Logo Prestige Medical

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
24 364 31 41
730 005 585
recepcja@prestigemedical.pl
ul. Medyczna 8 lok.116 oraz parter
Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

ul. Medyczna 8 lok. 116 oraz parter

09-400 Płock

Znajdź nas!
 

Badanie drożności jajowodów

 • Badanie drożmności jajowodów

  Zapewniamy komfort i poczucie bezpieczeństwa

  Nawet do 40% przypadków niepłodności partnerskiej może wynikać z patologii jajowodów, dlatego sprawdzenie ich drożności to nieodłączny etap diagnozowania kobiety starającej się o zajście w ciążę.

  3D/4D HYFOSY ( Hysterosalpingo-Foam-Sonography) to nowoczesna metoda oparta na wykorzystaniu delikatnej pianki z mikrobąbelkami (ExEmFoam), która sprawia, że jajowody stają się widoczne w badaniu USG 3D/4D.

  W Prestige Medical w Płocku HyFoSy jest wykonywany ambulatoryjnie po uprzedniej wizycie kwalifikacyjnej.

NATURALNE POCZĘCIE

W naturalnym zapłodnieniu plemniki przedostają się z macicy poprzez jajowody w okolice jajnika, gdzie następuje zapłodnienie uwolnionej komórki jajowej. Następnie zarodek jest transportowany przez jajowody do macicy i tam zagnieżdża się w jej ścianie.

Do naturalnego poczęcia jest niezbędny przynajmniej jeden drożny jajowód, aby był możliwy kontakt plemnika z komórką jajową oraz wędrówka zarodka do jamy macicy. Niedrożność jajowodów może być jedną z przyczyn niepłodności.

REWOLUCJA W DIAGNOSTYCE NIEPŁODNOŚCI

3D/4D HyFoSy – to długo oczekiwana, łagodna rewolucja w diagnostyce przyczyn niepłodności. Jest to metoda mało uciążliwa dla pacjentki, nie wymaga znieczulenia ogólnego ani silnych leków przeciwbólowych i szkodliwego dla komórek rozrodczych promieniowania X. Ocena drożności odbywa się pod kontrolą ultrasonografii.Dodatkową korzyścią płynącą z HyFoSy jest możliwość oceny podczas badania budowy i kształtu macicy oraz ocenę ewentualnych nieprawidłowości w jej obrębie, takich jak zrosty, mięśniaki czy polipy, które mogą uniemożliwić zajście w ciążę.

BADANIE SONO- HSG KROK PO KROKU

Badanie Sono-HSG (ultrasonograficzna histerosalpingografia) powinno zostać przeprowadzone w okresie pomiędzy miesiączką a dniami płodowymi. Na kilka dni przed badaniem należy wykonać biocenozę pochwy, a więc ocenić jej czystość. Wymaz może pobrać zarówno lekarz prowadzący jak i położona. Przed badaniem można przyjąć lek przeciwbólowy.

Lekarz rozpoczyna zabieg od założenia wziernika dopochwowego. Przez szyjkę macicy, wprowadza cienki cewnik. Następnie pod kontrolą USG delikatnie podawany jest jałowy kontrast pianowy ExEm Foam *, która wypełnia jamę macicy i jajowody, dzięki czemu stają się one bardzo dobrze widoczne w badaniu ultrasonograficznym, pozwalając na ultrasonograficzną ocenę budowy jamy macicy i drożności jajowodów.
*ExEm Foam – środek kontrastowy w postaci delikatnej pianki, produkowany jest przez firmę IQ Medical Ventures BV. Jest to całkowicie bezpieczny preparat oparty na składnikach naturalnych. Użycie tego preparatu nie ma wpływu na jakość plemników i komórki jajowej, dlatego brak jest przeciwwskazań do starania o ciąże w cyklu, w którym wykonano zabieg.

Do badania jest używany w całości jałowy sprzęt jednorazowy. Podczas badania lekarz przekazuje pacjentce informacje o prowadzonych czynnościach, a pacjentka śledzi cały proces wspólnie z lekarzem na monitorze.

Po badaniu pacjenta może odczuwać bóle i skurcze macicy. Nie jest to jednak regułą. Sprawdzenie drożności tą metodą trwa nie dłużej niż 10 minut.

Cennik usług:

Badanie drożności jajowodów 500 zł
Zarezerwuj wizytę

PRZYCZYNY NIEDROŻNOŚCI JAJOWODÓW

 • zakażenie miednicy lub choroba zapalna miednicy mniejszej (może nastąpić m.in. na skutek chorób przenoszonych drogą płciową, np. zakażenia chlamydią),
 • blizny, zrosty po rozległych operacjach miednicy,
 • endometrioza,
 • uprzednia ciąża pozamaciczna,
 • wady rozwojowe.

Badanie Sono-HSG w Prestige Medical

W Prestige Medical przeprowadzamy badanie Sono-HSG w najlepszych możliwych warunkach – korzystając z wiedzy specjalistów, a także najnowszych aparatów USG. Zapewniamy naszym Pacjentkom maksymalny komfort i dbamy o ich poczucie bezpieczeństwa. Dzięki temu klinika Prestige Medical cieszy się dużym zaufaniem wszystkich kobiet, które mogą liczyć na profesjonalne zabiegi ginekologiczne.

mkd-team-image
lek. Rafał Grabowski
Ginekolog Położnik