piersi - atrybut kobiecości
Piersi od zawsze były atrybutem kobiecości. O ich estetyczny wygląd dbamy w każdym wieku. Po przebytej ciąży, karmieniu, czy utracie masy ciała piersi tracą swoją elastyczność.
Po 30. roku życia dochodzi do naturalnego spadku poziomu kolagenu w skórze, tkanki tracą swoją gęstość i coraz bardziej widoczne staje się działanie czasu i grawitacji. W konsekwencji piersi opadają i stają się wiotkie, a naturalne podnoszenie biustu przestaje dawać rezultaty.
Wskazaniem do plastyki biustu, nazywanej również liftingiem jest utrata jędrności w wyniku wielu czynników, jak procesy starzenia, odchudzanie, czy ciąża.
piękne piersi bez implantów
Dzięki zabiegowi podniesienia piersi (czyli mastopeksji) piersi odzyskają młodzieńczy wygląd. Operacja plastyczna jest najskuteczniejszym sposobem na podniesienie piersi, dzięki której można uzyskać szybki efekt poprawiający wygląd i zwiększający samoocenę.
Podniesienie biustu można wykonywać bez wszczepienia implantów. Już samo napięcie skóry i uniesienie piersi daje wizualny efekt pięknego, młodzieńczego biustu
Blizny zlokalizowane są na granicy otoczki brodawki i skóry, dzięki czemu z czasem stają się praktycznie niezauważalne.
Podczas zabiegu podnoszenia piersi nacina się skórę wokół otoczki brodawkowej, pod nią oraz wzdłuż naturalnej linii biustu. Zakres cięcia zależy od wybranej metody zabiegu. Nadmiar skóry jest usuwany, a lekarz modeluje gruczoły, by nadać im krągły kształt, unieść i napiąć skórę. Korekcie poddaje się również umiejscowienie brodawki, a nawet jej wielkość i kształt, jeśli jest taka potrzeba.
Mastopeksja okołootoczkowa
Mastopeksja okołootoczkowa, czyli operacja podniesienia piersi, polega na wykorzystaniu cięcia okołootoczkowego z następczym wycięciem nadmiaru otoczki i skóry piersi znajdującej się wokół niej, celem podniesienia kompleksu brodawka-otoczka z pozycji opadającej do odległości około 19-21 cm od wcięcia mostka oraz korekcji wielkości i kształtu kompleksu brodawka-otoczka. Powstały ubytek skóry pomiędzy otoczką a pozostałą częścią piersi zbliża się szwem o przedłużonym wchłanianiu lub niewchłanialnym.
Mastopeksja z modelowaniem piersi
Ta technika podniesienie piersi polega na „wymodelowaniu” od nowa kształtu gruczołu piersiowego i usunięciu nadmiaru skóry. Jeśli istnieje taka potrzeba możemy również skorygować kształt i wielkość kompleksu brodawka – otoczka. Blizny zlokalizowane są wokół otoczki oraz pionowo.
konsultacja z doktorem
W trakcie konsultacji z chirurgiem plastykiem powinnaś zapytać o wszystkie kwestie związane z planowaną operacją, które Cię nurtują i budzą niepokój.
Czas konsultacji z chirurgiem plastycznym nie jest w żaden sposób ograniczony.
Podczas rozmowy z lekarzem możesz swobodnie omówić z lekarzem zakres oraz przebieg planowanej operacji podniesienia biustu. Wybierana jest wówczas także metoda operacyjna. Chirurg plastyczny omawia również z pacjentką stopień ryzyka operacyjnego oraz przebieg okresu rekonwalescencji.
Efekty zabiegu
- podniesienie piersi,
- poprawa kształtu biustu,
- korekta wielkości i położenia brodawek,
- usunięcie nadmiaru skóry.
przebieg zabiegu
Zabieg mastopeksji bez użycia implantów jest dedykowany kobietom o niedużych piersiach, miseczce B, C. Piersi nie mogą być również bardzo opadające.
Efekty zabiegu są bardzo naturalne. Mastopeksja jest zabiegiem, który przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym. Jego czas trwania to 1-1.5 godziny. Po zabiegu przez okres kilku tygodni należy nosić specjalną bieliznę utrzymującą piersi na odpowiedniej wysokości. Zapobiega to, rozejściu się blizny.
Cena zabiegu
Rekonwalescencja
W początkowej fazie gojenia piersi są bolesne oraz obrzęknięte – pacjentka w razie potrzeby może zażywać leki przeciwbólowe. W miarę upływu czasu obrzęk ustępuj, a piersi stają się co raz bardziej „naturalne”. Ostateczny efekt uzyskujemy zwykle 3- 6 miesięcy po operacji.
przeciwwskazania do zabiegu
- Ogólnie zły stan zdrowia,
- Zaburzenia krzepnięcia krwi,
- Ciąża i karmienie piersią,
- Zaburzenia wytwarzania tkanki łącznej,
- Zakażenie tkanek w okolicy miejsca planowanego do poddania operacji,
- Czynny wzrost piersi w okresie dojrzewania,
- Niekontrolowana cukrzyca,
- Nieprawidłowa reakcja na wcześniejsze podanie środka znieczulającego,
- Nieuregulowane nadciśnienie tętnicze.