Zabiegi okulistyczne

Blepharoplastyka – bezpieczne zabiegi okolic oka

Plastyka powiek – zwana również blepharoplastyką (ang. blepharoplasty) jest zabiegiem chirurgicznym polegającym na usunięciu nadmiaru skóry wraz z tkanką tłuszczową z powiek. Celem zabiegu jest usunięcie objawów starzenia górnej części twarzy. W skład zabiegu wchodzi korekcja opadającej powieki (w przypadku powiek górnych) oraz usunięcie worków pod oczami (w przypadku powiek dolnych). Zabieg ten wykonywany jest często wraz z innymi zabiegami z zakresu chirurgii plastycznej twarzy. Od lat z powodzeniem leczymy i wykonujemy bezpieczne zabiegi wrażliwych okolic oczu.  Zabiegi w naszym centrum przeprowadzają doświadczeni okuliści – lekarze specjaliści, którzy łączą wiedzę z zakresu okulistyki oraz chirurgii plastycznej. Problemy związane z nieprawidłowym ułożeniem powiek, zmianami na powiekach oraz w okolicach oczu nie są wyłącznie defektami estetycznymi. Wpływają zarówno na nasz wygląd, jak i jakość widzenia, sprawność gałki ocznej, czy ogólne zdrowie oczu. Każdą dolegliwość tego typu najlepiej skonsultować z lekarzem okulistą, który zaproponuje odpowiednie i bezpieczne metody leczenia. Efekty zabiegów okuloplastyki to komfort dobrego widzenia oraz poprawa wyglądu i odmłodzenie okolic oczu.

CENNIK ZABIEGÓW:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli Twoje górne powieki opadają a pod oczami zaczynają się tworzyć nieestetyczne worki, być może rozważasz poddanie się zabiegowi korekcji powiek. Jeśli uznasz, że taki zabieg jest Ci potrzebny, przyjdź do nas i uzyskaj konkretne informacje. Pomogą Ci one podjąć decyzję. Pierwszym krokiem zawsze jest konsultacja z lekarzem okulistą. Podczas spotkania lekarz zapyta Cię o przebyte choroby. Ustali, czy konieczne będą dodatkowe badania  oraz oceni stan skóry wokół oczu sprawdzając, czy zabieg będzie dotyczyć tylko powiek górnych czy także dolnych. Konsultacja powinna służyć także omówieniu oczekiwań pacjenta i skonfrontowania ich z rzeczywistością.  Lekarz udzieli wszelkich wskazówek dotyczących trybu życia przed zabiegiem. Oprócz wskazań indywidualnych, na kilka dni przed zabiegiem lepiej nie pić alkoholu, nie palić papierosów oraz nie zażywać leków rozrzedzających krew np. aspiryny. Zabieg korekcji powiek pozostawia efekt estetyczny, który może utrzymywać się nawet przez 20 lat.

Lekarze wykonujący:

Wszystkie wymienione drobne zabiegi okulistyczne są wykonywane w znieczuleniu miejscowym i trybie ambulatoryjnym, przy użyciu jednorazowych materiałów, w komfortowych warunkach.