Logo Prestige Medical

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
24 364 31 41
730 005 585
recepcja@prestigemedical.pl
ul. Medyczna 8 lok.116 oraz parter
Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

ul. Medyczna 8 lok. 116 oraz parter

09-400 Płock

Znajdź nas!
 

Gastrologia

Leczenie schorzeń układu pokarmowego

Regularne badania gastrologiczne pozwalają nie tylko poprawić funkcjonowanie układu pokarmowego, co znacznie poprawia komfort życia, ale także ratują życie.

 • GASTROLOGIA

  Leczenie indywidualnie dopasowywana do potrzeb i zdrowia pacjenta.

  Gastrologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się leczeniem schorzeń układu pokarmowego. W obszarze jej zainteresowań leżą choroby przełyku, żołądka, jelit oraz gruczołów trawiennych (czyli wątroby i trzustki) i dróg żółciowych. Dolegliwości związane z układem pokarmowym są bardzo częste i dotyczą wielu osób. Mogą występować po zbyt obfitym posiłku w postaci uczucia przepełnienia lub nieprzyjemnego ucisku w żołądku.

KIEDY WARTO UDAĆ SIĘ DO GASTROLOGA ?

Gastrologa należy odwiedzić w sytuacji, gdy zaobserwuje się nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu pokarmowego. Jego choroby mogą mieć łagodny przebieg i nie świadczyć o rozwijaniu się poważniejszego schorzenia, czasami jednak rozwijają się w sposób agresywny, i wówczas należy upewnić się, czy np. zwykła niestrawność nie oznacza poważniejszych problemów ze strony układu trawiennego.

Podczas wizyty w poradni gastroenterologicznej w pierwszej kolejności przeprowadzany jest wywiad medyczny. Lekarz zapyta m.in. o to, jakie objawy są niepokojące dla pacjenta, wypyta o jego sposób jego odżywiania, wypróżnienia i przyjmowane leki. Wykonane jest też badanie palpacyjne okolic brzucha, aby skontrolować gdzie pacjent odczuwa ból. W zależności od zgłaszanych objawów zostaną zlecone badania

Zarezerwuj wizytę

ZADZWOŃ I ZAPYTAJ O NAJBLIŻSZY TERMIN WIZYTY
 24 364 31 41
 730 005 585
 recepcja@prestigemedical.pl
 ul. Medyczna 8 lok.116

Cennik usług:

Konsultacja GASTROLOGICZNA 250 zł
mkd-team-image
dr n. med. Marek Pazurek
Gastrolog, gastroenterolog
mkd-team-image
dr n. med. Alina Durko
Gastrolog dziecięcy, pediatra

ZAKRES USŁUG:

 • Choroba refluksowa przełyku
 • Choroby żołądka
 • Choroby dwunastnicy
 • Choroby jelita cienkiego
 • Choroby jelita grubego
 • Nowotwory łagodnie i złośliwe jelit
 • Nieswoiste choroby zapalne jelit
 • Choroby wątroby i dróg żółciowych
 • Choroby trzustki

CHOROBY DWUNASTNICY

Dwunastnica to narząd, który bezpośrednio sąsiaduje z żołądkiem, trzustką oraz wątrobą i stanowi pierwszy odcinek jelita cienkiego. W tym niezwykle ważnym narządzie zachodzą procesy trawienne oraz absorpcja składników odżywczych z pożywienia.

WRZODY ŻOŁĄDKA

Wrzód to ubytek w błonie śluzowej żołądka albo dwunastnicy dochodzący do warstwy mięśniowej ich ściany. Może się przyczyniać do powstania krwawienia lub nawet, w niektórych przypadkach, do przedziurawienia narządu.

GRZYBICA PRZEWODU POKARMOWEGO, GRZYBICA JELIT

Grzybica przewodu pokarmowego, kandydoza to jedna z wielu chorób należących do grupy chorób zakaźnych, charakteryzujących się wysoką zaraźliwością, wywoływaną przez mikroskopijne grzyby różnego typu.

PRZEPUKLINA ROZWORU PRZEŁYKOWEGO

Mianem przepukliny określa się stan, gdy dochodzi do wydostania się organu, albo jego kawałka poza obszar, w którym zwyczajowo się znajduje przez otwór, który może być nabyty albo wrodzony.

Przepuklina rozworu przełykowego

Grzybica przewodu pokarmowego, grzybica jelit

Wrzody żołądka

Choroby dwunastnicy