Krótkie wędzidełko
Wędzidełko jest to umiejscowiony na spodniej części prącia fragment skóry łączący żołądź z napletkiem. W sytuacji fizjologicznej wędzidełko umożliwia ściągnięcie napletka za żołądź zarówno w stanie spoczynku jak i we wzwodzie. W przypadku występowania zbyt krótkiego wędzidełka mężczyzna może odczuwać ból i dyskomfort podczas stosunku seksualnego. W skrajnych przypadkach może dojść do jego naderwania lub zerwania, które skutkują krwawieniem i silnym bólem. Czasem zbyt krótkie wędzidełko powoduje zaciąganie szczytu żołędzi w dół co może powodować dyskomfort estetyczny.
Przedwczesny wytrysk a zbyt krótkie wędzidełko
Krótkie wędzidełko nawet jeżeli nie powoduje opisanych powyżej zdarzeń może wpływać negatywnie na zdolność mężczyzny do zapanowania nad podnieceniem i wytryskiem. Szybki wytrysk u mężczyzny ma niekiedy podłoże anatomiczne i wiąże się ze zbyt krótkim wędzidełkiem. Rozwiązanie to nazywa się „plastyka wędzidełka”. I nie warto zwlekać z podjęciem decyzji o leczeniu.
Wskazania
- krótkie wędzidełko powodujące dyskomfort podczas stosunku seksualnego
- krótkie wędzidełko skutkujące dyskomfortem estetycznym.
Korzyści wydłużenia wędzidełka
Wydłużenie wędzidełka napletka niesie ze sobą wiele korzyści, stąd nie warto zwlekać z poddaniem się temu zabiegowi. Oto niektóre z nich:
- usuniecie ryzyka naderwania lub całkowitego zerwania wędzidełka,
- zlikwidowanie bólu podczas współżycia seksualnego,
- komfort podczas kontaktów seksualnych.
Cennik usług:
PRZEBIEG ZABIEGU
Zabieg korekty wędzidełka jest zabiegiem operacyjnym, całkowicie bezpiecznym i bezbolesnym. Stosowana przez nas metoda mikrochirurgiczna pozwala na trwałe wydłużenie wędzidełka.
Frenuloplastyka jest zabiegiem wykonywanym w znieczuleniu miejscowym. Kolejnym etapem zabiegu jest poprzeczne nacięcie wędzidełka i jego plastyka polegająca na odpowiednim zeszyciu brzegów rany. W tym celu wykorzystuje się szwy wchłanialne, których nie trzeba usuwać.
Plastyka krótkiego wędzidełka jest zabiegiem krótkim, trwającym około 30 minut. Nie wymaga zwolnienia lekarskiego, powrót do codziennej aktywności jest natychmiastowy, jednak aktywność seksualna zalecana jest nie wcześniej niż po około 4 tygodniach.
lek. Wojciech Wyroślak
Urolog
Obecnie pracuje jako starszy asystent w Oddziale Urologii w Szpitalu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Łodzi oraz w Poddębickim Centrum Zdrowia. Należy do Polskiego Towarzystwa Urologicznego. Aktywnie bierze udział w konferencjach krajowych jak i zagranicznych.