Logo Prestige Medical

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
24 364 31 41
730 005 585
recepcja@prestigemedical.pl
ul. Medyczna 8 lok.116 oraz parter
Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

ul. Medyczna 8 lok. 116 oraz parter

09-400 Płock

Znajdź nas!
 

Ortopeda dziecięcy

ORTOPEDA DZIECIĘCY W Prestige Medical

 • ORTOPEDIA DZIECIĘCA

   

  Diagnozowanie i leczenie chorób układu ruchowego dzieci.

   

   

  Ortopeda dziecięcy zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób układu ruchowego dzieci. Regularne badania w tym zakresie mają ogromne znaczenia dla zdrowia dziecka i należy je wykonać, gdy układ ruchowy jest jeszcze w fazie rozwojowej.

  W poradni ortopedycznej dla dzieci udzielane są specjalistyczne konsultacje medyczne w zakresie wad postawy, urazów kości i stawów, wad wrodzonych, dysplazji stawów biodrowych.

  Wiemy, jak ważna w odnoszeniu sukcesów sportowych jest profesjonalna opieka medyczna, dlatego naszą ofertę świadomie kierujemy również do rodziców młodych sportowców. W ramach badań profilaktycznych doświadczeni specjaliści wykonują USG w kierunku dysplazji stawów biodrowych u noworodków i niemowląt do 3 miesiąca życia.

DZIECI SĄ DLA NAS NAJWAŻNIEJSZE

Niestety, ale problemy zdrowotne narządów ruchu często dotykają też dzieci. Nie chodzi tu tylko o różnego rodzaju złamania czy uszkodzenia, ale także o wady wrodzone kończyn, nieprawidłowości w budowie narządów ruchu lub wady postawy. Właśnie dlatego w Prestige Medical działa również gabinet ortopedii dziecięcej, w którym przyjmowane są maluchy w każdym wieku.

Oprócz diagnostyki i leczenia wyżej wymienionych dolegliwości w naszych gabinetach wykonujemy również badania ultrasonograficzne (USG). Jest to badanie bezbolesne, które bywa nieocenione w diagnostyce chorób z zakresu ortopedii.

W ramach gabinetu ortopedy dziecięcego w Prestige Medical mogą Państwo również wykonać dziecku USG preluksacyjne prywatnie, czyli inaczej USG bioderek niemowląt. Jest to jedno z najważniejszych badań wykonywanych u dziecka w pierwszym okresie jego życia. Badanie to pozwala stwierdzić wszelkie nieprawidłowości w budowie stawów biodrowych. Szybkie zdiagnozowanie tego typu schorzeń może dać szansę na całkowite wyleczenie dziecka.

DIAGNOSTYKA DZIECI

Sprawdź!

ORTOPEDIA DZIECIĘCA
 • u noworodka lub niemowlęcia wykryto wady rozwojowe w zakresie układu ruchu lub nieprawidłowości w funkcjonowaniu mięśni, stawów i powiązanych z nimi naczyń i nerwów;
 • u dziecka zdiagnozowano skrzywienie kręgosłupa lub płaskostopie;
 • doszło do urazu: złamania, zwichnięcia, skręcenia;
 • pojawiły się powikłania po przeprowadzonym zabiegu ortopedycznym lub kończyna po urazie nie zrosła się prawidłowo;
 • dziecko nie rozwija się prawidłowo pod względem ruchowym lub wykazuje znaczne opóźnienie w stosunku do rówieśników oraz gdy pojawia się asymetria w wyglądzie, grubości lub długości kończyny lub w kościach, które naturalnie są symetryczne;
 • kilkulatek ma krzywe, pałąkowate nóżki, koślawe kolana, jedną łopatkę wyżej od drugiej lub u dziecka stwierdza się rozwój garbu.
KIEDY UDAĆ SIĘ DO ORTOPEDY

Ortopeda pomoże małym pacjentom m.in. w poniższych przypadkach:

 • nieprawidłowości w budowie stawów biodrowych,
 • rozpoznanie dysplazji,
 • bóle narządów ruchu,
 • obrzęki narządów ruchu,
 • leczenie deformacji kręgosłupa,
 • leczenie deformacji klatki piersiowej,
 • korekta postawy,
 • wydłużanie kończyn górnych i dolnych,
 • leczenie dzieci z zaburzeniami rozwojowymi,
 • leczenie skolioz wczesnodziecięcych,
 • leczenie wrodzonych przykurczów stawów,
 • leczenie dzieci z wrodzoną łamliwością kości,
 • artrogrypoza,
 • płaskostopie,
 • kolana koślawe,
 • kolana szpotawe,
 • choroby stóp,
 • preluksacja, czyli USG bioderek dla niemowląt.

