Umów wizytę online

Neurochirurgia

Umów wizytę online
Neurochirurg

CENNIK:
Konsultacja neurochirurgiczna – 200 zł

Nasi lekarze:
Lek. Cezary Frątczak

* w przypadku konieczności operacji lekarz ma możliwość pokierowania pacjenta na refundowane operacje. 

Choroby leczone przez neurochirurgów:

  • dyskopatia szyjna, lędźwiowa oraz schorzenia w odcinku piersiowo-lędźwiowym, np. naczyniaki trzonu;
  • ostre i przewlekłe bóle kręgosłupa oraz urazy (np. rdzenia kręgowego);
  • choroby naczyniowe mózgu;
  • wodogłowie;
  • uszkodzenie nerwów obwodowych;
  • krwotoki wewnątrzczaszkowe- przepukliny mózgowo-rdzeniowe, naczyniaki;
  • nadciśnienie wewnątrzczaszkowe. 
Umów wizytę online

Neurochirurgia to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób, związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego.Do neurochirurga kierowani są pacjenci skarżący się, m.in. na bóle i zawroty głowy, drętwienie lub mrowienie kończyn, z dyskopatiami kręgosłupa oraz ci, u których dochodzi do częstych omdleń bądź mają inne zaburzenia neurologiczne.

Schorzenia, którymi zajmuje się neurochirurg to na przykład dyskopatia szyjna, lędźwiowa lub umiejscowiona w odcinku piersiowo-lędźwiowym kręgosłupa, ostre i przewlekłe bóle oraz urazy kręgosłupa i urazy rdzenia kręgowego, guzy mózgu i nowotworowe zmiany w obrębie kręgosłupa, choroby nowotworowe w obrębie mózgu i naczyń mózgowych, choroby naczyniowe mózgu, wodogłowie, uszkodzenie nerwów obwodowych, przepukliny mózgowo-rdzeniowe, naczyniaki, krwotoki wewnątrzczaszkowe oraz nadciśnienie wewnątrzczaszkowe. Niepokojące objawy, które powinny skłonić nas do wizyty u lekarza neurochirurga to m.in. bóle i zawroty głowy, drętwienie lub mrowienie kończyn, dyskopatia kręgosłupa, częste omdlenia. Do neurochirurga należy się również udać wówczas, gdy pojawiają się zaburzenia widzenia o nieznanej przyczynie, kłopoty z koncentracją i pamięcią, niedowłady kończyn oraz problemy ze słyszeniem nieuwarunkowane schorzeniami przewodów słuchowych.

Do neurochirurga zgłaszają się najczęściej pacjenci, którzy skarżą się na zawroty i bóle (tępe, rozpierające, kłujące) głowy, drętwienie i mrowienie kończyn, z dyskopatiami kręgosłupa.

Często zgłaszanymi problemami są również zaburzenia związane z koncentracją i pamięcią, niedowłady, zaburzenia widzenia lub słyszenia.

Czasem objawy są tak niespecyficzne, że pacjent najpierw trafia do lekarza pierwszego kontaktu, stamtąd kierowany jest do neurologa lub ortopedy i dopiero kiedy leczenie jest nieskuteczne lub dochodzi do nasilenia symptomów choroby, dostaje skierowanie do neurochirurga.

Na pierwszą wizytę należy przynieść wszystkie wykonane dotychczas badania, dzięki czemu neurochirurg będzie mógł nie tylko przeprowadzić szczegółowy wywiad z chorym, ale być może postawi wstępną diagnozę lub zleci dodatkowe badania.

Zadzwoń i zapytaj o najbliższy termin wizyty!

Umów wizytę online

PORADY I RECEPCJA

ADRES PLACÓWKI

Formularz kontaktowy

Prestige Medical Services sp. z o.o.  © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone