Umów wizytę online

Okuloplastyka - bezpieczne zabiegi okolic oczu

Umów wizytę online

Jakie usługi oferujemy:

  • Usunięcie gradówki  ( wraz z badaniem histopatologicznym )
  • Wycięcie/usunięcie kępek żółtych
  • Wycięcie brodawczaków, kaszaków, torbieli, rogu skórnego ( wraz z badaniem histopatologicznym )
  • Plastyka powieki dolnej ( opadająca powieka )
  • Plastyka powieki górnej

Lekarze wykonujący zabiegi:
Lek. Anna Ptasiński

Cennik:

 • Usunięcie gradówki ( wraz z badaniem histopatologicznym ) – 550 zł
 • Wycięcie/usunięcie kępek żółtych ( jedna strona ) – 700 zł
 • Wycięcie/usunięcie kępek żółtych ( obustronnie ) – 1000 zł
 • Wycięcie brodawczaków, kaszaków, torbieli, rogu skórnego ( wraz z badaniem histopatologicznym ) – 550 zł
 • Plastyka powieki dolnej – 4000 zł
 • Plastyka powieki górnej – 3000 zł
Umów wizytę online

Masz problem z opadającą powieką?

Zrobiła Ci się gradówka?

Przeszkadzają Ci żółte plamki na powiekach?

Od lat z powodzeniem leczymy i wykonujemy bezpieczne zabiegi wrażliwych okolic oczu.  Zabiegi w naszym centrum przeprowadzają doświadczeni okuliści – lekarze specjaliści, którzy łączą wiedzę z zakresu okulistyki oraz chirurgii plastycznej.

Problemy związane z nieprawidłowym ułożeniem powiek, zmianami na powiekach oraz w okolicach oczu nie są wyłącznie defektami estetycznymi. Wpływają zarówno na nasz wygląd, jak i jakość widzenia, sprawność gałki ocznej, czy ogólne zdrowie oczu. Każdą dolegliwość tego typu najlepiej skonsultować z lekarzem okulistą, który zaproponuje odpowiednie i bezpieczne metody leczenia. Efekty zabiegów okuloplastyki to komfort dobrego widzenia oraz poprawa wyglądu i odmłodzenie okolic oczu.

Jeśli Twoje górne powieki opadają a pod oczami zaczynają się tworzyć nieestetyczne worki, być może rozważasz poddanie się zabiegowi korekcji powiek. Jeśli uznasz, że taki zabieg jest Ci potrzebny, przyjdź do nas i uzyskaj konkretne informacje. Pomogą Ci one podjąć decyzję.

Pierwszym krokiem zawsze jest konsultacja z lekarzem okulistą. Podczas spotkania lekarz zapyta Cię o przebyte choroby. Ustali, czy konieczne będą dodatkowe badania  oraz oceni stan skóry wokół oczu sprawdzając, czy zabieg będzie dotyczyć tylko powiek górnych czy także dolnych. Konsultacja powinna służyć także omówieniu oczekiwań pacjenta i skonfrontowania ich z rzeczywistością.  Lekarz udzieli wszelkich wskazówek dotyczących trybu życia przed zabiegiem.

Oprócz wskazań indywidualnych, na kilka dni przed zabiegiem lepiej nie pić alkoholu, nie palić papierosów oraz nie zażywać leków rozrzedzających krew np. aspiryny. Zabieg korekcji powiek pozostawia efekt estetyczny, który może utrzymywać się nawet przez 20 lat.

Plastyka powiek jest to zabieg chirurgiczny, którego celem jest poprawa wyglądu powiek górnych oraz dolnych. Nazywany jest on również blepharoplastyką. Przez całe nasze życie, siła grawitacji przyciąga skórę w dół. Skóra wokół oczu jest szczególnie cienka i delikatna, dlatego dość łatwo się rozciąga i opada, dodając tym samym lat i pozbawiając młodego spojrzenia. Zabieg korekcji powiek górnych najczęściej polega na wykonaniu przez lekarza drobnych nacięć w załamaniu powieki górnej, usunięciu nadmiaru tkanki skórnej i tłuszczowej oraz na podciągnięciu skóry ku górze. Korekcja powiek dolnych wygląda podobnie, tyle że nacięcia wykonuje się na linii rzęs powiek dolnych. W trakcie zabiegu pacjent nie czuje bólu.

Kępki żółte – żółtawe zmiany grudkowe umiejscowione najczęściej w okolicach powiek, związane z odkładaniem cholesterolu w skórze. Wskutek nadmiernego odkładania się lipidów powstają płaskie wykwity na powiekach w pobliżu kąta wewnętrznego oka. Sposób postępowania polega na wycięciu chirurgicznym. Niewielkie blizny można wówczas całkowicie ukryć w fałdach skórnych powiek, zwłaszcza górnych.

Gradówka to przewlekły stan zapalny gruczołu Meiboma. Gradówka powstaje, gdy gruczoły łojowe znajdujące się po wewnętrznej stronie powieki czopują się, a w gruczole gromadzi się wydzielina, w której może się rozwinąć zakażenie. Zmiana zazwyczaj powiększa się stopniowo. Objawia się bezbolesnym zgrubieniem brzegu powieki (początkowo może przypominać jęczmień). Do leczenia gradówki miejscowo stosuje się maść i krople z antybiotykami, aby zapobiec zakażeniu bakteryjnemu. Jeżeli po takim leczeniu gradówka nie zniknie, należy ją usunąć chirurgicznie.

Cysta (torbiel) powieki lub spojówki powstaje najczęściej na skutek działania bakterii, jednak przyczyny powstania cysty mogą leżeć na przykład w zatkanych kanalikach łzowych lub używaniu przeterminowanych kosmetyków. Najczęściej jest to wypełniony płynem guzek. Zabieg jest krótki i bezbolesny, polega na nacięciu zmiany i jej wyłuszczeniu.

Umów wizytę online

PORADY I RECEPCJA

ADRES PLACÓWKI

Formularz kontaktowy

Prestige Medical Services sp. z o.o.  © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone