Logo Prestige Medical

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
24 364 31 41
730 005 585
recepcja@prestigemedical.pl
ul. Medyczna 8 lok.116
Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

ul. Medyczna 8 lok. 116

09-400 Płock

Znajdź nas!
Zmniejszanie brodawki, otoczki sutka - Prestige Medical Płock
fade
5538
page-template-default,page,page-id-5538,page-child,parent-pageid-4094,latepoint,mkd-bmi-calculator-1.1.2,mkd-core-1.4.1,medigroup-ver-1.6,mkd-smooth-scroll,mkd-smooth-page-transitions,mkd-ajax,mkd-blog-installed,mkd-header-type1,mkd-fixed-on-scroll,mkd-default-mobile-header,mkd-sticky-up-mobile-header,mkd-dropdown-default,mkd-header-minimal-in-grid-border-disable,mkd-search-dropdown,mkd-side-menu-slide-from-right,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

Zmniejszanie brodawki, otoczki sutka

Zmniejszenie brodawki, otoczki sutka

Zabiegi z zakresu chirurgi plastycznej

 

  • Zmniejszenie brodawek, zmniejszenie otoczki sutka

    Na czym polega zabieg zmniejszenia średnicy otoczki sutka?

    Wyciągnięcie brodawek jest na ogół spowodowane karmieniem dziecka piersią. Długotrwałe ssanie brodawek przez niemowlę u dużej części pacjentek prowadzi do przerostu brodawek (powiększenia średnicy) i ich znacznego wydłużenia. W pewnej części przypadków przerost brodawek i ich wydłużenie może być też wynikiem zmian hormonalnych lub podobnie jak wielkość piersi – wariantem anatomicznym zależnym od czynników genetycznych. Niekiedy defektowi temu towarzyszy również powiększenie średnicy otoczek. Dotyczy to zwłaszcza pacjentek obdarzonych dużymi piersiami. Podobnie jak wydłużenie brodawek, powiększenie otoczek może być wrodzone lub też być następstwem laktacji i karmienia piersią.

Problemy estetyczne brodawek sutka:

Do najczęstszych niedogodności oraz problemów estetycznych brodawek oraz otoczek sutka należą:

  • Zbyt duże otoczki, deformacje otoczki sutka
  • Zbyt odstająca brodawka sutkowa
  • Wciągnięta brodawka sutka

 

Na czym polega zabieg zmniejszenia średnicy otoczki sutka?

Zabieg polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru tkanki otoczki sutka. Cięcie przeprowadzane jest w obrębie otoczki, tak, aby powstałe blizny z czasem stały się niewidoczne. Zabieg trwa około 1 godziny i przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.

 

 

Jaki długo trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, pacjent bezpośrednio po zabiegu wraca do domu. Tydzień od zabiegu zdejmowane są szwy. Nie zaleca się uprawiania sportów do miesiąca czasu.

Zarezerwuj wizytę

Cennik usług:

Konsultacja chirurga plastycznego 200 zł
ZMNIEJSZENIE OTOCZKI BRODAWKI(cena obejmuje zabieg, zdjęcie szwów, 1-wizytę kontrolną do 6 miesięcy, znieczulenie miejscowe) 3500 - 4000 zł
PLASTYKA BRODAWKI SUTKOWEJ np. wciągniętej brodawki sutkowej(znieczulenie miejscowe) 2900zł jedna brodawka – 3600zł dwie brodawki
Mastopeksja, podniesienie i poprawa kształtu piersi(znieczulenie miejscowe) 4500 - 5500 zł
ZADZWOŃ I ZAPYTAJ O NAJBIŻSZY TERMIN

 24 364 31 41
 730 005 585
 recepcja@prestigemedical.pl
 ul. Medyczna 8 lok.116

Zmniejszenie średnicy otoczek

Zabieg redukcji „wklęsłych” brodawek

Mastopeksja - podniesieniu i poprawie kształtu piersi

mkd-team-image
Lek. med. Marek Murawski
Chirurg plastyczny

MASTOPEKSJA

Mastopeksja polega na podniesieniu i poprawie kształtu piersi, przez przemieszczenie kompleksu otoczka- brodawka oraz usunięcie nadmiaru skóry i modelowanie tkanek piersi. Zabieg może być przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, w zależności od jego rozległości.

Jak przygotować się do zabiegu?

Ponieważ zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, u pacjentów bez obciążeń w wywiadzie zwykle nie wykonuje się przed tego typu operacją badań dodatkowych. Niemniej jednak lekarz czasami może zlecić wykonanie rutynowych badań laboratoryjnych (morfologia, układ krzepnięcia) w zależności od stanu zdrowia pacjenta, może również zlecić inne badania dodatkowe, np. EKG, RTG płuc, mammografię lub USG piersi.