Logo Prestige Medical

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
24 364 31 41
730 005 585
recepcja@prestigemedical.pl
ul. Medyczna 8 lok.116 oraz parter
Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

ul. Medyczna 8 lok. 116 oraz parter

09-400 Płock

Znajdź nas!
 

Plastyka odstających uszu

Chirurgiczna korekcja odstających uszu

 • Korekcja uszu, Rekonstrukcja płatka ucha

  Bezpieczne zabiegi wykonywane przez chirurga plastycznego

  Odstające uszy to dość powszechny problem, który jest źródłem kompleksów u wielu ludzi. Niektórzy zastanawiają się czy z odstających uszu się wyrasta, ale niestety odpowiedź na to pytanie brzmi „nie”. Ukrywanie odstających uszu pod czapką, opaską czy kapturem to rozwiązanie jedynie na moment. Jedyną skuteczną metodą leczenia odstających małżowin usznych jest operacja uszu. Polega ona na przemodelowaniu chrząstki małżowiny. W zależności od problemu lekarz indywidualnie dobiera metodę. Zabieg jest stosunkowo krótki i nie wymaga hospitalizacji. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może opuścić placówkę.

ZNIECZULENIE

Operację odstających uszu przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Pacjent przez cały czas jest przytomny, ale nie czuje bólu. Przed zabiegiem ale już na stole operacyjnym, na małżowinach malowany jest zarys linii wzdłuż których prowadzone będą cięcia. W tej okolicy podawane są następnie zastrzyki bardzo cienką igiełką. Czuć jest jedynie pierwsze ukłucie. Wszystkie następne odbywają się już w znieczulonej skórze.

 

ZABIEG

Korekcja uszu trwa około godziny i polega na wykonywaniu precyzyjnych nacięć w kształcie elipsy na tylnej części małżowiny usznej. Następnie chirurg odpreparowuje skórę w taki sposób, aby odsłonić chrząstkę małżowiny. Za pomocą igieł lekarz zaznacza miejsca załamania przyszłego fałdu grobelki. W kolejnym etapie zabiegu odkryte chrząstki są odpowiednio modelowane – wyginane ku tyłowi lub nacinane.

Z dojścia tylnego do chrząstki zakładane są niewchłanialne szwy w celu uformowania fałdu. Dodatkowo, umieszczane są również wchłanialne szwy, które sprawiają, że zmniejsza się kąt małżowinowo-czółenkowy, znajdujący się między muszlą ucha a okostną wyrostka sutkowatego czaszki. Korekta uszu odbywa się poprzez wycięcie fragmentu chrząstki lub jej nacięcie i zawsze opiera się na odpowiednim zszyciu z ukształtowaniem nowej grobelki. Nacięcie jest idealnie schowane w fałdzie skóry, dlatego na widocznej części ucha nie jest widoczne.

GOJENIE

Jeszcze na stole operacyjnym zakładany jest opatrunek. Obejmuje małżowiny i całą głowę. W pierwszych dniach uszy mogą trochę boleć. Dolegliwości znikają po leku przeciwbólowym (Paracetamol, APAP, Panadol lub Saridon), który dostać można w każdej aptece. Osoby bardziej wrażliwe mogą dostać w gabinecie receptę na środki o nieco silniejszym działaniu, choć zwykle nie jest to konieczne.

Opatrunek zmienia się po dwóch dniach. Po tygodniu zdejmowany jest całkowicie razem ze szwami. Obrzęk lub krwiaki powinny już w tym okresie być mniej widoczne. Uszy pozostaną jednak nieznacznie obrzęknięte i tkliwe przez kilkanaście następnych dni. Pozostająca po operacji blizna schowana jest w bruździe między uchem a czaszką.

Cennik usług:

Konsultacja chirurga plastycznego 250 zł
Plastyka odstających uszu 6000 zł
Zdjęcie szwów po zabiegu 100 zł
Rekonstrukcja płatka ucha od 1900 zł
mkd-team-image
dr n. med. Maciej Mazurek
Chirurg plastyczny
mkd-team-image
dr n. med. Łukasz Warchoł
Chirurg plastyczny

WYMAGANE BADANIA

 • badanie czasu krwawienia i krzepnięcia krwi
 • morfologia, OB i grupa krwi, kreatynina
 • badanie ogólne moczu

PRZECIWWSKAZANIA

 • zaburzenia krzepliwości,
 • nieuregulowane ciśnienie tętnicze,
 • infekcje okolicy zabiegowej.

WSKAZANIA

 • odstające uszy,
 • przerosłe płatki uszu,
 • nadmiernie rozwinięty obrąbek ucha,
 • niedorozwinięta grobelka.

KORZYŚCI Z ZABIEGU

 • lepsze samopoczucie,
 • znaczna poprawa wyglądu.