Logo Prestige Medical

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
24 364 31 41
730 005 585
recepcja@prestigemedical.pl
ul. Medyczna 8 lok.116

Najnowsze wpisy

Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

ul. Medyczna 8 lok. 116

09-400 Płock

Znajdź nas!
 

USG tarczycy

Czym jest USG tarczycy?

USG tarczycyBadanie USG tarczycy pozwala ocenić wielkość gruczołu tarczowego oraz stwierdzić w jego obrębie patologiczne zmiany ogniskowe (torbiele, guzki). Najczęstszym wskazaniem do wykonania badania USG tarczycy jest nieprawidłowy poziom badania laboratoryjnego TSH lub powiększenie obwodu szyi, wyczuwalne zmiany w obrębie tarczycy. Jest badaniem uzupełniającym do badań hormonalnych. Na podstawie USG tarczycy można ocenić rozmiary tarczycy, stan tego narządu oraz jego strukturę. Badanie ultrasonograficzne tarczycy wykonuje się przy podejrzeniu guzków tarczycy lub w celu monitorowaniu już wykrytych zmian. Jest pomocne także w wykrywaniu zmian zapalnych tarczycy, na przykład choroby Hashimoto i pozwala monitorować wywołane tym schorzeniem zmiany.

 

Badanie to jest bezbolesne i nie wymaga przygotowywania.

Badanie odbywa się na leżąco z lekko odchyloną głową. Szyja musi być odsłonięta, ozdoby typu łańcuszki muszą być zdjęte.

Cennik usług:

USG tarczycy z opisem ( lek. A. Siemaszko ) 130 zł
USG tarczycy z opisem 100 zł
mkd-team-image

Pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku na stanowisku zastępcy ordynatora II Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej.

mkd-team-image
Michał Olejnik
Radiolog

Doświadczony specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej. Pracownik Szpitala Wojewódzkiego.

mkd-team-image
Konrad Dolny
Radiolog