Logo Prestige Medical

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
24 364 31 41
730 005 585
recepcja@prestigemedical.pl
ul. Medyczna 8 lok.116

Najnowsze wpisy

Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

ul. Medyczna 8 lok. 116

09-400 Płock

Znajdź nas!
 

Ortopedia i traumatologia

Pomagamy Pacjentom przywrócić pełną sprawność ruchową.

W Centrum Medycznym Prestige Medical zapewniamy Pacjentowi opiekę lekarza specjalizującego się w danej sferze ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Konsultacja to także diagnostyka – ukierunkowana na narząd ruchu i obsługiwana przez diagnostów od wielu lat współpracujących głównie ze specjalistami w dziedzinie chorób układu ruchu. Również ortopeda zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem stanów zapalnych, wad postawy i zmian zwyrodnieniowych, które utrudniają normalne funkcjonowanie. Z myślą o naszych małych pacjentach opiekę medyczną sprawuje również lekarz ortopeda dziecięcy. Każdy Pacjent naszej Placówki może skorzystać z kompleksowej opieki ortopedycznej. Pracuje dla nas zespół wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów z zakresu ortopedii. To profesjonaliści, którzy nieustannie podnoszą swoją wiedzę i umiejętności. Posiadamy najnowocześniejsze aparaty USG, zapewniamy najwyższe standardy i komfort w jednoosobowych gabinetach zabiegowych.

 

Ortopedia obejmuje nie tylko dolegliwości wynikające z nieprawidłowego funkcjonowania układu szkieletowego (bez kości czaszki), ale dotyczy też wszelkich zaburzeń w obrębie więzadeł, stawów, mięśni, ścięgien czy nerwów. Złamania, zwichnięcia, skręcenia oraz stłuczenia, to urazy, z którymi także należy zwrócić się do ortopedy. Z ortopedią ściśle powiązana jest traumatologia (chirurgia urazowa), która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem, w tym również operacyjnym, wszelkiego rodzaju urazów: złamań, skręceń, zwichnięć kości, stawów, więzadeł, ścięgien.

W trakcie opieki ambulatoryjnej zapewniamy pacjentowi kompleksowe badanie ortopedyczne przeprowadzone przez lekarza z naszej Placówki Medycznej, od wstępnej

konsultacji i diagnostyki problemu, monitoringu procesu leczenia i jego progresji, aż po późniejsze badania rehabilitacyjne i kontrolne. Wszystko w jednej placówce, pod nadzorem ściśle współpracujących specjalistów. Schorzenia ortopedyczne są najczęściej wynikiem urazów lub choroby zwyrodnieniowej narządu ruchu, która rozwija się powoli przez lata. Bez względu na ich przyczynę, ograniczają one zwykle naszą mobilność, powodując ból oraz dyskomfort w codziennym życiu. Każdy rodzaj dolegliwości warto skonsultować swoje objawy z lekarzem ortopedą.

 

DO ORTOPEDY NALEŻY UDAĆ SIĘ GDY:

  • nastąpi uraz stawu kolanowego, skokowego, ramiennego, łokciowego, nadgarstkowego, biodrowego, stopy, (skręcenia, stłuczenia, zwichnięcia);
  • pojawi się choroba zwyrodnieniowej (zwyrodnienie biodra, kolana, kręgosłupa);
  • należy podjąć leczenie zachowawcze załamań w obrębie kończyn (złamanie kości promieniowej, łokciowej, kostek);
  • pojawi się choroba przeciążeniowe bóle ścięgien, mięśni (entezopatie, łokieć tenisisty, golfisty, ostrogi piętowe, kolano biegacza, skoczka, zespół bolesnego barku);
  • wystąpi schorzenie ręki, nadgarstka (zespołu cieśni, palec zatrzaskujący, bóle ścięgien, przykurcz dupuytrena);
  • pojawi się zapalenie stawu, kalek, ścięgien, mięśni;
  • mamy do czynienia z wadą narządu ruchu np. stopa płasko – koślawa, płaskostopie poprzecznie, kolano koślawe, szpotawe, paluch koślawy.

Ortopedia ortopeda

 

Zadzwoń i zapytaj o najbliższy termin wizyty!

Lub poproś o poradę w wyborze odpowiedniego specjalisty!

Cennik usług:

Konsultacja ortopedyczna 150 zł
USG stawu(kolanowy, barkowy, skokowy, biodrowy) 150 zł
USG ścięgna 150 zł
USG stawów biodrowych niemowląt 150 zł
Konsultacja ortopedyczna z badaniem USG 250 zł
Konsultacja ortopedy dziecięcego(konsultacja obejmuje badanie usg) 320 zł
Konsultacja ortopedyczna z USG stawu i iniekcją 300 zł
Konsultacja ortopedyczna z podaniem blokady sterydowej 190 zł
Konsultacja ortopedyczna z podaniem kwasu(zawarta cena leku) 430 zł

O czym warto pamiętać przed wizytą u ortopedy?

Warto zabrać ze sobą aktualne badania laboratoryjne i obrazowe – być może okażą się dla lekarza przydatne. Mówiąc prościej – warto przygotować aktualne zdjęcie rentgenowskie (RTG). Czasami niezbędna okaże się tomografia komputerowa – głównie u pacjentów z podejrzeniem urazów głowy. Ortopeda dokonuje diagnostyki przy pomocy badania ortopedycznego i wyników wspomnianego badania obrazowego.

mkd-team-image
Ernest K. Madej
Ortopeda

Doświadczenie specjalizacyjne z zakresu Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu zdobywał w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. WAM CSW w Łodzi, z którym aktualnie jest również związany zawodowo.

mkd-team-image

Wieloletni Ordynator Oddziału Urazowo-Ortopedycznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Funkcję tę pełnił także za granicą – w Libii i Iranie. Zapoczątkował wykonywanie artroskopii stawów w Płocku.

mkd-team-image
Dr n. med. Zbigniew Lipczyk
Ortopeda dziecięcy
mkd-team-image

Kierownik Oddziału Urazowo-Ortopedycznego Szpitala Powiatowego - w Ostrów Mazowiecka, w chwili obecnej zajmuje stanowisko ordynatora ww. Szpitala.