Cennik usług:

Konsultacja ortopedy dziecięcego z USG(dr n. med. Z. Lipczyk) 300 zł
Konsultacja ortopedy dziecięcego przed operacją(dr n. med. Z. Lipczyk) 300 zł
Konsultacja ortopedy dziecięcego z USG bioderek(dr n. med. Z. Lipczyk) 300 zł
Konsultacja ortopedy dziecięcego(dr n.med. A. Grabowski) 220 zł
Konsultacja ortopedy dziecięcego z USG(dr n.med. A. Grabowski) 300 zł
Iniekcje dostawowe cena ustalona indywidualnie, zależna od leku
NAJLEPSI LEKARZE

W Centrum Medycznym Prestige Medical mogą Państwo zapisać się do dr n. med. Zbigniewa Lipczyka – doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy doktorskiej: „Algorytm diagnostyczno – terapeutyczny dysplazji stawu biodrowego”.
Od 2005 roku pełni funkcję Zastęcy Kierownika Kliniki Ortopedii i Traumatologiii z Pododdziałem Chirurgii Ręki W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polkli w Łodzi.

W trakcie ponad 25 letniej praktyce lekarskiej ortopedycznej wprowadził szereg zasad i schematów postępowania leczniczego do naszej kliniki, które obecnie są zasadami postępowania stosowanymi powszechnie w województwie łódzkim, a także w Polsce.
Pionier ultrasonografii ortopedycznej w Łodzi – wykonuje również usg stawów biodrowych w ramach Wojewódzkiej Poradni Preluksacyjnej.

Interesując się leczeniem mózgowego porażenia dziecięcego wyjechał na staż do Szwarzenbruck, Niemcy.
Poznał tam nowe metody operacyjne oraz możliwości wspomagania leczenia rehabilitacyjnego, stosowanie wstrzykiwań do wyselekcjonowanych mięśni toksyny botulinowej. Po odbyciu stosownych szkoleń pod okiem największych sław tej dziedziny (Florian Heinen, Ludwig-Maximilians-Universität München) w 2002 roku zainicjował podawanie toksyny botulinowej u dzieci z m.p.d. w Łodzi.

Wykonał szereg badań klinicznych z jej zastosowaniem uwieńczonych prezentacjami w Kanadzie i publikacjami.

W 2007 roku w swojej klinice wdrożył leczenie urazów kolan u dzieci małoinwazyjną technikę artroskopii.

Wiedzę teoretyczną w leczeniu wad rak i stóp, chirurgii ręki zdobywał na kursach mikrochorurgii, chirurgii plastycznej w Polanicy Zdrój.

Doświadczenia wielu lat operowania tych pacjentów zaowocowały największym sukcesem – replantacją odciętej stopy u 6 letniej dziewczynki zakończonej pełnym sukcesem i powrotem do zdrowia.

Choroby zwyrodnieniowe to kolejny obszar zainteresowań jak i również leczenie zapaleń stawów w przebiegu MiZS i RZS podawaniem komórek macierzystych.
Jest to nowa forma leczenia, która jest całkowicie nowatorska w skali światowej.
Dr n. med. Zbigniew Lipczyk wprowadził ja w 2013 roku i do tej pory jest ona wykorzystywana.
Jednakże obowiązuje tu ścisła współpraca z lekarzem reumatologiem.

Doświadczenie Pana Doktora to wykonanie ponad 10.000 operacji.

Wielu uczniów tego specjalisty uczestniczących w kursach, szkoleniach, odbywających staże, uczących się od doktora Z. Lipczyka nowych technik operacyjnych, są dziś ordynatorami, zastępcami, konsultantami w wielu ośrodkach w Polsce i zagranicą np. w Anglii.