NEUROLOG DZIECIĘCY W PRESTIGE MEDICAL
Jeśli pediatra stwierdza nieprawidłowości mogące wynikać z dysfunkcji układu nerwowego, takie jak: nieprawidłowe ułożenie ciała, zwiększone lub obniżone napięcie mięśni rąk i nóg, prężenie, problemy ze ssaniem, krztuszenie się, nieprawidłowa wielkość lub pulsowanie ciemiączka, drżenia kończyn, nieprawidłowe ustawienie gałek ocznych, problemy ze snem, proponujemy specjalistyczną konsultację u neurologa dziecięcego dr n. med. Tomasza Kmiecia.
Wcześnie wykryte nieprawidłowości, szybka rehabilitacja lub odpowiednio dobrane leczenie, mogą sprawić, że dziecko w kolejnych etapach życia będzie rozwijać się zupełnie prawidłowo. Zapewniamy wsparcie również w przypadku niemowląt, u których stwierdzono niską punktację w skali Apgar oraz dla dzieci przedwcześnie urodzonych. Szczególną opieką otaczamy także dzieci, które przeszły zapalenie mózgu lub opon mózgowych.
NEUROLOG DZIECIĘCY – JAK POMAGA?
Wychodzimy z założenia, że dobry neurolog dziecięcy powinien przykładać szczególną wagę do przeprowadzenia dokładnej diagnostyki i postawienia właściwego rozpoznania. Dlatego – kiedy tylko zachodzi taka potrzeba – neurolog dziecięcy kieruje naszych małych Pacjentów na badania do placówek współpracujących, które wykonują niezbędne badania diagnostyczne (np. tomografię komputerową, rezonans i EEG).
Prywatny neurolog dziecięcy ma również uprawnienia do przeprowadzania badań profilaktycznych. W naszych poradniach oferujemy ocenę rozwoju neurologicznego dziecka i wystawienie zaświadczenia o braku przeciwwskazań do szczepień ochronnych.
NIEPOKOJĄCE OBJAWY – KIEDY WARTO ZGŁOSIĆ SIĘ DO NEUROLOGA DZIECIĘCEGO?
Do neurologa dziecięcego udajemy się profilaktycznie, kiedy podczas badań prenatalnych stwierdzono występowanie wad układu nerwowego u płodu lub pojawiło się podejrzenie istnienia schorzeń tego układu. Poza tym specjalistę tego odwiedzamy, kiedy:
- dziecko urodziło się z wadami lub schorzeniami układu nerwowego;
- u niemowlęcia stwierdza się asymetrię w ułożeniu ciała;
- dziecko nie raczkuje, ale kica jak zajączek lub porusza się na pośladkach;
- rozwój niemowlęcia nie przebiega prawidłowo pod względem ruchowym, percepcji, odruchów, lub u dotychczas prawidłowo rozwijającego się dziecka wystąpiły niepokojące objawy neurologiczne czy zatrzymanie rozwoju;
- malec skarży się na ból głowy i sztywność karku (szczególnie podczas infekcji);
- dziecko uległo urazowi głowy, po którym wystąpiły zaburzenia widzenia, słuchu lub pojawiły się kłopoty z pamięcią i mową;
- nastąpił uraz kręgosłupa i związane z tym niedowład lub paraliż kończyn czy brak czucia w określonych obszarach ciała, osłabienie siły mięśni;
- prawidłowo rozwijające się dziecko nie odczuwa bólu ani nieprzyjemnych wrażeń podczas kontaktu z wrzątkiem, lodowatą powierzchnią czy po upadku i uszkodzeniu tkanek;
- dziecko ma problemy nauką, koncentracją, reaguje agresywnie lub zbyt impulsywnie w stosunku do siły bodźca.
CENA KONSULTACJI
PROFILAKTYKA I LECZENIE
Warto skorzystać z porady neurologa zaraz po porodzie. Dotyczy to zwłaszcza kobiet, których ciąża była zagrożona lub poród nastąpił przez cesarskie cięcie. Wizytę u specjalisty powinni też umówić rodzice wcześniaków oraz mamy po przebytych infekcjach wirusowych.
Podczas konsultacji lekarz zbada głowę, postawę ciała i sprawdzi odruchy malucha. W przypadku starszych dzieci, neurolog poprosi o dotknięcie palcem czubka nosa, zaciśnięcie pięści czy przejście kilku metrów. Dodatkowo lekarz może zalecić wykonanie badań specjalistycznych, takich jak: rezonans magnetyczny, EEG lub tomografia komputerowa.
Specjalista może też wystawić skierowanie na rehabilitację neurologiczną, która przywróci prawidłowe funkcje życiowe utracone na skutek przebytej choroby.
JAK CZĘSTO ODWIEDZAĆ NEUROLOGA DZIECIĘCEGO?
Jeśli dziecko uradziło się z wadą lub schorzeniem neurologicznym albo wystąpił u niego uraz czy ostra infekcja układu nerwowego, wizyty będą początkowo dość częste, ponieważ konieczne będzie przeprowadzenie pełnej diagnostyki i okresowego monitoringu schorzenia. Kiedy sytuacja się unormuje, na potkania z neurologiem dziecięcym przychodzimy okresowo, w terminach wyznaczanych przez specjalistę.
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO WIZYTY U NEUROLOGA DZIECIĘCEGO?
Przynosimy posiadaną dokumentację medyczną dziecka, dzienniczek z notatkami odnośnie objawów neurologicznych, a także kartę przebiegu ciąży, jeśli pacjentem jest noworodek albo też jest to wizyta konsultacyjna i dziecko znajduje się jeszcze w łonie matki. Zabieramy też informacje na temat schorzeń neurologicznych w rodzinie i spis leków używanych przez dziecko.
Dziecku wyjaśniamy cel spotkania ze specjalistą i mówimy, jak będą przebiegać określone badania oraz czemu służą.
NEUROLOG DZIECIĘCY – ISTOTNE INFORMACJE
Może się zdarzyć, że neurolog po wykonaniu badań zaleci wizytę u psychiatry. Wskazaniem do kontaktu z tym specjalistą będzie podejrzenie występowania autyzmu, ADHD czy zaburzenia emocjonalne u dziecka. Neurolog może też skierować na dalsze leczenie do logopedy, psychologa czy stomatologa.
sprawdź jak możemy pomóc Twojemu dziecku
Wiele chorób można skutecznie leczyć, jednak najlepsze efekty terapii osiągają dzieci, u których szybko postawiono rozpoznanie i rozpoczęto leczenie.
Trudności w nauce, trudności z koncentracją
Niedostateczne utrzymanie zainteresowania ma swoje źródło w neurologii. Jest to prawdopodobnie związane ze spowolnionym bądź zahamowanym rozwojem struktur mózgu, które odpowiedzialne są za zdolności koncentracyjne.
PROBLEMY ZE SNEM
Zaburzenia snu występują częściej wśród dzieci z różnymi problemamizdrowotnymi z pogranicza neurologii
Zespół nadpobudliwości psychoruchowej
Jak w każdej chorobie ważne jest wczesne rozpoznanie i co za tym idzie – rozpoczęcie leczenia.
neurolog dziecięcy w Prestige Medical
ZADZWOŃ I ZAPYTAJ O NAJBLIŻSZY TERMIN WIZYTY
24 364 31 41
730 005 585
recepcja@prestigemedical.pl
ul. Medyczna 8 lok.116