Logo Prestige Medical

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
24 364 31 41
730 005 585
recepcja@prestigemedical.pl
ul. Medyczna 8 lok.116 oraz parter
Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

ul. Medyczna 8 lok. 116 oraz parter

09-400 Płock

Znajdź nas!
 

Lifting pochwy i krocza za pomocą nici APTOS

Borykasz się z problemem intymnym?

Zabieg przy użyciu Aptos to lifting krocza i wejścia do pochwy. Proponowany jest pacjentkom, które po porodach siłami natury cierpią na zbyt szerokie wejście do pochwy (w wyniku urodzenia dużych dzieci, bądź wtórnie, po zabiegach nacięcia krocza). Zabiegiem będą również zainteresowane pacjentki, które dotychczas nie rodziły, jednak występuje u nich defekt anatomiczny krocza lub czują dyskomfort z powodu zbyt luźnego wejścia do pochwy.

Wskazaniem do zabiegu jest pogorszenie jakości życia seksualnego, defekt kosmetyczny, nawracające infekcje oraz zbyt obfita wydzielina z pochwy na skutek zbyt dużego wejścia do pochwy.

Zabieg przy użyciu nici Aptos jest alternatywą dla plastyki tylnej krocza, która jest inwazyjną operacją pochwową.

Na czym polega zabieg liftingu pochwy?

W ginekologii terminem lifting pochwy określa się zabieg, który polega na poprawieniu jędrności i zbliżeniu mięśni zlokalizowanych w okolicy przedsionka pochwy. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu specjalnych nici, które wprowadza się poprzez niewielkie nacięcia skóry krocza do tkanki podskórnej i znajdującego się pod nią mięśnia. Wykorzystywane podczas zabiegu nici Aptos posiadają specjalne haczyki o niewielkim rozmiarze. Są one wprowadzane poprzez nacięcia, a następnie kotwiczone w tkance podskórnej i mięśniach, dzięki czemu możliwe jest odpowiednie zwężenie przedsionka pochwy. Stosowane podczas zabiegu nici ulegają rozpuszczeniu, jednakże efekt zabiegu utrzymuje się przez długi okres czasu, nawet przez kilka lat.

Jakie problemy rozwiązujemy?

  • „luźne” wejście do pochwy,
  • zaburzenie anatomii krocza,
  • defekt kosmetyczny i funkcjonalny po szyciu krocza,
  • pierwsze objawy wysiłkowego nietrzymania moczu,
  • zespół rozluźnienia pochwy,
  • plastyka błony dziewiczej.

Jakie korzyści niesie ze sobą zabieg liftingu pochwy?

Korzyści jest wiele, choć jedną z najczęściej wymienianych jest poprawa jakości współżycia seksualnego. Czynnik ten jest również częstą przyczyną konsultacji z lekarzem oraz podjęcia decyzji o podjęciu terapii.

Lifting pochwy jest zabiegiem cechującym się małą inwazyjnością, dzięki czemu nie wymaga hospitalizacji. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a czas jaki niezbędny jest do pełnej regeneracji jest stosunkowo krótki.

Mała inwazyjność gwarantuje szybkie gojenie, dzięki czemu panie poddane zabiegowi uzyskują pełną sprawność w ciągu kilku dni.

Na czym polega działanie nici?

W zależności od zakresu zabiegu dopiera się rodzaju nici APTOS spośród trzech typów. Wspólnym mianownikiem jest wykonanie z biostymulatorów tkankowych (PLA i PCL) oraz precyzja wykonania. Nici różnią się kierunkiem i rodzajem wypustek kotwiczących lub grubością splotu. Po implantacji nić powoduje wytworzenia stelaża śródtkankowego, a który przywraca sprężystość i prawidłowy układ anatomiczny, a materiał biostymulującym stymuluje produkcję włókien kolagenu i elastyny, które zapewniają odpowiednie napięcie i odmładzają.

Jak przygotować się do zabiegu?

  • wskazana jest pełna depilacja okolic intymnych przed zabiegiem,
  • kwalifikacji do zabiegu dokonuje lekarz podczas wizyty kwalifikacyjnej,
  • wymagana jest aktualna ocena czystości pochwy – cytologia (ważna 1 miesiąc).

Jak przebiega zabieg?

Zabieg jest krótki. Nie boli, gdyż jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Nie pozostawia blizn i już następnego dnia można wrócić do codziennych obowiązków. Trzeba jednak powstrzymać się od współżycia przez około 2-3 tygodnie. Jednak jest to okres bardzo krótki w porównaniu do zabiegu chirurgicznego (wtedy czas jest co najmniej 2 razy dłuższy, a rekonwalescencja dość obciążająca).

