Nietrzymanie moczu to problem wstydliwy, dlatego też często jest pomijany milczeniem. Problem wysiłkowego nietrzymania moczu wynika zazwyczaj z osłabienia mięśni dna miednicy oraz rozciągnięcia pochwy, co prowadzi do zmiany kąta nachylenia cewki moczowej. Istnieją dwa typy wysiłkowego NTM, które często współistnieją ze sobą: anatomiczny (nadmierna ruchomość pęcherza i cewki moczowej), zwieraczowy (osłabienie mięśnia zwieracza cewki.
odzyskaj pewność siebie
Dolegliwość ta utrudnia funkcjonowanie kobiet w codziennym życiu, wpływa negatywnie na aktywność fizyczną, zawodową jak również seksualną pacjentów, przekłada się bezpośrednio na pogorszenie jakości życia. Uważa się, że nietrzymanie moczu dotyczy 1 na 4 kobiety.
Nowoczesne metody
Obecnie najczęściej proponowanym postępowaniem jest leczenie z zastosowaniem lasera. Jednak nie jest to metoda doskonała. Nie wszystkie kobiety uzyskują oczekiwane rezultaty, a efekt może być krótkotrwały. Co zrobić w takiej sytuacji? Z pomocą przychodzą nici APTOS.
bezinwazyjność i skuteczność
W trakcie zabiegu wprowadzamy nici APTOS w okolice cewki moczowej, czyli pod przednią ścianę pochwy (tam właśnie przebiega cewka). W efekcie zabiegu wzmacniamy nićmi ten obszar, skutecznie podtrzymując cewkę moczową. Skuteczność zabiegu wzrasta z upływem czasu. Nici Aptos rozpuszczają się uwalniając substancje stymulujące wytwarzanie włókien kolagenowych przez komórki. To białko tkankowej młodości dodatkowo poprawia i utrwala efekt leczniczy w wysiłkowym nietrzymaniu moczu.
Stosując tę metodę uzyskujemy zrewitalizowaną, odmłodzoną i wytrzymałą tkankę.
Co istotne zabieg jest zupełnie bezbolesny dla pacjentki i trwa dosłownie kilkanaście minut, a okres gojenia po zabiegu trwa około dwóch tygodni, ale już po kilku dniach można powrócić do normalnego trybu życia.
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym
efekty zabiegu
Efekty utrzymują się nawet do 3 lat w przypadku nici rozpuszczalnych oraz 5 do 10 lat w przypadku nici stałych.
Cena zabiegu
Przeciwwskazania
- choroby autoimmunologiczne,
- kolagenoza,
- hemofilia,
- zaburzenia psychiczne,
- stany zapalne i nowotwory w obszarze planowanego zabiegu,
- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
- zaostrzenie przebiegu wszelkich chorób przewlekłych,
- ciąża i laktacja
- wprowadzone wcześniej nierozpuszczalne implanty w obszarze zabiegowym.