Logo Prestige Medical

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
24 364 31 41
730 005 585
recepcja@prestigemedical.pl
ul. Medyczna 8 lok.116

Najnowsze wpisy

Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

ul. Medyczna 8 lok. 116

09-400 Płock

Znajdź nas!
 

Chirurgia

Czym zajmuje się chirurgia?

Chirurgia na najwyższym poziomie.  Profesjonalny zespół chirurgów i wykwalifikowanych pielęgniarek.

Chirurg zajmuje się pacjentami  z przewlekłymi i ostrymi bólami jamy brzusznej, chorobami tarczycy, sutków, żylakami kończyn dolnych. Chirurg ogólny to lekarz, do którego należy udać się w razie urazów ciała i nagłych stanów związanych z pogorszeniem zdrowia. Ponadto specjalista zajmuje się pacjentami wymagającymi intensywnej terapii. Przed każdym zabiegiem i  odbywa się wizyta konsultacyjna z chirurgiem, który proponuje metodę leczenia zależną od stanu zdrowia pacjenta. Leczenie jest indywidualnie dopasowywana do potrzeb i zdrowia pacjenta.

Zabieg chirurgicznyPonadto chirurg ogólny zajmuje się diagnostyką, leczeniem i opieką nad pacjentem chirurgiczny w zakresie m.in. kwalifikacji do zabiegów, leczenia zakażeń. Kwalifikuje pacjentów do leczenia operacyjnego w szpitalu, np. żylaków kończyn dolnych, pęcherzyka żółciowego, czy przepuklin brzusznych. Wykonuje również mało inwazyjne zabiegi związane z usuwaniem zmian skóry. W leczeniu tym stosują zarówno metody zachowawcze (nieoperacyjne), jak i zabiegowe.

 

USUWANIE CHIRURGICZNE ZNAMION

ZnamieMetodą chirurgiczną,  polega na nacięciu zmienionego miejsca skalpelem oraz usunięciu jego zawartości wraz z torebką. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Dobrze przeprowadzony zabieg daje praktycznie stuprocentową pewność, że kaszak, brodawka, pieprzyk nie odrośnie. Kaszaki i brodawczaki mnogie, z cechami infekcji oraz zlokalizowane w obrębie skóry twarzy wymagają (oprócz nacięcia i drenażu) antybiotykoterapii doustnej.

 

LECZENIE RAN PRZEWLEKŁYCH

Rany przewlekłe jest w swej istocie raną gojącą się wtórnie, wymagającą zamknięcia poprzez budowę tkanki. Jeżeli proces ten wymaga więcej niż ośmiu tygodni, ranę klasyfikuje się jako przewlekłą. Przejście rany ostrej w przewlekłą może nastąpić w każdej fazie gojenia. W większości rany przewlekłe są następstwem postępującego niszczenia tkanek w wyniku schorzeń naczyń różnego pochodzenia, takich jak żylne lub tętnicze zakłócenia dopływu krwi, cukrzyca, miejscowe uszkodzenia uciskowe, uszkodzenia popromienne lub guzy.

 

 • Oparzenie;

oparzeniaOparzenia to uszkodzenia tkanek wywołane działaniem wysokiej temperatury. Każde działanie wysokiej temperatury na skórę, prowadzi do jej niszczenia oraz uszkodzenia tkanek głębokich. Wyróżniamy trzy stopnie oparzenia, które zależą od jego głębokości: stopień I, stopień II oraz stopień III. Leczenie oparzeń obejmuje w głównej mierze zwalczanie zakażenia, uzupełnianie płynów i białka oraz pokrywanie powierzchni oparzonych odpowiednimi przeszczepami skóry. Podobnie jak w zranieniach, również w oparzeniach konieczna profilaktyka przeciwtężcowa.

 

 • Owrzodzenie podudzi;

W diagnostyce, najistotniejszym badaniem dodatkowym jest USG Doppler żył kończyn dolnych. Na podstawie tego badania możemy postawić rozpoznanie przewlekłej niewydolności żylnej (PNŻ) i rozpocząć właściwe leczenie. W praktyce, w większości przypadków objawy są tak charakterystyczne, że badania USG wykonywane jest już po zagojeniu ran w celu zaplanowania dalszej terapii.
Złotym standardem leczenia PNŻ jest stosowanie kompresjoteraspii, która polega na stosowaniu warstwowego, zewnętrznego ucisku osiąganego przy pomocy specjalistycznych bandaży w systemach dwuwarstwowych lub wielokomponentowych.

 

 • Zespół stopy cukrzycowej;

stopa cukrzycowaZespół Stopy Cukrzycowej (ZSC) jest jednym z najgroźniejszych powikłań cukrzycy. Częstość jego występowania wśród osób z cukrzycą ocenia się na około 15%. Biorąc pod uwagę etiologię, Zespół Stopy Cukrzycowej dzielimy na typ neuropatyczny, naczyniowy i mieszany. Właściwa ocena typu stopy cukrzycowej jaki występuje u pacjenta umożliwia optymalizację leczenia. Dlatego ważne jest aby natychmiastowo podjąć odpowiednią metodę leczenia. O tym jak groźne może być to schorzenie świadczą dane dotyczące amputacji. 70% wszystkich nieurazowych amputacji wykonywane jest u osób z cukrzycą.

Właściwa profilaktyka zmniejsza ryzyko wystąpienia ZSC a właściwa terapia zmniejsza ryzyko amputacji. Według danych brytyjskich leczenie prowadzone przez specjalistyczne, wielodyscyplinowe zespoły terapeutyczne obniża ryzyko amputacji ponad 20 krotnie.

 

 • Odleżyna.

Odleżyna jest uszkodzeniem skóry i głębszej tkanki, które zwykle pojawia się na wypukłości kostnej w wyniku ucisku lub połączenia ucisku i tarcia. Niedokrwienie tkanek związane z uciskiem prowadzi do hipoksji, zablokowania dostarczania substancji odżywczych i odprowadzania metabolitów. Nagromadzone metabolity powoduje spadek pH i uszkodzenie tkanek. Pierwsze oznaki uszkodzenia niedokrwiennego pojawiają się już nawet 2 godz. po trwałej deformacji w obrębie mięśni.

Cennik usług:

Konsultacja chirurgiczna 140 zł
USG Doppler tętnic 150 zł
USG Doppler żył 150 zł
USG piersi 130 zł
USG tarczycy 130 zł
USG jamy brzusznej 130 zł
Biopsja cienkoigłowa pod kontrolą USG 260 zł
Skleroterapia 400 zł (I etap)
Usunięcie chirurgiczne tłuszczaka, brodawki, kaszaka od 300 zł do 400 zł
Wszycie Disulfiramu (Esperalu) 700 zł
Leczenie stopy cukrzycowej od 180 zł do 300 zł

Zabiegi wykonywane w naszej placówce to między innymi:

 • przepuklina pachwinowa,
 • usuwanie znamion,
 • usuwanie brodawek,
 • usuwanie kurzajek,
 • usuwanie torbieli,
 • usuwanie tłuszczaków,
 • usuwanie zmian ropnych,
 • wycięcie zakrzepie,
 • owrzodzenia żylne podudzi,
 • zespół stopy cukrzycowej neuropatycznej i niedokrwiennej,
 • odleżyny,
 • owrzodzenia niedokrwienne,
 • rany pooperacyjne,
 • pęcherzowe oddzielanie się naskórka.
mkd-team-image

Pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku na stanowisku zastępcy ordynatora II Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej.

mkd-team-image
Witold Paszta
Chirurg