Umów wizytę online

Kardiologia

Umów wizytę online
Kardiolog

Nasi lekarze:
Lek. Piotr Szpernal
Lek. Mariusz Strupiechowski

Cennik:
Konsultacja kardiologiczna – 140 zł
Echo serca / USG serca – 120 zł

Umów wizytę online

Kardiologia to dyscyplina medyczna, która zajmuje się profilaktyką, rozpoznawaniem oraz leczeniem chorób układu sercowo-naczyniowego. Jest blisko związana z podspecjalnością chirurgii – kardiochirurgią.

Ryzyko wystąpienia dysfunkcji serca i układu naczyniowego urasta w obecnym świecie do skali choroby cywilizacyjnej. Takie czynniki jak niezdrowy tryb życia, stres, złe odżywianie, a także uwarunkowania genetyczne, powinny stać się impulsem do wizyty u kardiologa. Poradnia kardiologiczna zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób układu sercowo-naczyniowego.

Kardiolog w Prestige Medical

Naszym pacjentom oferujemy nowoczesną diagnostykę z konsultacją doświadczonego kardiologa. Pozwala to na szybką diagnostykę oraz wdrożenie specjalistycznego leczenia w komfortowych dla pacjenta warunkach.  Dodatkowo oferujemy konsultacje w naszej poradni chorób naczyń, co w wielu schorzeniach układu sercowo-naczyniowego stanowi ważny element sukcesu terapeutycznego.

Czym zajmuje się kardiolog?

Lekarz o specjalizacji z zakresu kardiologii zajmuje się:

  • diagnostyką chorób serca i naczyń krwionośnych, zarówno wrodzonych jak i nabytych;
  • ustalaniem metod leczenia oraz nadzorem nad rehabilitacją pacjentów z chorobami układu sercowo-naczyniowego;
  • przeprowadzaniem badań z zakresu kardiologii nieinwazyjnej, jak i inwazyjnej;
  • podstawową intensywną opieką medyczną;
  • wspólnie ze specjalistami innych dziedzin medycyny formułowaniem wskazówek mających na celu zwiększenie efektywności leczenia kardiologicznego oraz technik operacyjnych.

Warto dodać, że z kardiologii wyłoniła się hipertensjologia, czyli oddzielna specjalizacja zajmująca się leczeniem nadciśnienia tętniczego.

 

USG SERCA

 

usg serca

Echokardiografia serca potocznie określana jest jako echo serca, USG serca, czy UKG (ultrasonokardiografia). Badanie to zaliczane jest do diagnostyki obrazowej. Wykorzystuje fale ultradźwiękowe, które odbijając się od badanych struktur dają ich obraz (“echo”) na monitorze urządzenia. Echo serca jest badaniem bezpiecznym i nieinwazyjnym, można je powtarzać wielokrotnie. Dzięki niemu lekarz ma dokładny wgląd w budowę mięśnia serca i naczyń krwionośnych, co pozwala na wykrycie ewentualnych wad w budowie anatomicznej. Ponadto badanie umożliwia ocenę kurczliwości i relaksacji serca, przepływu krwi w naczyniach wieńcowych i największych naczyniach krwionośnych, pracy zastawek, a także parametrów opisujących funkcje i budowę serca.

 
Umów wizytę online

PORADY I RECEPCJA

ADRES PLACÓWKI

Formularz kontaktowy

Prestige Medical Services sp. z o.o.  © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone