Logo Prestige Medical

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
24 364 31 41
730 005 585
recepcja@prestigemedical.pl
ul. Medyczna 8 lok.116 oraz parter
Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

ul. Medyczna 8 lok. 116 oraz parter

09-400 Płock

Znajdź nas!
 

Diabetolog dziecięcy

DIABETOLOG DZIECIĘCY W PRESTIGE MEDICAL

 • diabetolog dziecięcy

  Zdrowie dziecka w dobrych rękach

  W poradni diabetologii dziecięcej w Prestige Medical zajmujemy się leczeniem, rozpoznawaniem i profilaktyką cukrzycy oraz jej powikłań u dzieci. Po rozpoznaniu typu choroby, lekarz – specjalista doktor Mikołaj Danko ustala dawkowanie leków doustnych, a w razie konieczności także insuliny. Prowadzimy doradztwo w zakresie diety, aby zapobiegać powikłaniom jakie niesie za sobą choroba oraz utrzymanie prawidłowego poziomu cukru we krwi.

zdrowie i radość od narodzin

Diabetolog dziecięcy jest specjalistą opiekującym się dziećmi i młodzieżą chorymi na cukrzycę. Uczy również rodziców oraz ich pociechy, jak ograniczyć ryzyko zachorowania na tę chorobę. Ocenia objawy sugerujące tę chorobę, leczy już zdiagnozowaną cukrzycę oraz zapobiega powikłaniom.

Diabetolog dziecięcy zajmuje się również diagnostyką i różnicowaniem nadwagi i otyłości u dzieci i młodzieży. Specjalista diabetolog pomoże stwierdzić czy objawy, które zaobserwowałeś u swojego dziecka, to faktycznie cukrzyca. Pomoże określić jej typ oraz dobierze prawidłowe leczenie i dietę.

Lekarz diabetolog ma za zadanie również edukować dzieci i ich rodziny w tematach takich jak:

 • prawidłowe odżywianie
 • kontrola glukozy we krwi
 • obsługa glukometru
 • dozowanie insuliny
Zarezerwuj wizytę

Jakie choroby leczy diabetolog dziecięcy?

Do najczęściej spotykanych chorób u diabetologa dziecięcego należą:

 • Cukrzyca typu 1 – zwykle zaczynająca się nagle, często pierwszymi objawami są wzmożone pragnienie i wielomocz, którym towarzyszy nadmierna senność. Przy rozpoznaniu bardzo często konieczna jest hospitalizacja i szybkie włączenie insuliny, początkowo we wlewie ciągłym, a następnie w dostosowanych do małego pacjenta wstrzyknięciach. W tej formie cukrzycy bardzo często wybieraną formą u małych pacjentów jest osobista pompa insulinowa. Rozwiązanie takie, po odpowiedniej edukacji i przy współpracy z pacjentem i jego rodziną, pozwala uzyskać najlepsze efekty terapeutyczne dla dziecka.
 • Cukrzyca typu 2 – w tego rodzaju cukrzycy początek często jest powolny i wynika najczęściej z nawyków żywieniowych. Jej przyczyną mogą też być przyjmowane niektóre leki. Kluczowa w tej formie cukrzycy jest aktywność fizyczna dziecka wraz z dopasowanym leczeniem.

CENA KONSULTACJI

Konsultacja lek. Mikołaj Danko 300 zł

Zgłoś się do lekarza, jeżeli obserwujesz u swojego dziecka pierwsze objawy:

 • wzmożone pragnienie
 • nasilone oddawanie moczu
 • problemy ze wzrokiem
 • osłabienie i zmęczenie.

Jak wygląda wizyta?

W przypadku problemów z glikemią zawsze lekarz zaczyna wizytę od gruntownie zebranego wywiadu chorobowego. Kluczowe będą tu nawyki żywieniowe, rodzaj i częstotliwość aktywności fizycznej, ale również przebyte choroby wirusowe, czy wywiad rodzinny w kierunku cukrzycy. Całość jest prowadzona w taki sposób aby jak najmniej stresować małego pacjenta i jego rodzica. Lekarz zawsze postara się rozwiać wszelkie wątpliwości związane z diagnostyką i leczeniem.

sprawdź jak możemy pomóc Twojemu dziecku

Wiele chorób można skutecznie leczyć, jednak najlepsze efekty terapii osiągają dzieci, u których szybko postawiono rozpoznanie i rozpoczęto leczenie.

leczenie otyłości dzieci

Profilaktyka otyłości i nadwagi u dzieci

 

Cukrzyca typu 2 u dzieci związana jest przede wszystkim z brakiem ruchu, nadwagą i otyłością, a w konsekwencji insulinoopornością. To jedyny rodzaj cukrzycy u dzieci, któremu możemy zapobiegać. 

 

Rozpoznawanie i leczenie cukrzycy typu 1 i wykrywanie powikłań naczyniowych

Rozpoznanie cukrzycy dziecięcej szybko weryfikujemy badaniem stężenia glukozy we krwi, które jest bardzo wysokie. W najcięższej postaci może rozwinąć się cukrzycowa kwasica ketonowa, śpiączka cukrzycowa, a nawet śmierć.

 

Badanie i diagnozowanie występowania zespołu metabolicznego

Zespół metaboliczny i jego składowe ściśle wiążą się z rozwojem chorób układu sercowo-naczyniowego. Już u dzieci stwierdzono korelację zaburzeń metabolicznych z wczesnymi markerami miażdżycy.

diabetolog dziecięcy w Prestige Medical

mkd-team-image
dr n. med. Mikołaj Danko
endokrynolog dziecięcy, diabetolog

ZADZWOŃ I ZAPYTAJ O NAJBLIŻSZY TERMIN WIZYTY
 24 364 31 41
 730 005 585
 recepcja@prestigemedical.pl
 ul. Medyczna 8 lok.116