Logo Prestige Medical

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
24 364 31 41
730 005 585
recepcja@prestigemedical.pl
ul. Medyczna 8 lok.116 oraz parter
Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

ul. Medyczna 8 lok. 116 oraz parter

09-400 Płock

Znajdź nas!
 

dr n. med. Zbigniew Lipczyk

Ortopeda dziecięcy

Dr n. med. Zbigniew Lipczyk

Zarezerwuj wizytę

O mnie

Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi. Posiada specjalizację II z dziedziny ortopedii i traumatologii oraz umiejętności eksperckie z dziedziny ultrasonografii ortopedycznej poświadczone przez Polskie Towarzystwo Ultrasonografii.
Uzyskał tytuł doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy doktorskiej: „Algorytm diagnostyczno – terapeutyczny dysplazji stawu biodrowego”.
Od 2005 roku pełni funkcję Zastęcy Kierownika Kliniki Ortopedii i Traumatologiii z Pododdziałem Chirurgii Ręki W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polkli w Łodzi..

W trakcie ponad 25 letniej praktyce lekarskiej ortopedycznej wprowadził szereg zasad i schematów postępowania leczniczego do naszej kliniki, które obecnie są zasadami postępowania stosowanymi powszechnie w województwie łódzkim, a także w Polsce.
Pionier ultrasonografii ortopedycznej w Łodzi – wykonuje również usg stawów biodrowych w ramach Wojewódzkiej Poradni Preluksacyjnej.

Były to pierwsze badania USG stawów biodrowych wykonywane w Łodzi.
Po obronie doktoratu w 1995 roku opracował schemat postępowania terapeutycznego w rozwojowej dysplazji stawu biodrowego.

Interesując się leczeniem mózgowego porażenia dziecięcego wyjechał na staż do Szwarzenbruck, Niemcy.
Poznał tam nowe metody operacyjne oraz możliwości wspomagania leczenia rehabilitacyjnego, stosowanie wstrzykiwań do wyselekcjonowanych mięśni toksyny botulinowej. Po odbyciu stosownych szkoleń pod okiem największych sław tej dziedziny (Florian Heinen, Ludwig-Maximilians-Universität München) w 2002 roku zainicjował podawanie toksyny botulinowej u dzieci z m.p.d. w Łodzi.

Wykonał szereg badań klinicznych z jej zastosowaniem uwieńczonych prezentacjami w Kanadzie i publikacjami.

W 2007 roku w swojej klinice wdrożył leczenie urazów kolan u dzieci małoinwazyjną technikę artroskopii.

Wiedzę teoretyczną w leczeniu wad rak i stóp, chirurgii ręki zdobywał na kursach mikrochorurgii, chirurgii plastycznej w Polanicy Zdrój.

Doświadczenia wielu lat operowania tych pacjentów zaowocowały największym sukcesem – replantacją odciętej stopy u 6 letniej dziewczynki zakończonej pełnym sukcesem i powrotem do zdrowia.

Choroby zwyrodnieniowe to kolejny obszar zainteresowań jak i również leczenie zapaleń stawów w przebiegu MiZS i RZS podawaniem komórek macierzystych.
Jest to nowa forma leczenia, która jest całkowicie nowatorska w skali światowej.
Dr n. med. Zbigniew Lipczyk wprowadził ja w 2013 roku i do tej pory jest ona wykorzystywana.
Jednakże obowiązuje tu ścisła współpraca z lekarzem reumatologiem.

Doświadczenie Pana Doktora to wykonanie ponad 10.000 operacji.

Wielu uczniów tego specjalisty uczestniczących w kursach, szkoleniach, odbywających staże, uczących się od doktora Z. Lipczyka nowych technik operacyjnych, są dziś ordynatorami, zastępcami, konsultantami w wielu ośrodkach w Polsce i zagranicą np. w Anglii.

Zakres usług

Konsultacja ortopedyczna dla dzieci
Konsultacja ortopedyczna dla dorosłych
Badania USG stawów
USG stawów biodrowych u dzieci
Leczenie porażenia mózgowego dziecięcego
Tytuł naukowy
Doktor nauk medycznych
Informacje kontaktowe
24 364 31 41

recepcja@prestigemedical.pl

Medyczna 8

Płock, 09-400,