Logo Prestige Medical

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
24 364 31 41
730 005 585
recepcja@prestigemedical.pl
ul. Medyczna 8 lok.116 oraz parter
Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

ul. Medyczna 8 lok. 116 oraz parter

09-400 Płock

Znajdź nas!
 

Plastyka wciągniętych brodawek

PLASTYKA WCIĄGNIĘTYCH BRODAWEK

Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej

 

 • KOREKCJA SUTKÓW DLA LEPSZEGO WYGLĄDU PIERSI

  Wklęsłe brodawki to problem natury zarówno estetycznej, jak i medycznej.

  Brodawki kobiecych, ale także męskich piersi mogą posiadać nieprawidłowy kształt. Najczęstszym zaburzeniem kształtu jest ich wciągnięcie.  Mogą zaburzać pewność siebie, zwłaszcza w sytuacjach intymnych. Mogą  również utrudniać karmienie piersią. Inwersja brodawki jest często spowodowana zwężeniem przewodów mlecznych i tkanki włóknistej w piersi, przez co sutek zostaje wciągnięty  do wewnątrz. Taka sytuacja może dotyczyć tylko jednego sutka lub obu. Procedura odwrócenia wklęsłego sutka charakteryzuje się wysokim wskaźnikiem powodzenia i wiąże się z niewielkim dyskomfortem, zwłaszcza, jeśli jest wykonywana przez doświadczonego chirurga plastycznego.

BARDZIEJ PEWNA SIEBIE

Procedura skierowana jest do kobiet, które chcą nadać swoim piersiom naturalny wygląd i tym samym zyskać większą pewność siebie w różnych sytuacjach.

W trakcie konsultacji z chirurgiem plastykiem powinnaś zapytać o wszystkie kwestie związane z planowaną operacją, które Cię nurtują i budzą niepokój.

Czas konsultacji z chirurgiem plastycznym nie jest w żaden sposób ograniczony.

Podczas rozmowy z lekarzem możesz swobodnie omówić z lekarzem zakres oraz przebieg planowanej operacji wklęśniętych brodawek. Wybierana jest wówczas także metoda operacyjna. Chirurg plastyczny omawia również z pacjentką stopień ryzyka operacyjnego oraz przebieg okresu rekonwalescencji.

EFEKTY ZABIEGU

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg operacyjny wykonywany jest  w znieczuleniu miejscowym i polega na wykonaniu nacięć wewnątrz otoczki, które pozwalają uwolnić tkankę włóknistą pod spodem. W miarę możliwości pozostawia się nienaruszone przewody mleczne, aby zachować zdolność karmienia piersią. Po zabiegu stosuje się specjalistyczny opatrunek ochronny, aby utrzymać właściwe położenie brodawki podczas gojenia. Cała procedura trwa około 45-60 minut.

Zarezerwuj wizytę
Konsultacja chirurga plastycznego 250 zł
Plastyka brodawek sutkowych(znieczulenie miejscowe) 4500 zł

REKONWALESCENCJA

Pacjentka zazwyczaj może wrócić do codziennych zajęć w ciągu w ciągu 2-3 dni od wykonania zabiegu, a do większej aktywności fizycznej po 2-3 tygodniach.

Rany powstałe w jego trakcie goją się w ciągu około dwóch tygodni i nie pozostawiają widocznych blizn. Pełen efekt plastyki brodawek widoczny jest po około dwóch tygodniach.

Siedem dni po zabiegu konieczna jest wizyta kontrolna. W trakcie rekonwalescencji należy regularnie zmieniać opatrunki, unikać jakiegokolwiek ucisku na brodawki. Widoczne efekty są bardzo naturalne i zazwyczaj stałe – wklęsłe brodawki nie powinny być więcej przyczyną frustracji i wstydu.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU

 • Ogólnie zły stan zdrowia,
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • Ciąża i karmienie piersią,
 • Zaburzenia wytwarzania tkanki łącznej,
 • Zakażenie tkanek w okolicy miejsca planowanego do poddania operacji,
 • Czynny wzrost piersi w okresie dojrzewania,
 • Niekontrolowana cukrzyca,
 • Nieprawidłowa reakcja na wcześniejsze podanie środka znieczulającego,
 • Nieuregulowane nadciśnienie tętnicze.
mkd-team-image
dr n. med. Łukasz Warchoł
Chirurg plastyczny

Zmniejszenie średnicy otoczek

Zabieg redukcji „wklęsłych” brodawek

Mastopeksja - podniesieniu i poprawie kształtu piersi