Logo Prestige Medical

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
24 364 31 41
730 005 585
recepcja@prestigemedical.pl
ul. Medyczna 8 lok.116
Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

ul. Medyczna 8 lok. 116

09-400 Płock

Znajdź nas!
Wenerologia - Prestige Medical Płock
fade
4132
page-template-default,page,page-id-4132,page-child,parent-pageid-4094,latepoint,mkd-bmi-calculator-1.1.2,mkd-core-1.4.1,medigroup-ver-1.6,mkd-smooth-scroll,mkd-smooth-page-transitions,mkd-ajax,mkd-blog-installed,mkd-header-type1,mkd-fixed-on-scroll,mkd-default-mobile-header,mkd-sticky-up-mobile-header,mkd-dropdown-default,mkd-header-minimal-in-grid-border-disable,mkd-search-dropdown,mkd-side-menu-slide-from-right,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

Wenerologia

Czym zajmuje się wenerolog?

Wenerolog zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób, które są przenoszone drogą płciową.

Wenerolog leczy choroby weneryczne, czyli przenoszone drogą płciową, a wywołane przez bakterie, wirusy, pasożyty i grzyby.

Lekarz wenerologi leczy również opryszczkę narządów płciowych, zapalenie cewki moczowej, zapalenie pochwy i zapalenie sromu oraz zapalenie żołędzi i napletka.

 

Wenerologia

Wenerologia

Wizyta u wenerologa nie wymaga skierowania.

Warto też wiedzieć, że nie wszystkimi chorobami przenoszonymi drogą płciową możemy się zarazić tylko poprzez kontakty seksualne, np. wirus HIV przenosi się również m. in. poprzez kontakt z krwią zakażonej osoby.

 

Wizyta u wenerologa przypomina tę u dermatologa czy lekarza pierwszego kontaktu. Najpierw lekarz zapyta, z jakim problemem pacjent się do niego zgłasza, także o występujące objawy, a następnie poprosi o pokazanie zmian skórnych. Musi bowiem ocenić ich stan – nie trwa to długo, zazwyczaj kilka chwil, po których pacjent ponownie może się ubrać. Wenerolog jest specjalistą leczącym wiele schorzeń, więc zaproponowane przez niego leczenie zależy od konkretnej choroby. Specjalista zleca wykonanie konkretnych badań, mających wykluczyć lub potwierdzić dane schorzenie.

 

Z jakimi objawami odwiedzić wenerologa?

Objawy w okolicy miejsc intymnych są szczególnie uciążliwe i dla wielu wstydliwe, ale im szybciej wybierzemy się do wenerologa, tym sprawniej się z tymi dolegliwościami uporamy. Objawy, które wskazują na konieczność wizyty u wenerologa to występujące na narządach płciowych:

  • świąd,
  • krosty,
  • zaczerwienienia.

Cennik usług:

Konsultacja wenerologiczna

Choroby które leczymy:

  • choroby weneryczne wywoływane przez bakterie: rzeżączka, kiła, czerwonka, chlamydioza,
  • choroby weneryczne wywoływane przez wirusy: HIV, HTLV, HBV, mononukleoza,
  • choroby weneryczne wywoływane przez pasożyty: amebioza, świerzb, rzęsistkowica, wszawica łonowa,
  • choroby weneryczne wywoływane przez grzyby: grzybica.
mkd-team-image
Sebastian Uczniak
Dermatolog