Logo Prestige Medical

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
24 364 31 41
730 005 585
recepcja@prestigemedical.pl
ul. Medyczna 8 lok.116 oraz parter
Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

ul. Medyczna 8 lok. 116 oraz parter

09-400 Płock

Znajdź nas!
 

Okuloplastyka

Zrobiła Ci się gradówka?
Przeszkadzają Ci żółte plamki na powiekach?

Od lat z powodzeniem leczymy i wykonujemy bezpieczne zabiegi wrażliwych okolic oczu.  Zabiegi w naszym centrum przeprowadzają doświadczeni okuliści – lekarze specjaliści, którzy łączą wiedzę z zakresu okulistyki oraz chirurgii plastycznej.

 

Kępki żółteKępki żółte – żółtawe zmiany grudkowe umiejscowione najczęściej w okolicach powiek, związane z odkładaniem cholesterolu w skórze. Wskutek nadmiernego odkładania się lipidów powstają płaskie wykwity na powiekach w pobliżu kąta wewnętrznego oka. Sposób postępowania polega na wycięciu chirurgicznym. Niewielkie blizny można wówczas całkowicie ukryć w fałdach skórnych powiek, zwłaszcza górnych.

 

GradówkaGradówka to przewlekły stan zapalny gruczołu Meiboma. Gradówka powstaje, gdy gruczoły łojowe znajdujące się po wewnętrznej stronie powieki czopują się, a w gruczole gromadzi się wydzielina, w której może się rozwinąć zakażenie. Zmiana zazwyczaj powiększa się stopniowo. Objawia się bezbolesnym zgrubieniem brzegu powieki (początkowo może przypominać jęczmień). Do leczenia gradówki miejscowo stosuje się maść i krople z antybiotykami, aby zapobiec zakażeniu bakteryjnemu. Jeżeli po takim leczeniu gradówka nie zniknie, należy ją usunąć chirurgicznie.

 

Cysta (torbiel) powieki lub spojówki powstaje najczęściej na skutek działania bakterii, jednak przyczyny powstania cysty mogą leżeć na przykład w zatkanych kanalikach łzowych lub używaniu przeterminowanych kosmetyków. Najczęściej jest to wypełniony płynem guzek. Zabieg jest krótki i bezbolesny, polega na nacięciu zmiany i jej wyłuszczeniu. Zabieg polega na dokładnym wycięciu cysty po uprzednim podaniu znieczulenia miejscowego. Następnie zakładane są szwy. Dzięki znieczuleniu ból jest nie odczuwalny.

 

Plastyka Powiek ZdjęciePlastyka powiek jest to zabieg chirurgiczny, którego celem jest poprawa wyglądu powiek górnych oraz dolnych. Nazywany jest on również blepharoplastyką. Przez całe nasze życie, siła grawitacji przyciąga skórę w dół. Skóra wokół oczu jest szczególnie cienka i delikatna, dlatego dość łatwo się rozciąga i opada, dodając tym samym lat i pozbawiając młodego spojrzenia. Zabieg korekcji powiek górnych najczęściej polega na wykonaniu przez lekarza drobnych nacięć w załamaniu powieki górnej, usunięciu nadmiaru tkanki skórnej i tłuszczowej oraz na podciągnięciu skóry ku górze. Korekcja powiek dolnych wygląda podobnie, tyle że nacięcia wykonuje się na linii rzęs powiek dolnych. W trakcie zabiegu pacjent nie czuje bólu.

Cennik usług:

Usunięcie gradówki ( wraz z badaniem histopatologicznym ) 600 zł
Wycięcie/usunięcie kępek żółtych ( jedna strona ) 700 zł
Wycięcie/usunięcie kępek żółtych ( obustronnie ) 1000 zł
Wycięcie brodawczaków, kaszaków, torbieli, rogu skórnego ( wraz z badaniem histopatologicznym ) 700 zł
Plastyka powieki dolnej 5500 zł
Plastyka powieki górnej 3500 zł
mkd-team-image
lek. Anna Ptasiński
Okulista, Medycyna estetyczna

Starszy asystent oddziału okulistyki WSZ w Płocku