Logo Prestige Medical

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
24 364 31 41
730 005 585
recepcja@prestigemedical.pl
ul. Medyczna 8 lok.116
Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

ul. Medyczna 8 lok. 116

09-400 Płock

Znajdź nas!
Wszywka alkoholowa - Prestige Medical Płock
fade
5933
page-template-default,page,page-id-5933,page-child,parent-pageid-4094,latepoint,mkd-bmi-calculator-1.1.2,mkd-core-1.4.1,medigroup-ver-1.6,mkd-smooth-scroll,mkd-smooth-page-transitions,mkd-ajax,mkd-blog-installed,mkd-header-type1,mkd-fixed-on-scroll,mkd-default-mobile-header,mkd-sticky-up-mobile-header,mkd-dropdown-default,mkd-header-minimal-in-grid-border-disable,mkd-search-dropdown,mkd-side-menu-slide-from-right,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

Wszywka alkoholowa

ZABIEG WSZYCIA ESPARALU

 

  • Prestige Medical Płock Zaufaj

    wszywka alkoholowa

    JESTEŚMY DO TWOICH USŁUG!

    Esperal, czyli substancja czynna jednego z najpopularniejszych leków stosowanych podczas leczenia uzależnienia od alkoholu jest obecnie coraz częściej wybieranym elementem terapii awersyjnej.

Preparat do implantacji może być stosowany wyłącznie za zgodą pacjenta oraz pod warunkiem poinformowania go o zagrożeniach związanych ze spożyciem alkoholu w czasie stosowania leku.

Na czym polega zabieg?

Wszyty pod skórę Esperal działa nieustannie, nie wpływając w żaden sposób na samopoczucie człowieka trzeźwego. W momencie, gdy do jego organizmu dostanie się jednak nawet niewielka ilość alkoholu, Esperal automatycznie rozpocznie blokowanie jego trawienia, powodując cały szereg nieprzyjemnych efektów zatrucia aldehydem octowym.

Jak działa?

Na początku mogą pojawić się mdłości, zawroty i bóle głowy. Odczucia te mogą pójść jednak znacznie dalej – nagłe zaczerwienienie twarzy, uczucie gorąca, wymioty, spadek ciśnienia, przyspieszone bicie serca, nadmierna potliwość, kołatanie serca, problemy z oddychaniem, czy napady lęku mogą rozpocząć się już po 10 minutach od spożycia alkoholu i utrzymywać się przez kilka godzin.

Jednym z ważniejszych aspektów Esperalu, o którym mówi się zdecydowanie zbyt rzadko są produkty, które mogą wywołać wspomnianą negatywną reakcję organizmu. Preparat ten nie działa bowiem wyłącznie na bezpośredni alkohol, a więc wódkę, piwo czy mocniejsze trunki, ale też na cały szereg produktów zawierających alkohol w swoim składzie.

Jak wygląda zabieg?

Lekarz przeprowadza rozmowę z Pacjentem dotyczącą przebytych chorób ogólnego stanu zdrowia. Lekarz ustala czy pacjent nie pił alkoholu w ostatnich 12 godzinach i czy zgadza się na wszycie Esperalu. Esperal najczęściej wszywa się w pośladek, jest to bezpieczne miejsce i pozwalające pacjentowi na zachowanie dyskrecji. Zdarza się, że z różnych względów pacjent prosi o wszycie Esperalu w inne miejsce, jest to możliwe, ale o możliwości decyduje chirurg. Skórę i tkankę podskórną znieczula się miejscowo i po wykonaniu nacięcia skóry chirurg wypreparowuje kanał, w który wprowadza jałowe tabletki Esperalu (Disulfiram) – w opakowaniu jest 10 jałowych tabletek (1 na 10kg masy ciała) u osób szczupłych ogranicza się liczbę wszywanych tabletek, zgodnie z zaleceniami stosowania Esperalu. Ranę szyje się szwami – szwy zdejmuje się po 7-10 dniach w zależności od gojenia rany.

Preparat działa na bardzo prostej zasadzie – jego zadaniem jest odstraszanie od alkoholu poprzez wywoływanie nieprzyjemnych reakcji organizmu i utożsamianie ich właśnie z ulubionym dotychczas trunkiem.

Cennik usług:

Wszycie preparatu (Esperalu)(podczas umawiania terminu zabiegu wymagany jest zadatek w kwocie 200 zł.) 700 zł
mkd-team-image
Witold Paszta
Chirurg

Na zabiegi wszycia Esperalu umawiamy pacjentów indywidualnie.

Zarezerwuj wizytę

ZADZWOŃ I UMÓW TERMIN WIZYTY!
 24 364 31 41
 730 005 585
 recepcja@prestigemedical.pl
 ul. Medyczna 8 lok.116