Logo Prestige Medical

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
24 364 31 41
730 005 585
recepcja@prestigemedical.pl
ul. Medyczna 8 lok.116 oraz parter
Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

ul. Medyczna 8 lok. 116 oraz parter

09-400 Płock

Znajdź nas!
 

Hialuronidaza – Usuwanie Kwasu

Ratunek podczas nieudanych zabiegów

 • Hialuronidaza

  hialuronidaza

  antidotum na kwas usieciowany

   

  Ratunek dla nieudanych zabiegów z użyciem kwasów, hialuronidaza jest stosowana w okulistyce i diagnostyce urologicznej, jednak prawdziwą karierę zrobiła dopiero jako substancja rozpuszczająca podany wcześniej usieciowany kwas.

Kiedy wykonać zabieg hialuronidazy?

 • w sytuacjach pojawienia się asymetrii,
 • kiedy uzyskamy niesatysfakcjonujący efekt estetyczny, w tym prześwitywanie przez skórę zbyt płytko podanego preparatu,
 • grudki,
 • wystąpiło przemieszczenie się kwasu

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg nie wymaga żadnego przygotowania. Przed rozpoczęciem procedury wymagana jest konsultacja z lekarzem, który będzie wykonywał procedurę. Omawiana jest procedura po czym następuje przygotowanie skóry, w którą ma być podany enzym.

Obszar poddany zabiegowi jest dezynfekowany, a lekarz cienką igłą wprowadza hialuronidazę w obszar, w którym znajduje się egzogenny, usieciowany kwas hialuronowy.

Najczęściej na zabieg decydują się pacjentki po nieudanym powiększaniu ust, kiedy doszło do nieprawidłowego podania kwasu lub pojawiła się asymetria oraz grudki.

Efekt działania hialuronidazy jest natychmiastowy, ale często powoduje obrzęk, więc najczęściej pełen efekt rozpuszczenia pacjentki widzą po 2-3 dniach.

CZY HIALURONIDAZA MOŻE NIE ROZPUŚCIĆ KWASU HIALURONOWEGO?

Jeśli podany preparat to usieciowany kwas hialuronowy, to hialuronidaza go rozpuści. Lecz jeśli zabieg był wykonywany innym preparatem z nieznanym składem i posiada jakieś niezidentyfikowane dodatki, bądź nie jest to kwas hialuronowy  to enzym może nie zadziałać.

CZY PO PODANIU HIALURONIDAZY MOGĘ WYGLĄDAĆ GORZEJ NIŻ PRZED ZABIEGIEM?

Mogą pojawić się obrzęki i siniaki.  Jednak po kilku dniach pacjentka będzie wyglądała tak, jak przed podaniem preparatu usieciowanego kwasu hialuronowego. Nieprawdą jest, że podanie hialuronidazy powoduje negatywne zmiany w obrębie twarzy pod postacią ubytków objętości.

Czy hialuronidaza jest bezpieczna?

Każda ingerencja w skórę a więc i  hialuronidazy jest obarczone potencjalnym ryzykiem wystąpienia zdarzeń niepożądanych.

Najbardziej niebezpieczną konsekwencją użycia enzymu może być rekcja alergiczna, która może przybrać formę zagrażającą zdrowiu, dlatego tak ważne jest wykonywanie zabiegów przez doświadczonego lekarza, w miejscu, które posiada zaplecze umożliwiające natychmiastową interwencję.

 

Antidotum na pozbycie się uciążliwego problemu

Czas trwania zabiegu:

Zabieg trwa: 45-60 min

Cennik usług:

Hialuronidaza(cena uzależniona od obszaru podania enzymu) 800 zł - 1200 zł

Cena uzależniona jest od obszaru poddawanego zabiegowi oraz od ilości zużytych preparatów.

Specjaliści wykonujący zabieg:

mkd-team-image
lek. Olha Melnychuk
Lekarz medycyny estetycznej, dermatolog, neonatolog
mkd-team-image
lek. Aliaksandr Kuradovets
Dermatolog, Lekarz Medycyny estetycznej