PSYCHOLOGIA
WIZYTA U PSYCHOLOGA
Psycholog – nad wizytą u niego zastanawia się coraz więcej osób, jednak obawa przed powierzeniem obcej osobie swoich problemów, wątpliwości cały czas jest duża. Gabinet psychologa często jest “ziemią nieznaną”, a wiele niewiadomych związanych z pierwszą wizytą wprowadza w niepokój czy stan niepewności. Wszystko to dodatkowo zniechęca do szukania wsparcia specjalisty, nawet wtedy, kiedy mogłoby okazać się bardzo skuteczne.
Jeżeli specjalista jest już wybrany i sprawdzony, to można pomyśleć o pierwszej wizycie. Warto zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami względem tego spotkania, ale nawet, jeżeli trudno jest samemu nazwać konkretny problem do przepracowania, a jedyne co niepokoi to poczucie, że coś w codziennym życiu nie pasuje, przeszkadza czy męczy. To wystarczy, żeby zdecydować się na wsparcie. Praca ze specjalistą może być poświęcona właśnie temu, by znaleźć powód odczuwanego dyskomfortu.
Warto zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalisty, jeżeli sposoby radzenia sobie z trudnościami stosowane do tej pory nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.
Obawy związane z wizytą u psychologa są zupełnie normalne. Lęk przed oceną czy krytyką decyzji, zachowań lub refleksji, które zostaną nazwane podczas spotkania, towarzyszy wielu osobom. Jednak w ostateczności często zdarza się tak, że podzielenie się osobistymi historiami z kimś zupełnie obcym okazuje się łatwiejsze, niż się zakładało na początku.
DLACZEGO NIE WARTO SIĘ BAĆ?
Psychologa obowiązują zasady kodeksu etycznego, które mają ułatwić nawiązanie właściwej relacji. Jedną z nich jest tajemnica zawodowa. Reguły te są po to, aby zadbać o czysty układ miedzy klientem a usługodawcą. Oznacza to na przykład, że psycholog nie powinien podejmować się diagnozy kogoś, kto nie wyraził na to zgody. Pełen spis zasad pracy psychologa lub psychoterapeuty dostępny jest na branżowych stronach internetowych, zachęcam, więc do przyjrzenia się im przed pierwszą wizytą.
CENNIK USŁUG:
Psycholog dziecięcy
Terapia dzieci odbywa się w zakresie trudności wskazanych przez rodziców lub szkołę, przedszkole. Poprzez rozwój różnych umiejętności psychospołecznych dziecka dążymy do poprawy funkcjonowania całej rodziny.
Terapia indywidualna
Indywidualna pomoc psychologiczna dla dorosłych i nastolatków odbywa się w formie pojedynczych konsultacji psychologicznych lub cyklicznych sesji psychoterapii.
Terapia rodzinna i par
Terapia rodzinna i terapia par (małżeństw i związków nieformalnych) prowadzona jest w celu przezwyciężenia kryzysów, redukcji napięć oraz poprawy relacji rodzinnych.
ZADZWOŃ I ZAPYTAJ O NAJBLIŻSZY TERMIN WIZYTY
24 364 31 41
730 005 585
recepcja@prestigemedical.pl
ul. Medyczna 8 lok.116