ul. Medyczna 8, 09-400 Płock

24 364 31 41

ul. Medyczna 8, 09-400 Płock

Diabetolog

diabetologDiabetologia jest dziedziną medycyny zajmującej się leczeniem cukrzycy i jej powikłań.

Diabetolog zajmuje się leczeniem cukrzycy rozumianej jako proces chorobowy obejmujący cały organizm. Do zadań lekarza tej specjalności należy także działalność profilaktyczna. Ma ona olbrzymie znaczenie w dzisiejszych czasach, ponieważ cukrzyca stała się poważnym schorzeniem cywilizacyjnym.

Cukrzyca to nie tylko podwyższona glikemia (stężenie glukozy we krwi). Jest to choroba ogólnoustrojowa, powodująca uszkodzenie serca, nerek, oczu, mogąca prowadzić do owrzodzeń stóp i amputacji kończyn dolnych.

W trakcie konsultacji diabetologicznej, lekarz dokona kompleksowej oceny wyrównania oraz ryzyka powikłań cukrzycy oraz podejmie decyzję dotyczącą optymalnego leczenia. Celem leczenia cukrzycy nie jest jedynie doraźne obniżenie glikemii. Właściwa terapia ma maksymalnie obniżyć ryzyko wystąpienia przewlekłych powikłań, w przypadku ich występowania zmniejszyć szybkość postępu.

diabetologWspółczesna opieka specjalistyczna nad chorymi na cukrzycę wymaga podejścia kompleksowego do leczenia tej choroby ze względu na to, że późne powikłania cukrzycy, jak również choroby współistniejące, wymagają leczenia w różnych poradniach specjalistycznych.

Nieleczona choroba prowadzi do niebezpiecznych powikłań, takich jak choroba niedokrwienna serca, udary, niewydolność nerek, amputacje kończyn, utrata wzroku, polineuropatia, a nawet śmierć. 

Cukrzyca jest chorobą postępującą, której rozwoju nie można zatrzymać, ale można go spowolnić. W tym procesie kluczową rolę odgrywa diabetolog. Prawidłowe leczenie opóźnia wystąpienie powikłań, zmniejsza nasilenie objawów i wydłuża czas, przez który chorzy mogą normalnie funkcjonować, nie rezygnując z pracy i innych życiowych aktywności.

Lekarze zajmujący się naszymi pacjentami w tej specjalizacji: 

Lek. Tomasz Stasiak

Jakie usługi oferujemy:

– Konsultacja diabetologiczna

Choroby które leczymy:

– Cukrzyca

ikona-dom
Medyczna 8 parter i I piętro 09-400 Płock
ikona-telefon
730 005 585

|

730 005 585
ikona-telefon
recepcja@prestigemedical.pl
NIP: 773218088
Regon: 147053614

Prestige Medical © 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone