Logo Prestige Medical

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
24 364 31 41
730 005 585
recepcja@prestigemedical.pl
ul. Medyczna 8 lok.116

Najnowsze wpisy

Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

ul. Medyczna 8 lok. 116

09-400 Płock

Znajdź nas!
 

Neurochirurgia

Neurochirurgia w Prestige Medical

Neurochirurg w PMSNeurochirurgia to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób, związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego.Do neurochirurga kierowani są pacjenci skarżący się, m.in. na bóle i zawroty głowy, drętwienie lub mrowienie kończyn, z dyskopatiami kręgosłupa oraz ci, u których dochodzi do częstych omdleń bądź mają inne zaburzenia neurologiczne.

Schorzenia, którymi zajmuje się neurochirurg to na przykład dyskopatia szyjna, lędźwiowa lub umiejscowiona w odcinku piersiowo-lędźwiowym kręgosłupa, ostre i przewlekłe bóle oraz urazy kręgosłupa i urazy rdzenia kręgowego, guzy mózgu i nowotworowe zmiany w obrębie kręgosłupa, choroby nowotworowe w obrębie mózgu i naczyń mózgowych, choroby naczyniowe mózgu, wodogłowie, uszkodzenie nerwów obwodowych, przepukliny mózgowo-rdzeniowe, naczyniaki, krwotoki wewnątrzczaszkowe oraz nadciśnienie wewnątrzczaszkowe. Niepokojące objawy, które powinny skłonić nas do wizyty u lekarza neurochirurga to m.in. bóle i zawroty głowy, drętwienie lub mrowienie kończyn, dyskopatia kręgosłupa, częste omdlenia. Do neurochirurga należy się również udać wówczas, gdy pojawiają się zaburzenia widzenia o nieznanej przyczynie, kłopoty z koncentracją i pamięcią, niedowłady kończyn oraz problemy ze słyszeniem nieuwarunkowane schorzeniami przewodów słuchowych.

 

NeurochirurgiaDo neurochirurga zgłaszają się najczęściej pacjenci, którzy skarżą się na zawroty i bóle (tępe, rozpierające, kłujące) głowy, drętwienie i mrowienie kończyn, z dyskopatiami kręgosłupa.

Często zgłaszanymi problemami są również zaburzenia związane z koncentracją i pamięcią, niedowłady, zaburzenia widzenia lub słyszenia.

Czasem objawy są tak niespecyficzne, że pacjent najpierw trafia do lekarza pierwszego kontaktu, stamtąd kierowany jest do neurologa lub ortopedy i dopiero kiedy leczenie jest nieskuteczne lub dochodzi do nasilenia symptomów choroby, dostaje skierowanie do neurochirurga.

Na pierwszą wizytę należy przynieść wszystkie wykonane dotychczas badania, dzięki czemu neurochirurg będzie mógł nie tylko przeprowadzić szczegółowy wywiad z chorym, ale być może postawi wstępną diagnozę lub zleci dodatkowe badania.

Zadzwoń i zapytaj o najbliższy termin wizyty!

Cennik usług:

Konsultacja neurochirurgiczna(w przypadku konieczności operacji, lekarz kieruje pacjentka i prowadzi dalszą diagnostykę ( NFZ)) 180 zł

Choroby leczone przez neurochirurgów:

  • dyskopatia szyjna, lędźwiowa oraz schorzenia w odcinku piersiowo-lędźwiowym, np. naczyniaki trzonu;
  • ostre i przewlekłe bóle kręgosłupa oraz urazy (np. rdzenia kręgowego);
  • choroby naczyniowe mózgu;
  • wodogłowie;
  • uszkodzenie nerwów obwodowych;
  • krwotoki wewnątrzczaszkowe- przepukliny mózgowo-rdzeniowe, naczyniaki;
  • nadciśnienie wewnątrzczaszkowe.
mkd-team-image
Cezary Frątczak
Neurochirurg