Neurochirurgia

Umów wizytę online

Choroby które leczymy:
– dyskopatia szyjna, lędźwiowa oraz schorzenia w odcinku piersiowo-lędźwiowym, np. naczyniaki trzonu
– ostre i przewlekłe bóle kręgosłupa oraz urazy (np. rdzenia kręgowego)
– guzy mózgu i kręgosłupa
– nowotwory, np. naczyń mózgowych, wewnątrzczaszkowe
– choroby naczyniowe mózgu
– wodogłowie
– uszkodzenie nerwów obwodowych
– krwotoki wewnątrzczaszkowe
– przepukliny mózgowo-rdzeniowe, naczyniaki
– nadciśnienie wewnątrzczaszkowe

Jakie usługi oferujemy:
– Konsultacja neurochirurgiczna

Umów wizytę online

Neurochirurgia to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób, związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego.

Do neurochirurga kierowani są pacjenci skarżący się, m.in. na bóle i zawroty głowy, drętwienie lub mrowienie kończyn, z dyskopatiami kręgosłupa oraz ci, u których dochodzi do częstych omdleń bądź mają inne zaburzenia neurologiczne. 

Neurochirurg (lekarz, którego specjalizacją jest neurochirurgia) zajmuje się najczęściej chorymi, u których stosowanie leków nie przyniosło spodziewanych rezultatów i zachodzi potrzeba, by rozważyć interwencję chirurgiczną.

Do neurochirurga zgłaszają się najczęściej pacjenci, którzy skarżą się na zawroty i bóle (tępe, rozpierające, kłujące) głowy, drętwienie i mrowienie kończyn, z dyskopatiami kręgosłupa. Kolejną grupę stanowią ci, u których dochodzi do częstych omdleń bądź utraty przytomności lub mają inne objawy nieprawidłowości neurologicznych. Często zgłaszanymi problemami są również zaburzenia związane z koncentracją i pamięcią, niedowłady, zaburzenia widzenia lub słyszenia.

Czasem objawy są tak niespecyficzne, że pacjent najpierw trafia do lekarza pierwszego kontaktu, stamtąd kierowany jest do neurologa lub ortopedy i dopiero kiedy leczenie jest nieskuteczne lub dochodzi do nasilenia symptomów choroby, dostaje skierowanie do neurochirurga.

Na pierwszą wizytę należy przynieść wszystkie wykonane dotychczas badania, dzięki czemu neurochirurg będzie mógł nie tylko przeprowadzić szczegółowy wywiad z chorym, ale być może postawi wstępną diagnozę lub zleci dodatkowe badania.

Umów wizytę online

PORADY I RECEPCJA

ADRES PLACÓWKI

Formularz kontaktowy

Prestige Medical Services sp. z o.o.  © 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone