstania kolumn ablacyjnych (drobnych ognisk termicznego uszkodzenia tkanek) w skórze dotkniętej bliznami. W rezultacie skóra się złuszcza oraz dochodzi do syntezy nowego kolagenu.

Obszar zabiegowy znieczula się nasiękowo lignokainą lub za pomocą kremu Emla.

Czas trwania procedury waha się w zależności od rozległości i lokalizacji zmian (od 15 do 60 minut).

cena zabiegu

Pojedynczy rozstęp 200 zł
Biust 700 - 1000 zł
Brzuch 800 - 1200 zł
Plecy 600 - 1500 zł
Pośladki 700 - 1200 zł

zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu zaleca się stosowanie kremu regenerującego do skóry uszkodzonej. Fotoprotekcja fizyczna (okulary p/sloneczne, unikanie nasłonecznienia), filt SPF 50

Całkowite odstąpienie od wykonywania makijażu przez ok 5-7 dni.

Higiena obszaru poddanego zabiegowi.

rekonwalescencja

Okres rekonwalescencji wynosi 5-7 dni. Zalecane jest wyłączenie z prazy zawodowej.

przeciwwskazania

 • ciąża, laktacja,
 • skłonność do tworzenia keloidów (bliznowców),
 • leki immunosupresyjne,
 • stosowanie leków światłouczulających (odstawić 10 dni przed zabiegiem) i pochodnych wit. A,
 • zioła: dziurawiec, nagietek,
 • kosmetyki z retinolem (pochodnej witaminy A),
 • otwarta rana na skórze w obszarze zabiegu,
 • choroba nowotworowa skóry,
 • aktywna opryszczka.

przygotowanie do zabiegu

Zabieg poprzedzony jest konsultacją, podczas której przeprowadzamy wywiad medyczny, dokonujemy kwalifikacji do zabiegu oraz przedstawiamy plan terapii.

Skóra nie może być opalona. Nie wolno również stosować preparatów zawierających w swoim składzie substancje o działaniu fotouczulającym, m.in, antybiotyki, sterydy, antydepresanty oraz substancje ziołowe.

efekty i częstotliwość zabiegowa

Efekty zabiegu laserowego są widoczne już po pierwszym zabiegu. W zależności od rodzaju oraz lokalizacji blizn może być konieczne wykonanie serii zabiegów. Najczęstszy schemat to 2-4 procedury w odstępach 4-6 tygodni.

skóra po zabiegu

Po zabiegu, przez około 2-3 godziny pacjent może odczuwać dolegliwości bólowe podobne do skutków oparzenia. Miejsce zastosowania lasera frakcyjnego jest czerwone, a skóra wygląda na mocno podrażnioną. Czasami może wystąpić obrzęk.

Mniej więcej po sześciu dniach od zabiegu rumień znika.