Logo Prestige Medical

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
24 364 31 41
730 005 585
recepcja@prestigemedical.pl
ul. Medyczna 8 lok.116
Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

ul. Medyczna 8 lok. 116

09-400 Płock

Znajdź nas!
Usunięcie gradówki - Prestige Medical Płock
fade
5005
page-template-default,page,page-id-5005,page-child,parent-pageid-4040,latepoint,mkd-bmi-calculator-1.1.2,mkd-core-1.4.1,medigroup-ver-1.6,mkd-smooth-scroll,mkd-smooth-page-transitions,mkd-ajax,mkd-blog-installed,mkd-header-type1,mkd-fixed-on-scroll,mkd-default-mobile-header,mkd-sticky-up-mobile-header,mkd-dropdown-default,mkd-header-minimal-in-grid-border-disable,mkd-search-dropdown,mkd-side-menu-slide-from-right,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

Usunięcie gradówki

ZABIEG USUNIĘCIA GRADÓWKI

Gradówka to usytuowany na górnej lub dolnej powiece nieduży guzek wypełniony ropno-krwistą masą, który sam w sobie nie jest szczególnie bolesny, jednak jego twardość i usytuowanie powodują dyskomfort, ucisk na gałkę oczną, zaczerwienienie i obrzęk.

Gradówka powstaje na skutek przewlekłego zapalenia gruczołu tarczkowego (gruczoł łojowy Meiboma), przez co zamknięciu ulegają przewody odprowadzające wydzielinę z gruczołu, co z kolei prowadzi do otorbienia i rozdęcia jego ścianek. Powodem może być zakażenie gronkowcem, niewyleczony, nawracający jęczmień zewnętrzny powieki, trądzik. Zwlekanie z podjęciem leczenia może spowodować astygmatyzm poprzez ciągły ucisk gradówki na rogówkę.

Ponadto nawracająca w tym samym miejscu gradówka niekiedy może być spowodowana obecnością zmian nowotworowych komórek łojowych. Warto to sprawdzić – nie bagatelizować.

Duże grudki, które rosną na Twoim oku, mogą ograniczać Ci pole widzenia, a nawet uciskać na rogówkę, przez co możesz gorzej widzieć. Taka zmiana może powodować astygmatyzm.

Gradówka Objawy Leczenie

OPIS ZABIEGU

Na chirurgiczne usunięcie gradówki warto umówić się do Prestige Medical Józefów, gdzie doświadczona spejclistka okulistyki wykonają zabieg w warunkach ambulatoryjnych .

Zabieg nie jest skomplikowany, nie wymaga zakładania szwów chirurgicznych i odbywa się na znieczuleniu miejscowym. Polega na nacięciu skóry w miejscu wystąpienia zgrubienia i stopniowym wyłyżeczkowaniu gradówki z otaczającą ją torebką. Przez kilka godzin konieczne jest noszenie opatrunku. Po usunięciu opatrunku należy stosować miejscowo maść z antybiotykiem przepisaną przez lekarza.

Cennik usług:

Konsultacje przed zabiegiem 100 zł
Usunięcie gradówki ( wraz z badaniem histopatologicznym ) 600 zł

INNE WYKONYWANE ZABIEGI:

 • korekcja odwiniętej powieki (ectropion)
 • plastyka powiek (blepharoplastyka)
 • usunięcie gradówki
 • usunięcie kępek żółtych
 • usunięcie brodawek
 • usunięcie cyst
 • usunięcie torbieli powiek
 • usunięcie włókniaków
 • usunięcie rógu skórnego
 • usunięcie znamion skórno-naskórkowych
 • usunięcie prosaków

Usunięte zmiany badane są histopatologicznie w certyfikownanej pracowni histopatologicznej.

mkd-team-image
Lek. Anna Ptasiński
Okulista, Medycyna estetyczna