Logo Prestige Medical

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
24 364 31 41
730 005 585
recepcja@prestigemedical.pl
ul. Medyczna 8 lok.116

Najnowsze wpisy

Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

ul. Medyczna 8 lok. 116

09-400 Płock

Znajdź nas!
 

Plastyka Powiek górnych lub dolnych

Chirurgiczna plastyka powiek – najskuteczniejsza technika unoszenia i odmładzania powiek!

Plastyka powiek – kiedy jest najlepszy moment na zabieg?

Podobno oczy są zwierciadłem duszy. Na pewno są tym elementem twarzy, który zwraca uwagę, potrafi zawrócić w głowie. Co zrobić, kiedy z upływem czasu opadające powieki odbierają nie tylko blask spojrzeniu, ale także poczucie atrakcyjności i pewność siebie, dodając niestety jedynie lat? Odpowiedzią i rozwiązaniem problemu może być plastyka powiek (blepharoplastyka).

Plastyka powiek górnych (nazwana blepharoplastyką) jest zabiegiem chirurgicznym poprawiającym opadające powieki górne, które powodują nie tylko starszy i bardziej zmęczony wygląd twarzy, ale czasem ograniczają pole widzenia. Osobom, które chcą czuć się lepiej, bardziej komfortowo i pragną pozbyć się tego niewygodnego problemu polecana jest plastyka powiek.  Nie pozwólmy więc, by opadające powieki utrudniały nam zachwycanie się pięknem naszego kraju oraz w jakikolwiek sposób nas ograniczały. Dbajmy o wzrok i młody wygląd twarzy dzięki korekcji powiek.

Zabieg chirurgicznej korekcji powiek jest najbardziej efektywną procedurą przywracającą ich prawidłowy wygląd. Bezpośrednio po zabiegu pacjent musi nosić opatrunek, zdjęcie szwów następuje w okolicy 6-7 doby. Do pracy można wrócić po 1 – 2 tygodniach. W tym czasie następuje proces gojenia się powiek.

 

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu. Pacjent nie odczuwa bólu ani dyskomfortu. W zależności od użytego znieczulenia, wraca do domu po zabiegu. Zalecamy, aby przyjechać z osobą, która później odwiezie pacjenta do domu.

Zabieg jest skuteczną procedurą, która pomaga przywrócić młody wygląd okolicy oczu. Efekty są zadowalające i długotrwałe, co sprawia, że cena jest dla pacjenta atrakcyjna.

Choć zabieg ten wiąże się z koniecznością użycia skalpela oraz koniecznością przejścia przez pewien okres rekonwalescencji, to zabiegi z tej dziedziny wciąż przynoszą najbardziej spektakularne i najtrwalsze efekty. Dzięki chirurgii plastycznej powiek możemy nie tylko usunąć nadmiar skóry, ale także tkanki tłuszczowej,  a przy okazji dokonać korekcji mięśnia okrężnego oka. Działamy więc kompleksowo, sprawiając, że pacjent odzyskuje radość z odmłodzonej okolicy oczu.

 

Wielu pacjentów z powodu opadania powiek górnych poza defektem estetycznym fałdu powieki górnej, odczuwa zmęczenie oczu, ciężkość powiek i bóle głowy, a przede wszystkim ograniczenie pola widzenia. Wiotkość powiek dolnych dotyczy zwykle osób dojrzałych i występuje głównie jako objaw tzw. „worków pod oczami” lub zagłębień, zwanych potocznie „doliną łez”, stanowiąc szczególnie trudny do zatuszowania defekt estetyczny.

Kwalifikacja do zabiegu

Pacjent przychodzi na konsultację przed zabiegiem, której celem jest wykluczenie przeciwskazań do zabiegu. Na konsultacji omawiamy przebieg zabiegu oraz efekty jakie uzyskamy po jego wykonaniu.

Ustalamy termin zabiegu

Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu, ustalany jest termin, tak aby pacjent przez 1 – 2 dni miał komfort i mógł zostać w domu.

Przebieg zabiegu

Plastyka powiek jest wykonywana  w znieczuleniu miejscowym. Podczas plastyki powiek górnych cięcie znajduje się w fałdzie górnej powieki, usuwamy fragment skóry wraz z fragmentem mięśnia okrężnego. Jeśli są do tego wskazania wycinamy również przepukliny tłuszczowe. Blizna jest usytuowana w fałdzie powieki, jest praktycznie niewidoczna. Na powiece dolnej, cięcie prowadzone jest pod rzęsami. Nadmiar skóry oraz mięśnia okrężnego jest delikatnie usuwany, przepukliny tłuszczowe zostają usunięte lub przemieszczone w tzw. dolinę łez. Procedura trwa około 60 min. Po zabiegu pacjent opuszcza placówkę w towarzystwie osoby towarzyszącej.

Kontrola po zabiegu

Pacjent zgłasza się na kontrolę oraz zdjęcie szwów w 5 – 7 dobie po zabiegu.

 

Zapytaj naszego eksperta o możliwość rozłożenia płatności na raty.  

 

 

Po zabiegu należy pamiętać, aby zapewnić sobie transport do domu oraz niezbędną pomoc w ciągu kolejnych dni.

Cennik usług:

Konsultacje przed zabiegiem 100 zł
Plastyka powiek górnych 3000 zł
Plastyka powiek dolnych 4000 zł
Plastyka powiek górnych dolnych 6500 zł
Redukcja '' worków '' pod oczami ( peptydowy zabieg) 700 zł
(w przypadku gdy podczas konsultacji zapisujemy na zabieg, pacjent nie ponosi kosztu za konsultacje, jedynie wpłaca zadatek w kwocie 500 zł, który odejmujemy od ceny zabiegu w dniu kiedy jest on wykonywany)

Czas trwania zabiegu: ok. 60 – 90 min

Znieczulenie:  miejscowe

Rekonwalescencja: 7-14 dni, powrót do domu zaraz po zabiegu.

 

Przeciwwskazania: 

 • skazy naczyniowe,
 • zaburzenia krzepliwości,
 • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze,
 • nieuregulowana cukrzyca,
 • infekcja ropna skóry i śluzówek,
 • ciąża.

 

Wskazania do zabiegu:

 • wiszące powieki górne, które mocno ograniczają pole widzenia
 • opuchnięta górna powieka
 • wiotka skóra.

Najczęściej zadawane pytania:

 • Po jakim czasie od zabiegu schodzi opuchlizna?

Po plastyce powiek obrzęk schodzi całkowicie po 2.  tygodniach.

 • Kiedy można zauważyć efekty?

Z ostatecznych efektów zabiegu chirurgicznej plastyki powiek górnych możemy się cieszyć po kilku tygodniach, po całkowitym zniknięciu opuchlizny. Nie mniej jednak efekt jest zaraz po zabiegu.

 • Czy zabieg  jest całkowicie bezpieczny?

Plastyka powiek jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym.  Pacjent może wrócić do domu zaraz po zabiegu w towarzystwie osoby towarzyszącej.

 • Czy plastyka powiek boli?

Zabieg ten nie jest bolesny.

 

mkd-team-image
Anna Ptasiński
Lekarz medycyny estetycznej

Starszy asystent oddziału okulistyki WSZ w Płocku