Logo Prestige Medical

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
24 364 31 41
730 005 585
recepcja@prestigemedical.pl
ul. Medyczna 8 lok.116
Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

ul. Medyczna 8 lok. 116

09-400 Płock

Znajdź nas!
Neurochirurgia - Prestige Medical Płock
fade
4021
page-template-default,page,page-id-4021,page-child,parent-pageid-4094,latepoint,mkd-bmi-calculator-1.1.2,mkd-core-1.4.1,medigroup-ver-1.6,mkd-smooth-scroll,mkd-smooth-page-transitions,mkd-ajax,mkd-blog-installed,mkd-header-type1,mkd-fixed-on-scroll,mkd-default-mobile-header,mkd-sticky-up-mobile-header,mkd-dropdown-default,mkd-header-minimal-in-grid-border-disable,mkd-search-dropdown,mkd-side-menu-slide-from-right,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

Neurochirurgia

Neurochirurgia

Kompleksowa opieka dla pacjentów, kwalifikacje do zabiegów, prowadzenie pacjentów po operacjach

  • NEUROCHIRURGIA

    Leczenie indywidualnie dopasowywana do potrzeb i zdrowia pacjenta.

    W Prestige Medical zajmujemy się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób, związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego. Do neurochirurga kierowani są pacjenci skarżący się, m.in. na bóle i zawroty głowy, drętwienie lub mrowienie kończyn, z dyskopatiami kręgosłupa oraz ci, u których dochodzi do częstych omdleń bądź mają inne zaburzenia neurologiczne.

SCHORZENIA NEUROCHIRURGICZNE

Schorzenia, którymi zajmuje się neurochirurg to na przykład dyskopatia szyjna, lędźwiowa lub umiejscowiona w odcinku piersiowo-lędźwiowym kręgosłupa, ostre i przewlekłe bóle oraz urazy kręgosłupa i urazy rdzenia kręgowego, guzy mózgu i nowotworowe zmiany w obrębie kręgosłupa, choroby nowotworowe w obrębie mózgu i naczyń mózgowych, choroby naczyniowe mózgu, wodogłowie, uszkodzenie nerwów obwodowych, przepukliny mózgowo-rdzeniowe, naczyniaki, krwotoki wewnątrzczaszkowe oraz nadciśnienie wewnątrz czaszkowe.

 

Niepokojące objawy, które powinny skłonić nas do wizyty u lekarza neurochirurga to m.in. bóle i zawroty głowy, drętwienie lub mrowienie kończyn, dyskopatia kręgosłupa, częste omdlenia.

Na pierwszą wizytę należy przynieść wszystkie wykonane dotychczas badania, dzięki czemu neurochirurg będzie mógł nie tylko przeprowadzić szczegółowy wywiad z chorym, ale być może postawi wstępną diagnozę lub zleci dodatkowe badania.

mkd-team-image
lek. Cezary Frątczak
Neurochirurg

ZADZWOŃ I ZAPYTAJ O NAJBLIŻSZY TERMIN WIZYTY
 24 364 31 41
 730 005 585
 recepcja@prestigemedical.pl
 ul. Medyczna 8 lok.116

Zarezerwuj wizytę

Jak długo po operacji w obrębie kręgosłupa Pacjent wraca do zdrowia i codziennych aktywności?

Powrót do zdrowia po operacji kręgosłupa zależy od typu zabiegu. Najszybciej wraca się do pracy po operacjach endoskopowych- od 3 do 6tyg, mikrochirurgicznych 6-12 tyg. Po operacjach otwartych z rozległymi odwarstwieniami mięśni kuracja może potrwać nawet wiele miesięcy.

Skąd możemy wiedzieć z jakim bólem kierować się do ortopedy/ fizjoterapeuty lub neurochirurga? Czy te dziedziny współpracują ze sobą?

Bóle kręgosłupa, rwa kulszowa, rwa barkowo- ramienna są schorzeniami, którymi zajmują się specjaliści w dziedzinie neurochirurgii, neurologii, fizjoterapii, a czasami również ortopedzi. Bezpośrednio do neurochirurga kierować się powinni pacjenci mający deficyt ruchowy- niedowład lub porażenie kończyny albo jej części, np. stopy.

Z jakimi dolegliwościami najczęściej udać się do neurochirurga?

Najczęściej zgłaszający się pacjenci to chorzy z rwami kulszowymi lub barkowo- ramiennymi, bólami lędźwiowymi, bólami głowy, kręgosłupa.

CENNIK USŁUG:

Konsultacja neurochirurugiczna(w przypadku konieczności operacji, lekarz kieruje pacjentka i prowadzi dalszą diagnostykę ( NFZ)) 180 zł