Logo Prestige Medical

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
24 364 31 41
730 005 585
recepcja@prestigemedical.pl
ul. Medyczna 8 lok.116

Najnowsze wpisy

Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

ul. Medyczna 8 lok. 116

09-400 Płock

Znajdź nas!

3d-4d

Zobacz pierwszy uśmiech swojego dziecka

USG 4D to USG trójwymiarowe w czasie rzeczywistym.

 

USG 3D 4DNajnowocześniejsza technika ultrasonograficzna pozwalająca na obrazowanie trójwymiarowe, co oznacza możliwość obserwacji dziecka, jego położenia w łonie matki i jego reakcji, w konkretnym momencie. Kobieta poddająca się badaniu USG 4D na ekranie komputera ogląda film z wnętrza swojego brzucha, widząc, co w danej chwili robi jej jeszcze nienarodzone dziecko. USG 4D umożliwia zrobienie obrazów przekrojowych ciała dziecka i poznanie płci płodu. Ma zastosowanie w diagnozowaniu niektórych wad wrodzonych i chorób genetycznych na etapie rozwoju prenatalnego dziecka.

 

Różnica pomiędzy USG 3D i 4D polega więc na tym, że w 3D mamy zdjęcie trójwymiarowe nieruchome, zaś w 4D – ruchomy film. Dzięki nowoczesnej technologii, nagrania USG wykonane w technice 4D mogą być przekazane na życzenie pacjentom w formacie DVD. W ten sposób zapisany obraz jeszcze nienarodzonego dziecka, jego twarzy, płci i zachowania, stanowi unikalną pamiątkę dla przyszłych rodziców.

 

USG 3D/4D to nie tylko bajer dla rodziców. Mają one bardzo duże znaczenie dla diagnostyki rozwoju płodu. Są wyjątkowo miarodajne w kierunku identyfikacji wad rozwojowych tj. rozszczep wargi, podniebienia, deformacji kończyn górnych i dolnych czy rozszczep kręgosłupa. Współczesna medycyna pokłada w tej metodzie obrazowania duże nadzieje. Badany jest np. wpływ aktywności ruchowej dziecka w łonie matki na funkcjonowanie i rozwój mózgu. Dlatego też, właściwie wykonane USG pozwala rodzicom oczekiwać narodzin dziecka z radością i spokojem.

 

NiemowleStosując metodę 3D/4D:

  • uzyskuje się bardzo szczegółowy, trójwymiarowy obraz, co zwiększa istotnie szanse wykrycia i precyzyjnej oceny różnorodnych wad rozwojowych i nieprawidłowości,
  • poznaje się długość, proporcje i ułożenie kończyn, dokładnie ocenia liczbę palców rąk i stóp oraz długość i kształt wszystkich kończyn (ocena kończyn w badaniu 2D jest zazwyczaj dość pobieżna),
  • widzi się mimikę, ruchy dziecka w łonie matki,
  • otrzymuje się wiele innych informacji, których uzyskanie przy pomocy usg 2D jest często niemożliwe,
  • po właściwie przeprowadzonym badaniu lekarz może być pewny swojej diagnozy.

Cennik usług:

USG 3D/4D 200 zł
mkd-team-image
Rafał Grabowski
Ginekolog Położnik

Od 2006 roku jest asystentem Oddziału Ginekologiczno – Położniczego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku.