Czym jest wolumetria twarzy?
Wolumetria twarzy to modelowanie konturów twarzy oraz korygowanie kształtu jej poszczególnych elementów bez ingerencji chirurgicznej. Zamiast skalpela podczas wolumetrii twarzy używa się kwasu hialuronowego, który działa jak wypełniacz i zwiększa objętość.
Wraz z upływem czasu skóra ulega naturalnemu procesowi starzenia się. Skutkuje to stopniowym zanikiem tkanki podskórnej oraz utratą jędrności i elastyczności skóry. W konsekwencji staje się ona wiotka i opada , zmieniając kontur twarzy. Wolumetria twarzy to zabieg , który w sposób natychmiastowy i bezinwazyjny pozwala cofnąć oznaki starzenia się skóry, wypełnić policzki czy podnieść owal. Zapewnia spektakularny efekt liftingu i odmłodzenia. Pacjent zyskuje młody i świeży wygląd twarzy oraz szyi.
Zabieg wolumetryczny polega na bezpośredniej iniekcji w głąb skóry, w precyzyjnie określonych obszarach kwasu hialuronowego – substancji, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie, lecz jej stężenie wraz z wiekiem maleje.
Najczęściej preparat podawany jest w okolicy oczodołów czy tzw. ”doliny łez”, kości policzkowych, fałdów nosowo wargowych, kącików ust, okolicy żuchwy i podbródka. Zabiegowi wypełnienia poddaje się również okolice nosa. Dzięki specjalnym metodom wprowadzania kwasu hialuronowego uzyskuje się kompleksowe modelowanie twarzy. Ponadto wstrzyknięty kwas stymuluje skórę do dalszej, samodzielnej odbudowy. Dzięki czemu skóra jest zdrowa, nawilżona i pełna blasku. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia.
Efekt odpowiednio przeprowadzonego zabiegu utrzymuje od 12 do 18 miesięcy.
Zabieg trwa: 30-60 min
WSKAZANIA:
- Utrata objętości i naturalnego kształtu twarzy
- Zmiana owalu twarzy i objawy zaniku tkanki
- Opadające policzki tzw. “chomiki”,
- Wyrazista dolina łez, worki pod oczami
- Utrata elastyczności i jędrności skóry
- Zbyt szczupły naturalny kształt twarzy, płaskie rysy twarzy w okolicach kości jarzmowych
- Modelowanie podbródka
- Modelowanie nosa
Cennik usług:
Przeciwwskazania do wolumetrii twarzy:
- rozpoznana nadwrażliwość na kwas
- choroby autoimmunologiczne
- ciąża lub karmienie piersią
- opryszczka lub inne aktywne zakażenia
- choroba nowotworowa
- tendencje do powstawania bliznowców
- Zabiegi laserowe wykonujemy przed wypełniaczami