Logo Prestige Medical

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
24 364 31 41
730 005 585
recepcja@prestigemedical.pl
ul. Medyczna 8 lok.116

Najnowsze wpisy

Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

ul. Medyczna 8 lok. 116

09-400 Płock

Znajdź nas!
 

Kardiologia

Kardiologia w Prestige Medical

Kardiologia to dziedzina medycyny zajmująca się chorobami serca i układu krążenia. Kardiologia to obecnie jedna z kluczowych Kardiologiadziedzin medycyny, jako że schorzenia układu sercowo-naczyniowego zajmują czołowe miejsce na liście najczęstszych przyczyn zgonów w krajach rozwiniętych.

Do kardiologa przychodzą osoby z powodu różnych dolegliwości i nieprawidłowości. Do najczęstszych można zaliczyć między innymi: podwyższone ciśnienie krwi, spadek wydolności fizycznej, duszność wysiłkową, bóle w klatce piersiowej, poczucie nierównego bicia serca, kołatanie, a także zasłabnięcia i omdlenia. Wizyta taka może odbyć się z inicjatywy samego pacjenta lub po skierowaniu lekarza chorób wewnętrznych (internisty), a także każdego innego lekarza, który zwrócił uwagę na niepokojące objawy ze strony  układu krążenia.

Naszym pacjentom oferujemy nowoczesną diagnostykę z konsultacją doświadczonych kardiologów. Pozwala to na szybką diagnostykę oraz wdrożenie specjalistycznego leczenia w komfortowych dla pacjenta warunkach.  Dodatkowo oferujemy konsultacje w naszej poradni chorób naczyń, co w wielu schorzeniach układu sercowo-naczyniowego stanowi ważny element sukcesu terapeutycznego.

Lekarz o specjalizacji z zakresu kardiologii zajmuje się:

  • diagnostyką chorób serca i naczyń krwionośnych, zarówno wrodzonych jak i nabytych;
  • ustalaniem metod leczenia oraz nadzorem nad rehabilitacją pacjentów z chorobami układu sercowo-naczyniowego;
  • przeprowadzaniem badań z zakresu kardiologii nieinwazyjnej, jak i inwazyjnej;
  • podstawową intensywną opieką medyczną;
  • wspólnie ze specjalistami innych dziedzin medycyny formułowaniem wskazówek mających na celu zwiększenie efektywności leczenia kardiologicznego oraz technik operacyjnych.

Warto dodać, że z kardiologii wyłoniła się hipertensjologia, czyli oddzielna specjalizacja zajmująca się leczeniem nadciśnienia tętniczego.

 USG SERCA

Kardiolog z sercemEchokardiografia serca potocznie określana jest jako echo serca, USG serca, czy UKG (ultrasonokardiografia). Badanie to zaliczane jest do diagnostyki obrazowej. Wykorzystuje fale ultradźwiękowe, które odbijając się od badanych struktur dają ich obraz (“echo”) na monitorze urządzenia. Echo serca jest badaniem bezpiecznym i nieinwazyjnym, można je powtarzać wielokrotnie. Dzięki niemu lekarz ma dokładny wgląd w budowę mięśnia serca i naczyń krwionośnych, co pozwala na wykrycie ewentualnych wad w budowie anatomicznej. Ponadto badanie umożliwia ocenę kurczliwości i relaksacji serca, przepływu krwi w naczyniach wieńcowych i największych naczyniach krwionośnych, pracy zastawek, a także parametrów opisujących funkcje i budowę serca.

Cennik usług:

Konsultacja kardiologiczna 150 zł
Echo serca / USG serca 130 zł
mkd-team-image

Starszy asystent w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym na oddziale Kardiologicznym w Płocku.

mkd-team-image
lek. Mariusz Strupiechowski
Angiolog, Kardiolog

Starszy asystent na Oddziale Kardiologii Szpitala Wojewódzkiego we Włocławku. Jako jeden z nielicznych lekarzy w Polsce połączył dwie pokrewne dziedziny: kardiologie i angiologie.