Podcięcie wędzidełka prącia

Podcięcie wędzidełka prącia

Lekarz wykonujący zabieg:

Cena zabiegu: 500 zł
(cena zawiera 1 – 2 wizyty kontrolne)

Zbyt krótkie wędzidełko napletkowe to – obok stulejki i skrzywienia penisa – najczęściej występujące nieprawidłowości w budowie anatomicznej prącia.Jeśli nieprawidłowości te są przyczyną dyskomfortu pacjenta i stanowią dla niego istotne utrudnienie kontaktów seksualnych, przeprowadzany jest zabieg podcięcia wędzidełka.

Zbyt krótkie wędzidełko prącia jest przyczyną bólu i dyskomfortu w obrębie penisa, co jest spowodowane niemożnością całkowitego odprowadzenia napletka i bolesnego pociągania żołędzi. Dolegliwości te nasilają się podczas wzwodu prącia, co znacząco utrudnia aktywność seksualną. Niektórzy pacjenci z tego powodu wręcz rezygnują ze współżycia płciowego, tym bardziej, że w trakcie stosunku istnieje prawdopodobieństwo naderwania lub pęknięcia wędzidełka. Jest to wskazanie do pilnej interwencji chirurgicznej, ponieważ gojenie się naderwanego wędzidełka prowadzi do wytworzenia blizn, jeszcze bardziej skracających wędzidełko, co powoduje nasilenie się dolegliwości. Ponadto, skrócenie wędzidełka napletkowego może utrudniać codzienne czynności higieniczne.

Jak wygląda zabieg?
Zabieg podcięcia wędzidełka może wykonać lekarz urolog lub chirurg, należy przeprowadzać go w warunkach sali zabiegowej z zachowaniem szczególnej higieny i ostrożności, w celu uniknięcia infekcji. Zabieg ten przeprowadza się przy użyciu skalpela lub nożyczek chirurgicznych. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 30 minut.

Czas i przebieg rekonwalescencji:
Czas gojenia wynosi 7-10 dni. Pełne wygojenie się rany trwa około 4-6 tygodni.

Jak uniknąć powikłań?
Po operacji wędzidełka obowiązuje wstrzemięźliwość seksualna przez okres 4-5 tygodni aż do pełnego wygojenia rany pooperacyjnej. Po zabiegu może pojawić się niewielkie krwawienie, szczególnie podczas wzwodu. W przypadku wystąpienia krwawienia zaleca się uciśnięcie operowanej okolicy gazikiem przez kilka – kilkanaście minut. Jeśli krwawienie przedłuża się lub nie ustępuję należy skonsultować się z lekarzem.

Skuteczność:
Efekt jest trwały.