Logo Prestige Medical

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
24 364 31 41
730 005 585
recepcja@prestigemedical.pl
ul. Medyczna 8 lok.116

Najnowsze wpisy

Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

ul. Medyczna 8 lok. 116

09-400 Płock

Znajdź nas!
 

Dermatologia

Dermatolog diagnozuje przyczyny zmian skórnych oraz wdraża odpowiednie leczenie.

W Centrum Medycznym Prestige Medical można skorzystać z pełnego zakresu usług: od konsultacji specjalistycznych, przez zaawansowaną diagnostykę i zabiegi dermatochirurgiczne, po nowoczesną dermatologię estetyczną. Specjalizujemy się w diagnostyce i leczeniu chorób skóry, włosów i paznokci, wykonujemy zabiegi z zakresu usuwania zmian skórnych, wykonujemy na miejscu pobrania diagnostyczne, oferujemy możliwość wykonania zabiegu na pierwszej wizycie dermatologicznej.

Nasz dermatolog specjalizuje się w diagnostyce oraz leczeniu chorób skóry, włosów i paznokci o podłożu genetycznym, immunologicznym i somatycznym. Wykonuje zabiegi usuwania zmian skórnych (kriochirurgia, elektrokoagulacja, łyżeczkowanie, usuwanie laserowe) i pobierają wycinki do badań histopatologicznych.  Lekarz regularnie uczestniczy w szkoleniach oraz bierze udział w kongresach medycznych, zdobywając tym samym nową wiedzę w zakresie leczenia.

Wybór metody leczenia jest ściśle powiązany z rodzajem choroby, jej objawami, przyczynami. Lekarz udziela ponadto porad dotyczących pielęgnacji chorobowo zmienionej skóry, może zaproponować używanie konkretnych kosmetyków. Jeśli zmiana jest duża, istnieje ryzyko jej zezłośliwienia, dermatolog może wykonać od razu zabieg wycięcia znamienia. Inne stosowane metody na pozbycie się znamion i wykwitów skórnych to wyłyżeczkowanie, elektrokoagulacja, wymrażanie ciekłym azotem.

Leczone przez nas choroby i dolegliwości skórne:

Łuszczyca Egzema Atopowe zapalenie skóry
Łojotokowe zapalenie skóry Wyprysk kontaktowy Pokrzywka
Grzybica Łupież różowy Gilberta Łupież pstry
Trądzik zwyczajny Trądzik różowaty Świerzb
Bielactwo Liszaj płaski Infekcje wirusowe i bakteryjne
Opryszczka wargowa i genitalna Przebarwienia twarzy – melasma (ostuda) Rogowacenie posłoneczne
Rumień Pieluszkowe zapalenie skóry Łysienie

Przykładowe zmiany skórne, które usuwamy:

Kurzajki, brodawki płaskie, znamiona, pieprzyki, mięczaki zakaźne, tłuszczaki, kaszaki, czyraki, naczyniaki.

Elektrokoagulacja szyja

Do dermatologa warto zapisać się również, kiedy pojawią wszelkie niepokojące zmiany skórne: reakcje alergiczne, pokrzywki, wypryski, trądzik, łojotok oraz osoby cierpiące na choroby skóry o podłożu: pasożytniczym, pęcherzowym, ropnym czy zakaźnym.

W czasie wizyty dermatolog obejrzy skórę, włosy i paznokcie pacjenta, a także przeprowadzi szczegółowy wywiad. Zapyta o przebyte choroby, codzienną pielęgnację, przyjmowane leki oraz nawyki (sport, ale i używki).

Właściwie przeprowadzony wywiad to pierwszy krok do dobrania odpowiedniego leczenia dla każdego pacjenta. Regularne wizyty u dermatologa pozwolą na monitorowanie zachodzących zmian i zapobieganie chorobom nowotworowym skóry. W diagnostyce zmian skórnych najczęściej stosowanym badaniem jest dermoskopia, czyli ocena zmian skórnych w powiększeniu. Jest to badanie nieinwazyjne. Dzięki powiększeniu zmiany chorobowe mogą być dokładniej zbadane.

Na konsultacji dermatologicznej, jeśli istnieje takie wskazanie lekarz może od razu przeprowadzić zabieg.  Metoda leczenia ustalana jest indywidualnie dla każdego pacjenta, po dokładnej analizie zmian skórnych, tak aby osiągnąć jak najlepszy efekt medyczny i estetyczny. Swoim pacjentom zawsze gwarantuję w pełni profesjonalną, przekazaną w rzeczowy i konkretny sposób informację na temat diagnozowanego problemu skóry, zaleceń leczniczych oraz oczekiwanych korzyści i zagrożeń z tym związanych.

Cennik usług:

Konsultacja dermatologiczna 140 zł
Konsultacja dermatologiczna z badaniem dermatoskopem ( 1-2 zmiany ) 140 zł
Konsultacja dermatologiczna z badaniem dermatoskopem ( 3 - 10 zmian ) 180 zł
Kriochirurgia dermatologiczna ( wymrażanie ciekłym azotem ) 3 - 4 zmiany 300 - 350 zł
Kriochirurgia dermatologiczna ( wymrażanie ciekłym azotem ) 2 zmiany 250 zł
Kriochirurgia dermatologiczna ( wymrażanie ciekłym azotem ) duży obszar zmian 450 zł
Łyżeczkowanie zmian skórnych ( 1 - 2 zmiany ) 200 zł
Elektrokoagulacja od 150 zł do 500 zł
Mezoterapia skóry od 300 zł
(cena zabiegów uzależniona od ilości i rozległości zmian)
Leczenie łysienia ( Dr. Cyj Hair Filler ) peptydowy zabieg na włosy 600 zł
mkd-team-image
Sebastian Uczniak
Dermatolog