Logo Prestige Medical

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
24 364 31 41
730 005 585
recepcja@prestigemedical.pl
ul. Medyczna 8 lok.116 oraz parter
Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

ul. Medyczna 8 lok. 116 oraz parter

09-400 Płock

Znajdź nas!
 

Redukcja poduszek tłuszczowych policzków – Bichata

Wyrzeźbiona i symetryczna twarz

Za pyzatą twarz bardzo często odpowiadają tzw. poduszki Bichata. Są to struktury tłuszczowe położone wewnątrz policzków. Jeśli nadają twarzy wygląd za bardzo pucołowaty – poduszki można usunąć i w ten sposób natychmiastowo i z trwałym efektem twarz wyszczuplić. Warunek podstawowy: poduszki muszą być duże aby efekt był spektakularny.

Zabieg modelowania polików (usuwanie poduszek Bichata) oparty na redukcji tkanki tłuszczowej w okolicy polików jest najnowsza metodą wyszczuplania i uwidaczniania kości policzkowych. U osób dobrze zakwalifikowanych do zabiegu oraz z odpowiednimi wskazaniami procedura daje bardzo naturalne efekty wyszczuplenia.

Redukcja nadmiaru poduszek tłuszczowych policzkowych pomaga nie tylko poprawić wygląd policzków, ale także harmonizuje ogólny kształt twarzy

Podkreślenie kości policzkowych

Jest to zabieg wykonywany przez chirurga w celu wysmuklenia policzków. Polecany szczególnie u osób, których rysy twarzy pomimo stosowania diety i szczupłej sylwetki pozostają „pełne”. Przy pomocy niewielkiego nacięcia na wewnętrznej stronie policzka (cięcie ma długość ok. 1-2 cm) zostaje usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej znajdującej się w centralnej części policzka, która tworzy tzw. Poduszkę tłuszczową Bichata. Nie zaleca się usuwania ich w całości, gdyż powoduje to nadmierne zapadnięcie policzków – wyglądają wówczas nienaturalnie – a jedynie wycięcie ich nadmiaru. Policzki zostają wymodelowane, a rysy twarzy wyostrzone.

Zwiększona pewność siebie

W rękach doświadczonego lekarza jest to w pełni bezpieczny i skuteczny zabieg, który umożliwia natychmiastową redukcję krągłości policzków. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Trwa on ok. godziny. Operator wykonuje nacięcie w jamie ustnej, po wewnętrznej stronie policzka i usuwa „nadprogramową” tkankę tłuszczową. Ranę zeszywa rozpuszczalnymi szwami, dzięki czemu zabieg nie pozostawia widocznej blizny na twarzy. Z zewnątrz nie widać śladów żadnej ingerencji chirurgicznej. Warunkiem przystąpienia do tego zabiegu jest ogólny dobry stan zdrowia potwierdzony prawidłowymi wynikami badań laboratoryjnych. Efektem zabiegu jest trwałe wyszczuplenie policzków.

Zabieg polega na usunięciu tylko poduszki tłuszczowej i nie powoduje zaburzenia w ruchomości ust. Zabieg nie wpływa na funkcję ślinianki.

PO ZABIEGU

Po zabiegu szwy pozostają wewnątrz jamy ustnej przez 7 dni. Szwy są bardzo małe i nie zakłócają codziennych czynności. Przez kilka dni może być widoczny obrzęk na policzkach, dlatego zalecane jest stosowanie okładów z lodu. Po 7 dniach pacjent zgłasza się na kontrolę, podczas której szwy są usuwane.

Tkanki w jamie ustnej po redukcji poduszek Bichata regenerują się zwykle po około 7-10 dniach. W związku z tym w ciągu pierwszych dni po operacji zaleca się stosować dietę miękką lub półpłynną. Przez 3 tygodnie po zabiegu obowiązuje całkowity zakaz palenia oraz spożywania alkoholu.

Po lipektomii policzkowej zalecany jest specjalny płyn do płukania jamy ustnej. Płukanie może pomóc zmniejszyć ryzyko zakażenia pacjenta i należy je stosować zgodnie z zaleceniami.

CENA ZABIEGU

Konsultacja chirurga plastycznego 250 zł
Redukcja poduszek tłuszczowych policzków- Bichata 6000 zł

wyrzeźbiona i symetryczna twarz

Po zabiegu usunięciu poduszek tłuszczowych nie ma blizny ani siniaków, ponieważ nacięcie wykonuje się wewnątrz jamy ustnej.  Obrzęk może utrzymywać się do kilku tygodni, a ostateczny efekt można ocenić po kilku miesiącach. Podczas konsultacji doktor Mazurek omawia z Pacjentem instrukcje dotyczące leczenia pooperacyjnego, ustala również częstotliwość wizyt kontrolnych po zabiegu, aby zapewnić prawidłową rekonwalescencję.

 1. Proces zdrowienia jest stosunkowo szybki i bezbolesny. Zaraz po zabiegu może występować niewielki ból a przez kilka dni może utrzymywać się obrzęk twarzy, ale nie ma siniaków.
 2. Ból ustępuje po podaniu ogólnodostępnych środków przeciwbólowych.
 3. Obrzęk ustępuje 7-10 dni po zabiegu. W tym okresie twarz może wydawać się niesymetryczna, ponieważ obrzęk może być bardziej nasilony z jednej strony twarzy.
 4. Przez 2-3 tygodnie od zabiegu wskazane jest płukanie jamy ustnej środkiem antyseptycznym po każdym posiłku.
 5. Należy być cierpliwym oczekując finalnego kształtu gdyż utrzymujący się obrzęk przez kilka tygodni może zaburzać kontur twarzy.

wykonaj badania

 • morfologia,
 • APTT,
 • INR,
 • anty HBs,
 • HBs antygen,
 • HCV

Idealny kandydat do lipektomii policzkowej

Idealnymi kandydatami do redukcji poduszek Bichata są osoby:

 • z pulchnymi policzkami,
 • z wypukłym wyglądem policzka,
 • którzy przeszli zabieg chirurgicznej plastyki żuchwy w celu zmniejszenia podbródka lub szczęki  (ta procedura pomaga skrócić szczękę, ale może uciskać tkanki środkowej części twarzy, powodując tworzenie się pulchnych lub opuchniętych policzków),
 • które chcą podkreślić kości policzkowe bez użycia wypełniaczy,
 • które chcą odmłodzić ogólny wygląd swojej twarzy.

KIEDY NIE WYKONAMY ZABIEGU

Lekarz odmówi wykonania zabiegu w przypadku:

 • nici liftingujące zaimplementowane w obszarze operowanym,
 • cukrzycy,
 • choroby układu krążenia,
 • nieuregulowanego nadciśnienia tętniczego,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • ciąży.

EFEKTY ZABIEGU

 • wysmuklenie twarzy
 • poprawa jej konturu
 • optyczne wyeksponowanie kości policzkowych
 • zmniejszenine objętości policzków

ZESPÓŁ OPERUJĄCY

mkd-team-image
dr n. med. Łukasz Warchoł
Chirurg plastyczny