Logo Prestige Medical

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
24 364 31 41
730 005 585
recepcja@prestigemedical.pl
ul. Medyczna 8 lok.116 oraz parter
Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

ul. Medyczna 8 lok. 116 oraz parter

09-400 Płock

Znajdź nas!
 

Zmiany skórne w okolicy oczu

USUWANIE ZMIAN SKÓRNYCH W OKOLICY OKA

  • ZABIEGI OKULISTYCZNE

    Gradówki, kaszaki, cysta i kępki żółte na powiekach

    Zabiegi chirurgiczne w Prestige Medical poprzedzone są konsultacją z okulistą. Od lat z powodzeniem leczymy i wykonujemy bezpieczne zabiegi wrażliwych okolic oczu.  Zabiegi w naszym centrum przeprowadzają doświadczeni okuliści – lekarze specjaliści, którzy łączą wiedzę z zakresu okulistyki oraz chirurgii plastycznej.

WYBIERZ ZABIEG ZABIEG DLA SIEBIE:

KĘPKI ŻÓŁTE POWIEK (XANTHELASMA)

Są to żółte złogi skórne wypełnione głównie cholesterolem. Ich występowanie może wiązać się z podwyższonym stężeniem cholesterol we krwi (np. w hipercholesterolemii rodzinnej). Zmiana diety, obniżenie poziomu cholesterolu nie prowadzą jednak do zaniku występujących zmian skórnych. Kępki żółte  są usuwane jedynie ze względów estetycznych. Można je usuwać chirurgicznie.

 

GRADÓWKA NA OKU

Gradówka

Gradówka to usytuowany na górnej lub dolnej powiece nieduży guzek wypełniony ropno-krwistą masą, który sam w sobie nie jest szczególnie bolesny, jednak jego twardość i usytuowanie powodują dyskomfort, ucisk na gałkę oczną, zaczerwienienie i obrzęk. Gradówka powstaje na skutek przewlekłego zapalenia gruczołu tarczkowego (gruczoł łojowy Meiboma), przez co zamknięciu ulegają przewody odprowadzające wydzielinę z gruczołu, co z kolei prowadzi do otorbienia i rozdęcia jego ścianek. Powodem może być zakażenie gronkowcem, niewyleczony, nawracający jęczmień zewnętrzny powieki, trądzik. Zwlekanie z podjęciem leczenia może spowodować astygmatyzm poprzez ciągły ucisk gradówki na rogówkę.

USUWANIE KASZAKA

Kaszak na powiece (czyli torbiel łojowa) powstaje z zagłębienia mieszka włosowego i gruczołów łojowych samoistnie lub w wyniku urazu. Kaszak na powiece górnej i dolnej jest okrągły, ma gładką powierzchnię, kolor cielisty i wielkość od kilku do kilkudziesięciu milimetrów. Kaszak na powiece dolnej jest spotykany rzadziej niż na powiece górnej. Niekiedy w centrum kaszaka widać drobny otwór będący zatkanym ujściem włosa. Po wyciśnięciu lub pęknięciu może wydostać się z guzka kaszkowata zawartość.

ZABIEG USUNIĘCIA CYSTY (TORBIELI) POWIEKI

Okuloplastyka usługi

Przyczyną powstania torbieli (cysty) powieki może być np. zatkany kanalik łzowy lub używanie niewłaściwych kosmetyków. Cysta to odgraniczony i przezroczysty twór wypełniony przezroczystym płynem. Leczenie polega na całkowitym wycięciu zmiany. Zabieg wykonywany w warunkach ambulatoryjnych Prestige Medical Płock.

INFOMACJA O ZABIEGU:

Zabieg polega na dokładnym wycięciu znamienia i po uprzednim podaniu znieczulenia miejscowego. Dzięki znieczuleniu ból jest nie odczuwalny. Następnie zakładane są szwy.

Zabieg trwa od 30-60 minut.

Po zabiegu pacjent może udać się do domu.

Powrót do pracy możliwy jest następnego dnia o ile nie występuje skłonność do zasinień/ obrzęków – co w określonych sytuacjach może nieco wydłużyć rekonwalescencję.

Cennik usług:

USUNIĘCIE GRADÓWKI ( WRAZ Z BADANIEM HISTOPATOLOGICZNYM ) 1000-1200 zł
WYCIĘCIE/USUNIĘCIE KĘPEK ŻÓŁTYCH ( JEDNA STRONA ) 1000-1200 zł
WYCIĘCIE/USUNIĘCIE KĘPEK ŻÓŁTYCH ( OBUSTRONNIE ) od 1000 zł
WYCIĘCIE BRODAWCZAKÓW, KASZAKÓW, TORBIELI, ROGU SKÓRNEGO ( WRAZ Z BADANIEM HISTOPATOLOGICZNYM 1000-1200 zł
USUNIĘCIE CYSTY ( WRAZ Z BADANIEM HISTOPATOLOGICZNYM ) 1000-1200 zł
mkd-team-image
lek. Aliaksandr Kuradovets
Dermatolog, Lekarz Medycyny estetycznej

ZADZWOŃ I ZAPYTAJ O NAJBLIŻSZY TERMIN WIZYTY
 24 364 31 41
 730 005 585
  recepcja@prestigemedical.pl
 ul. Medyczna 8 lok.116