Logo Prestige Medical

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
24 364 31 41
730 005 585
recepcja@prestigemedical.pl
ul. Medyczna 8 lok.116
Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

ul. Medyczna 8 lok. 116

09-400 Płock

Znajdź nas!
Elektrokoagulacja - Prestige Medical Płock
fade
4152
page-template-default,page,page-id-4152,page-child,parent-pageid-3943,latepoint,mkd-bmi-calculator-1.1.2,mkd-core-1.4.1,medigroup-ver-1.6,mkd-smooth-scroll,mkd-smooth-page-transitions,mkd-ajax,mkd-blog-installed,mkd-header-type1,mkd-fixed-on-scroll,mkd-default-mobile-header,mkd-sticky-up-mobile-header,mkd-dropdown-default,mkd-header-minimal-in-grid-border-disable,mkd-search-dropdown,mkd-side-menu-slide-from-right,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

Elektrokoagulacja

Czym jest elektrokoagulacja?

Elektrokoagulacja zbliżenieElektrokoagulacja to powszechnie stosowany w praktyce dermatologicznej zabieg wykorzystujący właściwości prądu elektrycznego do niszczenia tkanek. Pozwala bezinwazyjnie, a do tego całkowicie bezpiecznie, pozbyć się brodawek, torbieli, prosaków i innych zmian skórnych. Jest to prosty i bezbolesny zabieg, który gwarantuje szybki proces gojenia oraz dobry efekt kosmetyczny. Po zabiegu często nie pozostają ślady lub są to niewielkie blizny.

Jest wykorzystywany także do redukcji nadmiernego owłosienia i zamykania naczyń krwionośnych, kiedy inne metody, jak np. terapia światłem, mogą okazać się nieskuteczne.

 

Elektrokoagulacja Przebieg zabiegu

W tym zabiegu wykorzystuje się działanie prądu zmiennego o wysokiej częstotliwości wywołującego na końcach elektrody wysoką temperaturę (ponad 200°C). Temperatura powoduje zamknięcie naczyń i denaturację białkowych struktur skóry, dzięki czemu zabieg jest bezkrwawy. Zabieg wykonywany jest przy użyciu elektrod o różnym kształcie. Emitowany przez nie prąd powoduje ścinanie się białka w tkankach, co znajduje przełożenie na efekt leczniczy.

Długość zabiegu zależy od rozległości zmian – trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. W trakcie zabiegu występuje niewielki ból, w związku z czym przed zabiegiem można zastosować miejscowe znieczulenie. W miejscu wykonania zabiegu pozostaje drobny strup, pod którym skóra goi się od kilku do kilkunastu dni. Zabieg nie wyklucza z pełnej aktywności życiowej.

 

Przeciwwskazania:

Wszczepiony rozrusznik serca, zaburzenia krzepnięcia krwi, ciąża, skłonność skóry do bliznowacenia

Cennik usług:

Konsultacja dermatologiczna 130 zł
Konsultacja wraz z oceną dermatoskopową znamion ( kilka zmian ) 150 zł
Elektrokoagulacja od 150 zł do 500 zł ( cena ustalana indywidualnie )

Wskazania do zabiegu elektrokoagulacji :

  • Włókniaki miękkie,
  • brodawki łojotokowe,
  • przerost gruczołów łojowych,
  • brodawki wirusowe rąk,
  • brodawki wirusowe stóp,
  • brodawki płciowe (kłykciny kończyste),
  • brodawki płaskie,
  • mięczak zakaźny,
  • naczyniaki rubinowe i gwiaździste.
mkd-team-image
Sebastian Uczniak
Dermatolog