Ostrzykiwanie stawów

Ostrzykiwanie stawów KWASEM 

Lekarz wykonujący zabieg:

Cena zabiegu: 290 zł

Choroba zwyrodnieniowa stawów ogranicza sprawność, a może prowadzić nawet do inwalidztwa. Pacjenci mają dziś do wyboru kilka metod, które pomagają zmniejszyć dolegliwości i odzyskać pełną swobodę ruchów. Sprawdź, jakie są nowoczesne metody leczenia chorób zwyrodnieniowych stawów.

Iniekcja kwasu hialuronowego (wiskosuplementacja)

Polega na podawaniu bezpośrednio do stawu zastrzyków z kwasu hialuronowego. Jest on głównym składnikiem płynu stawowego, ale w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów dochodzi do zmniejszenia jego stężenia. Uzupełnienie ubytków kwasu hialuronowego powoduje wzrost lepkości płynu stawowego, przez co zmniejsza się tarcie w stawie i poprawia jego ruchomość. Często już po pierwszym zastrzyku chorzy odczuwają istotną poprawę stanu zdrowia. Jednak pamiętać należy, że preparat nie jest lekiem przeciwbólowym. Jego działanie to przede wszystkim poprawa jakości płynu stawowego i chrząstki stawowej, a efekt ten występuje dopiero po kilku tygodniach od podania pierwszej dawki leku.

Leczenie stawu: zwykle stosuje się 3 do 5 zastrzyków w odstępach tygodniowych do jednego stawu.Zaletą kwasu hialuronowego jest prawie całkowity brak objawów ubocznych.