Logo Prestige Medical

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
24 364 31 41
730 005 585
recepcja@prestigemedical.pl
ul. Medyczna 8 lok.116 oraz parter
Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

ul. Medyczna 8 lok. 116 oraz parter

09-400 Płock

Znajdź nas!
 

Angiologia

ANGIOLOGIA - LECZENIE CHORÓB NACZYŃ

 • CHOROBY ŻYŁ, NADCIŚNIENIE, RANY

  INDYWIDUALNE PODEJŚCIE DO KAŻDEGO PACJENTA

  Angiologia jest bowiem bardzo rozległą specjalizacją pozostającą w związku z takimi dziedzinami jak neurologia, chirurgia naczyniowa, reumatologia, kardiologia, hematologia. Dopiero od niedawna wiemy, że naczynia chorują podobnie jak różne narządy, dlatego angiologia łączy się niemal ze wszystkimi dziedzinami medycyny. Lekarze angiolodzy to rzadka specjalizacja w Polsce. Jest ich zaledwie 160. Natomiast na przewlekłą niewydolność żylną cierpi około 40% polskiego społeczeństwa, czyli aż 15 milionów osób

KIEDY NALEŻY UDAĆ SIĘ DO ANGIOLOGA?

Choć początkowe objawy związane z niewydolnością żylną zdają się być błahe, to powinny wzbudzić naszą czujność. Już samo drętwienie i obrzęki nóg mogą stać się na tyle uciążliwe, że warto zgłosić się z nimi do lekarza. Tym bardziej powinniśmy się udać na konsultację do specjalisty, kiedy zaczniemy dostrzegać, tuż pod powierzchnią skóry nóg, drobne zmiany naczyniowe takie jak „pajączki”, przebarwienia, czy małe żylaki. Wczesna diagnostyka może pomóc w zahamowaniu rozwoju choroby i zmniejszyć inwazyjność zbiegów naczyniowych w późniejszym czasie.

Zarezerwuj wizytę

Cennik usług:

Konsultacja angiologa 200 zł
Konsultacja angiologa z badaniem USG Doppler 300 zł
USG Doppler tętnic 200 zł
USG Doppler żył górnych 200 zł
USG Doppler żył dolnych 200 zł

POPĘKANA NACZYNKA

CHOROBY NACZYŃ KRWIONOŚNYCH

Miażdżyca tętnic

Leczenie zaburzeń erekcji

Zaburzenia erekcji

Niewiele osób wie, że bardzo istotny jest udział lekarza angiologia w leczeniu zaburzeń erekcji. Blisko 50% przypadków zaburzeń erekcji (u pacjentów powyżej 40 roku życia) może mieć przyczynę naczyniową.

Choroby naczyń krwionośnych

Naczynia krwionośne mają ogromne znaczenie w niemal każdym schorzeniu, a ich zwężenie wywołujące niedokrwienną chorobę serca jest najpowszechniejszą przyczyną śmierci na świecie. Naczynia są rodzajem przewodów dla krwi, ale odpowiadają także za ciśnienie krwi i temperaturę ciała.

Popękane naczynka

Żylaki i „pajączki” są zjawiskiem powszechnym. Większość ludzi nie ma świadomości, że takie dolegliwości jak uczucie ciężkich nóg, obrzęki i ogólny dyskomfort, zwłaszcza pojawiające się wieczorem po ciężkim dniu pracy, mogą być objawem choroby żył.są zjawiskiem powszechnym. Większość ludzi nie ma świadomości, że takie dolegliwości jak uczucie ciężkich nóg, obrzęki i ogólny dyskomfort, zwłaszcza pojawiające się wieczorem po ciężkim dniu pracy, mogą być objawem choroby żył.

DIAGNOSTYKA USG

 • USG żył kończyn dolnych
 • USG żył kończyn górnych
 • USG żył szyjnych i kręgowych
 • USG tętnic kończyn dolnych
 • USG tętnic kończyn górnych
 • USG aorty i tętnic biodrowych

Wizyta u angiologa może być potrzebna, gdy dojdzie do tzw. udaru mózgowego. W około 15% przyczyną udaru jest znaczne zwężenie tętnicy szyjnej.

Bardzo groźnym schorzeniem wymagającym pilnego wdrożenia leczenia jest zakrzepica żył głębokich, najczęściej kończyn dolnych. Nie leczona może prowadzić do śmiertelnego powikłania – zatoru płucnego, może też być przyczyną kalectwa.

Lekarz wykonujący badanie dopplerowskie widzi, gdzie krew płynie wolniej, a gdzie szybciej, gdzie może się cofać, bo np. nie domykają się zastawki żylne. Przystawka dopplerowska do aparatu USG umożliwia zmierzenie przepływu krwi przez naczynia, co daje pojęcie o przekroju i wydolności badanych tętnic i żył. Można dzięki temu wykryć zwężenia tętnic wywołane miażdżycą, zakrzepicę i inne schorzenia naczyń krwionośnych w obrębie brzucha, szyi, rąk i nóg.

ZADZWOŃ I ZAPYTAJ O NAJBLIŻSZY TERMIN WIZYTY
 24 364 31 41
 730 005 585
 recepcja@prestigemedical.pl
 ul. Medyczna 8 lok.116 i parter