Logo Prestige Medical

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
24 364 31 41
730 005 585
recepcja@prestigemedical.pl
ul. Medyczna 8 lok.116

Najnowsze wpisy

Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

ul. Medyczna 8 lok. 116

09-400 Płock

Znajdź nas!
 

Psychodietetyka

Kim jest psychodietetyk?

Nazywam się Anita Ciemiecka.

Anita Ciemiecka Prestige Medical PłockJestem dietetykiem klinicznym i psychodietetykiem. Pomagam kobietom i mężczyznom zmieścić się w ich ulubione spodnie i uzyskać zdrowe relacje z jedzeniem – aby spożycie przysłowiowego “ciasteczka” nie powodowało wyrzutów sumienia, nie przyczyniało się do kolejnych odstępstw i nie utrzymywało w błędnym kole odchudzania.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w całym procesie redukcji wagi, cierpisz na cukrzyce typu 2, dnę moczanową, bulimię, Hashimoto, insulinooporność, celiakię lub alergię na gluten, to dobrze trafiłeś”.

 

Dietetyka Zdrowe OdżywianiePsychodietetyka to dziedzina łącząca wiedzę medyczną dotyczącą zarówno dietetyki jak i psychologii. Przy pomocy takiego podejścia praca z pacjentem polega nie tylko na sformułowaniu zaleceń dietetycznych oraz aktywności fizycznej, ale również bazuje na pomocy we wdrażaniu zmian w życiu.

Psychodietetyka więc nie polega tylko na doradzeniu jakich zmian należy dokonać by schudnąć, ale również odpowiada na pytanie w jaki sposób należy to zrobić.

 

METODY PROWADZENIA PACJENTÓW

 

Konsultacja wstępna

Anita Ciemiecka

Na pierwszej wizycie porozmawiamy dokładnie o Twoich problemach z odżywianiem i zdrowiem. Opowiesz mi, jak wygląda Twój dotychczasowy styl życia. Poruszymy również temat od strony psychodietetycznej i porozmawiamy o poprzednich próbach odchudzania ( jeśli takie były). Najlepiej, abyś przez 2-3 dni prowadził dzienniczek żywieniowy i spisywał dokładnie to, co jesz. W ten sposób będziemy mieć bardziej dokładny obraz Twojego odżywiania. Na konsultacji wstępnej przeprowadzimy analizę składu ciała metodą bioimpedancji elektrycznej i opracujemy strategię działania. (Nie prowadzę jednej strategii działania. Możemy pracować na jadłospisie, planie do samodzielnego komponowania posiłków lub pracować psychodietetycznie na cotygodniowych lub co dwutygodniowych spotkaniach- szczegóły poniżej).

Na pierwszą wizytę warto również przynieść ze sobą wyniki badań z ostatniego roku (jeśli były wykonywane). Jeśli nie, warto wykonać podstawową morfologię, lipidogram i TSH.

 

Jadłospis 7-dniowy

DietetykaJadłospis opracowany jest na okres 7 dni. Skomponowany jest w ten sposób, że posiłki możesz wymieniać między sobą. To znaczy śniadanie wziąć z 1 dnia, obiad z 3, a kolację z 7. Liczbę posiłków w jadłospisie ustalamy na konsultacji wstępnej. Do planu otrzymujesz listę zakupów, kartę dietetyczną z wyliczonym zapotrzebowaniem, wymienniki produktów oraz zalecenia ogólne i wskazówki.
Do ceny jadłospisu należy doliczyć cenę konsultacji wstępnej.

 

Jadłospis 14-dniowy

Jadłospis opracowany jest na okres 14 dni. Skomponowany jest w ten sposób, że posiłki możesz wymieniać między sobą. To znaczy śniadanie wziąć z 1 dnia, obiad z 3, a kolację z 7. Dlatego możesz z niego korzystać zdecydowanie dłużej niż 2 tygodnie. Liczbę posiłków w jadłospisie ustalamy na konsultacji wstępnej. Do planu otrzymujesz listę zakupów, kartę dietetyczną z wyliczonym zapotrzebowaniem, wymienniki produktów oraz zalecenia ogólne i wskazówki.
Do ceny jadłospisu należy doliczyć cenę konsultacji wstępnej

 

Plan do samodzielnego komponowania posiłków

W tym pakiecie otrzymasz plan do samodzielnego komponowania posiłków oparty o grupy produktów. Będziesz doskonale wiedział, jak powinny wyglądać posiłki i jakie ilości spożyć, ale to Ty będziesz decydować z jakich produktów konkretnie będą się składać i o której godzinie je zjesz. Daje to większą swobodę w doborze produktów i nie uzależnia od woli dietetyka. Oprócz planu otrzymasz również bazę przepisów i 1 przykładowy dzień jadłospisu, zalecenia ogólne i wskazówki, kartę z wyliczonym zapotrzebowaniem oraz dodatkową 1 h konsultacji na której wszystko dokładnie tłumaczę.
Masz wątpliwości czy sobie poradzisz? Od tego jestem, aby Ci wszystko wytłumaczyć. Dlatego spotykamy się dwukrotnie. Na 2 wizycie przedstawię Ci plan żywieniowy i dokładnie go omówię. Materiały opracowane są w taki sposób, abyś szybko zrozumiał o co chodzi. Jeśli będziesz mieć wątpliwości, pytaj raz, drugi, trzeci, dziesiąty! Dodatkowo dostaniesz bazę przepisów, które będą Twoją inspiracją na posiłki.
Do ceny należy doliczyć koszt konsultacji wstępnej.

 

Metoda cotygodniowych spotkań 

Dietetyka owoce i sportTa metoda jest oparta na pracy psychodietetycznej. Pracujesz tutaj na dzienniczku samoobserwacji. Celem tej metody jest praca nad mechanizmami, które podtrzymują Twój problem z odżywianiem. Każda wizyta trwa 50-60 minut. Spotykamy się co tydzień lub maksymalnie co 2 tygodnie.

Aktualnie nie współpracuję z weganami (osobami, które NIE jedzą mięsa i produktów odzwierzęcych), osobami będącymi w trakcie chemio- i radioterapii, osobami z niewydolnością nerek, dziećmi do 10 roku życia, wyczynowymi sportowcami przygotowującymi się pod zawody, osobami cierpiącymi na jadłowstręt psychiczny

Cennik usług:

Konsultacja wstępna 100 zł
Konsultacja kontrolna 60 zł
Jadłospis na 7-dni 100 zł
Jadłospis na 14-dni 200 zł
Plan do samodzielnego komponowania posiłków 200 zł
Metoda cotygodniowych spotkań 100 zł (za spotkanie)
Wizyta kontrolna 60 zł
Wizyta kontrolna 100 zł