Umów wizytę online

Reumatologia

Umów wizytę online

Choroby które leczymy:
– reumatoidalne zapalenie stawów (RZS, gościec)
– stawowe powikłania boreliozy
– choroba zwyrodnieniowa stawów
– kolagenozy (stany zapalne tkanki łącznej)
– twardzina, zespół Sjögrena
– łuszczycowe zapalenie stawów
– zesztywniające zapalenie stawów
– dna moczanowa
– choroba Stilla
– mieszana choroba tkanki łącznej
– zapalenie wielomięśniowe
– zapalenie skórno-mięśniowe
– guzkowe zapalenie tętnic
– fibromialgia
– polimialgia reumatyczna

Jakie usługi oferujemy:
– Konsultacja reumatologiczna

Umów wizytę online

Reumatolog zajmuje się bardzo liczną grupą jednostek chorobowych związanych ze zwyrodnieniowymi i zapalnymi schorzeniami tkanki łącznej, kości i stawów. 

Reumatologia jest dziedziną medycyny wewnętrznej, a z pomocy lekarza tej specjalizacji korzystają osoby doświadczające nawracających i intensywnych bólów stawów, ścięgien czy mięśni, którym towarzyszą także inne objawy i które nie chcą się poddać działaniu leków zaproponowanych przez lekarza pierwszego kontaktu.

Podczas wizyty reumatolog zapyta pacjenta o wiele szczegółów, które mogą pomóc w rozpoznaniu choroby. Jest to szczególnie ważne, ponieważ jak najwcześniejsze rozpoznanie oznacza rozpoczęcie przyjmowania odpowiednich leków hamujących postęp choroby w najczęstszych przypadkach chorób reumatycznych takich, jak Reumatoidalne zapalenie stawów. Opóźnienie rozpoznania, i tym samym leczenia, może bardzo szybko powodować nieodwracalne zmiany w stawach czasem na stałe ograniczające sprawność chorego. Dlatego tak ważne jest przygotowanie się do tej wizyty. Należy przypomnieć sobie, najlepiej napisać na kartce, ważne rzeczy – od kiedy są objawy, które nas zaniepokoiły, jakie to objawy?

Bóle to najczęstsza przyczyna wizyty u reumatologa.

Bardzo ważne są różne inne objawy towarzyszące. Inne choroby w zakresie różnych narządów – skóryoczugardłanerekwątroby. Należy o wszystkim przypomnieć sobie wcześniej i powiedzieć na wizycie, bo objawy stawowe – to może być początek chorób reumatycznych, ale bardzo często jest to początek chorób zakaźnych, chorób układu krwiotwórczego czy układu oddechowego.

Należy przepytać najbliższą rodzinę o występowanie chorób reumatycznych w dzieciństwie i choroby w najbliższej rodzinie.

Ważne są również wcześniejsze wyniki badań, jeśli były robione, – OB, CRP, morfologia, mocz czy bardziej zaawansowane RF – czynnik reumatoidalny, zdjęcia radiologiczne a nie tylko opisy (często zmiany są minimalne, ale dla reumatologa znaczące).

Umów wizytę online

PORADY I RECEPCJA

ADRES PLACÓWKI

Formularz kontaktowy

Prestige Medical Services sp. z o.o.  © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone