Logo Prestige Medical

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
24 364 31 41
730 005 585
recepcja@prestigemedical.pl
ul. Medyczna 8 lok.116 oraz parter
Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

ul. Medyczna 8 lok. 116 oraz parter

09-400 Płock

Znajdź nas!
 

Ginekomastia

Prestige Medical Płock  >  Ginekomastia

Umów się na konsultację

Prestige Medical Płock
730 005 585

Prestige Medical Józefów
660 033 099

Zabieg chirurgiczny, który poprawia wygląd estetyczny klatki piersiowej mężczyzn. Ginekomastia to przypadłość natury hormonalnej. Jest to wstydliwy problemem, z którym można jednak skutecznie walczyć. 

Występuje u około 30-40 % dorosłych mężczyzn i jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach chirurgii zabiegowej.

Ginekomastia gruczołowa jest stanem chorobowym, przed nowotworowym, wymagającym leczenia chirurgicznego polegającego na wycięciu gruczołu. Zabieg ginekomastii jest operacją wykonywaną w celu usunięcia tych zmian i odtworzenia prawidłowego wyglądu klatki piersiowej. Wizualnie przekłada się to na lepszy wygląd klatki piersiowej. Z profilu staje się ona płaska, piersi uniesione, a nadmiar tłuszczu (jeśli konieczna jest również liposukcja) znika). Ginekomastia u mężczyzn wpływa również pozytywnie na ich pewność siebie i psychiczne samopoczucie.

Zarezerwuj wizytę

Leczenie ginekomastii

 

Zabieg leczenia ginekomastii przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym , przez lekarza chirurga. W zależności od powodu na jaki cierpi mężczyzna przerost gruczołu piersiowego lub nadmiar tkanki tłuszczowej I-II stopnia czyli stosunkowo niewielkim gruczołem.

Celem zabiegu jest niemal wycięcie tkanki gruczołu piersiowego wraz z nadmiarem tkanki tłuszczowej; jeśli mężczyzna ma duże gruczoły, może zachodzić konieczność redukcji skóry; zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. 

Podczas zabiegu usuwa się tkankę tłuszczową oraz tkankę gruczołową piersi, dzięki czemu uzyskuje się jędrną i prawidłowo uformowaną klatkę piersiową. Zabieg trwa około 60 – 90  minut w zależności od zakresu procedury. Po zabiegu pacjent może wrócić do domu, pamiętając o zaleceniach po zabiegowych.

Wstydliwy problem mężczyzn

 

Zabieg ginekomastii poprzedza konsultacja chirurga, w trakcie której lekarz przeprowadza wywiad medyczny, określa stopień i rodzaj przerostu (tłuszczowy, gruczołowy) omawia plan przebiegu zabiegu, przekazuje informację o umiejscowieniu ewentualnych blizn, nakreśla możliwe do osiągnięcia efekty oraz podaje, listę niezbędnych do wykonania przed zabiegiem, badań. Przed podjęciem leczenia ginekomastii, należy  jednak znaleźć przyczyny leżące u podłoża problemu. Dlatego też, wykonanie prostych badań może dać odpowiedź na pytanie o to, jakie jest źródło przypadłości. Lekarz na pewno zapyta o wszystkie przebyte choroby oraz przyjmowanie leków.  Niekiedy będzie zachodzić konieczność wykonania USG lub biopsji.

Przebieg operacji

 

Przebieg operacji różni się w zależności od stopnia dolegliwości i ilości tkanki tłuszczowej. Pacjent z ginekomastią I-II stopnia czyli stosunkowo niewielkim gruczołem może mieć wycięty gruczoł poprzez małe cięcie okalające otoczkę (ok. 2 cm). W przypadku ginekomastii stopnia III z dużym gruczołem i nadmiarem skóry konieczny będzie już wtedy zabieg w znieczuleniu ogólnym.

 

Rany po operacji goją się mniej więcej od 7 do 10 dni. Pełny powrót do normalnej aktywności życiowej następuje po 6-8 tygodniach. Do tego czasu należy nosić indywidualnie dobrany gorset.

W okresie rekonwalescencji należy całkowicie powstrzymać się od aktywności fizycznej, pływania w basenie, sauny i opalania. Nie kiedy po zabiegu ginekomastii chirurg może zlecić wykonanie serii masaży.

mkd-team-image
dr n. med. Łukasz Warchoł
Chirurg plastyczny

Wymagane badania: grupa krwi, morfologia,  wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), usg piersi

Pobyt w Klinice:  Pacjent wychodzi po zabiegu

Znieczulenie: miejscowe

Rekonwalescencja: około 2 tygodni

Przeciwskazania: skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąża

Czas trwania zabiegu:

2  godziny

Znieczulenie:

miejscowe

Rekonwalescencja:

ok 14 dni

Usługa Cena Informacja
Konsultacja chirurga plastycznego
Ginekomastia I -II stopnia   9000  zł dr n. med. Łukasz Warchoł