Logo Prestige Medical

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
24 364 31 41
730 005 585
recepcja@prestigemedical.pl
ul. Medyczna 8 lok.116

Najnowsze wpisy

Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

ul. Medyczna 8 lok. 116

09-400 Płock

Znajdź nas!
 

Modelowanie ust kwasem

Modelowanie ust od kilku lat cieszy się ogromną popularnością w polskich gabinetach medycyny estetycznej.  Modelowanie ust kwasem wykonuje się, gdy naturalnie są zbyt wąskie bądź asymetryczne.

Kwas jest naturalnie występującym w organizmach związkiem. U człowieka kwas występuje m.in. w ciele szklistym oka, tkance łącznej. Cząsteczki kwasu mają doskonałą zdolność wiązania wody (jedna cząsteczka kwasu wiąże nawet 250 cząsteczek wody). Ponieważ z wiekiem zmniejsza się ilość kwasu w organizmie, a tym samym poziom nawilżenia skóry, kobiety chętnie korzystają z zabiegów modelowania ust z użyciem kwasu. Kwas zyskał sławę dzięki wszechstronności, wysokiej skuteczności i bezpieczeństwu w regularnym stosowaniu. Łatwo się go podaje i w szybki sposób można go usunąć, jeśli efekt nie będzie satysfakcjonujący. Kwas jest również skuteczną metodą odmładzania, ponieważ maskuje oznaki starzenia się skóry, ale nie hamuje samego procesu.

 

Na czym polega zabieg modelowania ust ?

Trzy dni przed zabiegiem należy powstrzymać się od przyjmowania aspiryny i leków przeciwzapalnych. W dniu zabiegu należy unikać nagrzewania ciała (np. w solarium lub saunie) oraz nadmiernego wysiłku fizycznego. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zmyć z ust makijaż. Lekarz przeprowadza wywiad dotyczący przebytych chorób, obecności alergii i przyjmowanych leków. Ważnym elementem całej procedury jest konsultacja z pacjentką, podczas której omówiony zostaje pożądany ef

ekt wypełnienia i modelowania ust. Z racji tego, że jest to zabieg estetyczny.

Sam zabieg trwa ok. 30 minut. Jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym za pomocą kremu lub silniejszym znieczuleniu przewodowym – dentystycznym. Preparat jest precyzyjnie wprowadzany w skórę właściwą ust za pomocą igły i ampułko-strzykawki. Efekt modelowania ust utrzymuje się zazwyczaj nawet kilka miesięcy, jednak czas absorpcji wypełniacza zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta i prowadzonego przez niego stylu życia. Ilość wprowadzanego w usta wypełniacza zależy od indywidualnych potrzeb i ustaleń z lekarzem.

Cennik usług:

Zabieg powiększenia, modelowania, wyrównania asymetrii ust(1 ml kwasu ( 1 ampułka )) 1000 zł

Wskazania:

  • Zwiększenie objętości warg,
  • Modelowanie konturu ust,
  • Wypełnienie drobnych zmarszczek wokół ust.

Przeciwwskazania do modelowania ust:

  • nadwrażliwość na kwas
  • opryszczka i inne zmiany skórne typu zapalnego,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • leczenie antybiotykami,
  • choroby układu immunologicznego, immunoterapia.
mkd-team-image
Anna Ptasiński
Lekarz medycyny estetycznej

Starszy asystent oddziału okulistyki WSZ w Płocku

mkd-team-image
Patrycja Lisiecka-Strupiechowska
Lekarz medycyny estetycznej

Pracę zawodową rozpoczęła w Szpitalu we Włocławku. Obecnie pracuje w Szpitalu w Radziejowie na Oddziale Ginekologiczno – Położniczym.