Logo Prestige Medical

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
24 364 31 41
730 005 585
recepcja@prestigemedical.pl
ul. Medyczna 8 lok.116 oraz parter
Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

ul. Medyczna 8 lok. 116 oraz parter

09-400 Płock

Znajdź nas!
 

3d-4d

Zobacz pierwszy uśmiech swojego dziecka

USG 4D jest możliwie najbardziej realnym obrazem dziecka rozwijającym się w brzuchu mamy. Odbywa się w czasie rzeczywistym, dzięki czemu można zobaczyć reakcje, położenie i ruchy dziecka w łonie matki. USG 4D umożliwia poznanie płci dziecka, a take zrobienie obrazów przekrojowych jego ciała.

USG 4D jest nieinwazyjnym badaniem obrazowym, które wykonuje się przy użyciu fal ultradźwiękowych. W badaniu uzyskuje się wizualizację tego, co dzieje się w brzuchu przyszłej mamy. Jakość obrazu ultrasonograficznego i tego, co na nim widać jest uzależniona od zaawansowania ciąży i warunków badania. Wśród najważniejszych czynników wskazuje się na objętość płynu owodniowego oraz grubość tkanki tłuszczowej u kobiety ciężarnej. Technologia badania USG 4D pozwala na rozpoznanie wad wrodzonych u płodu i cech, które mogłyby świadczyć o wystąpieniu różnych chorób, a w tym chorób o podłożu genetycznym. Nagrania, które zostaną wykonane w technice 4D na życzenie rodziców mogą zostać nagrane i przekazane w formie płyty DVD. To unikalna pamiątka dla rodziny, na której widać twarz, płeć i zachowanie przyszłego maluszka. Po badaniu udostępnia się także dokumentację zdjęciową USG zdjęć czarno-białych i kolorowych.

Różnica pomiędzy USG 3D i 4D polega więc na tym, że w 3D mamy zdjęcie trójwymiarowe nieruchome, zaś w 4D – ruchomy film. Dzięki nowoczesnej technologii, nagrania USG wykonane w technice 4D mogą być przekazane na życzenie pacjentom w formacie DVD. W ten sposób zapisany obraz jeszcze nienarodzonego dziecka, jego twarzy, płci i zachowania, stanowi unikalną pamiątkę dla przyszłych rodziców.

 

 

Stosując metodę 3D/4D:

  • uzyskuje się bardzo szczegółowy, trójwymiarowy obraz, co zwiększa istotnie szanse wykrycia i precyzyjnej oceny różnorodnych wad rozwojowych i nieprawidłowości,
  • poznaje się długość, proporcje i ułożenie kończyn, dokładnie ocenia liczbę palców rąk i stóp oraz długość i kształt wszystkich kończyn (ocena kończyn w badaniu 2D jest zazwyczaj dość pobieżna),
  • widzi się mimikę, ruchy dziecka w łonie matki,
  • otrzymuje się wiele innych informacji, których uzyskanie przy pomocy usg 2D jest często niemożliwe,
  • po właściwie przeprowadzonym badaniu lekarz może być pewny swojej diagnozy.

Cennik usług:

Badanie USG 4D + pamiątkowe nagranie 250 zł
mkd-team-image
lek. Rafał Grabowski
Ginekolog Położnik