Ale, od początku : okolica poddana zabiegowi jest odkażana i znieczulana z zastosowaniem znieczulenia miejscowego.

Po nałożeniu jałowego, jednorazowego obłożenia chirurgicznego, lekarz wykonuje zabieg przy użyciu odpowiednio do wskazań dobranych nici APTOS. Nici są implantowane za pomocą kaniuli z atraumatyczną końcówką, zapobiegając tym samym dodatkowemu krwawieniu i obrzękowi po zabiegu lub z użyciem atraumatycznych igieł przez bardzo małe i otwory w skórze krocza i/lub błony śluzowej pochwy.

Zabieg trwa w zależności od jego zakresu do 60 minut. Zastosowanie odpowiednich technologii powoduje, że nie trzeba wykonywać żadnych nacięć w związku z wprowadzaniem nici APTOS.

Jakie są efekty zabiegu?

Od razu po zabiegu dochodzi do poprawy estetyki krocza.

Efekt zwężenia wejścia do pochwy jest praktycznie natychmiastowy dzięki napięciu tkanek przez nici. Działanie terapeutyczne nici utrzymuje się znacznie dłużej niż ich czas rozpuszczania dzięki zmianom zachodzącym w strukturze tkanek. Powstające pasma kolagenowe utrzymują odpowiednie napięcie i kształt krocza, warg sromowych oraz pochwy. Dzieje się to dzięki pobudzeniu syntezy włókien białkowych i procesów odnowy biologicznej skutkujących długoterminowym liftingiem tkanek, wyraźnym odmłodzeniem i poprawą ich napięcia.

cena zabiegu

Zwężenie przedsionka pochwy 4500 zł
Zwężenie i rewitalizacja pochwy 2500 zł

pierwsze dni po zabiegu

W ciągu pierwszych 10-14 dni po zabiegu w miejscach wprowadzenia nici oraz ich przebiegu może utrzymywać się obrzęk, asymetria oraz ból o miernym nasileniu.

Długość trwania i zakres opisanego dyskomfortu zależy od zakresu zabiegu, co omawia z pacjentką lekarz podczas kwalifikacji.

Zalecenia po zabiegu

  • w ciągu pierwszej doby po zabiegu należy przykładać zimne kompresy w obszarze wykonanej procedury,
  • przez 2-3 dni po zabiegu należy odkażać miejsca wkłucia niedrażniącym płynem antyseptycznym np. Octenisept,
  • przez 2-3 dni po zabiegu nie wskazane jest spożywanie gorących oraz ostrych napojów i posiłków,
  • przez 2 tygodnie po zabiegu nie wolno współżyć, dźwigać i uprawiać sportu, spożywać alkoholu (rozszerza naczynia i może zwiększyć obrzęk), brać kąpieli w wannie, korzystać z jacuzzi i basenu, stosować mydła, spirytusu, środków myjących na bazie alkoholu, wykonywać irygacji, wycierać miejsc po zabiegu gąbką lub ręcznikiem, drażnić skóry w okolicach zabiegu.
  • przez 2 miesiące po zabiegu nie wolno stosować w obszarze zabiegowym żadnych zabiegów rozgrzewających (w tym laserów, fali radiowej, ultradźwiękowej itp.) ani głębokiego masażu, fizjoterapii (wyjątek: mikroprądy, kriolift) i innych technik śródskórnych.
  • lekarz wykonujący zabieg odpowie na wszystkie pytania dotyczące zaleceń po zabiegu i udzieli dokładnych wskazówek dotyczących postępowania pozabiegowego oraz ustali harmonogram wizyt kontrolnych.

przeciwwskazania

  • choroby autoimmunologiczne;
  • kolagenoza;
  • choroba niedokrwienna serca;
  • nadciśnienie tętnicze II i III stopnia;
  • hemofilia;
  • zaburzenia psychiczne i neurotyczne, w tym dysmorfofobia;
  • stany zapalne i nowotwory;
  • tendencja do przerostu i bliznowacenia (tworzenia keloidów);
  • zaburzenia krzepnięcia krwi;
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych;
  • zaostrzenie przebiegu wszelkich chorób przewlekłych;
  • ciąża i laktacja;
  • wcześniej wprowadzone nierozpuszczalne implanty w obszarze zabiegowym;
  • indywidualna nietolerancja na preparaty stosowane w trakcie procedury (np. na znieczulenie).
mkd-team-image
lek. Aliaksandr Kuradovets
Dermatolog, Lekarz Medycyny estetycznej