Umów się na wizytę
Usuwanie odcisków i modzeli

Modzele i odciski

Cennik zabiegów:

Podolog wykonujący zabieg:

 

 

Modzele i nagniotki (które nazywamy zwykle odciskami) są pogrubieniem naskórka – jego warstwy kolczystej i rogowej. Powstają na skutek długotrwałego działania czynnika mechanicznego – przede wszystkim nadmiernego ucisku. Dlatego lokalizują się głównie na podeszwach stóp, zwykle w okolicy pięty oraz na śródstopiu, a ich powstawanie jest efektem noszenia zbyt ciasnego i niewygodnego obuwia.

Czym są modzele?

To duże, plackowate narośla zgrubiałej skóry – stosunkowo miękkie, żółtawe o niewyraźnych granicach. Występują zazwyczaj na podeszwie stopy, pod głowami kości śródstopia. Powstają w odpowiedzi na nadmierne obciążenie danej części stopy, najczęstsze lokalizacje modzeli:

Czym są odciski?

To skupiska odrzuconych i martwych komórek skóry, które powstają wskutek tarcia lub drażnienia m.in. stóp przez obuwie lub sąsiadujące części kostne stopy. Odciski składają się z centralnego rdzenia o kształcie stożka otoczonego przez grube warstwy skóry, która jeśli nie zostanie usunięta, staje się twarda i nieelastyczna. Jeżeli stożek znajdzie się w pobliżu zakończeń nerwowych w stopie może stać się bardzo bolesny. Najczęstsze miejsca powstawania odcisków:

Modzele i odciski można wyleczyć pod kierunkiem specjalisty w gabinecie podologicznym . Wykonuje się zabieg polegający na umiejętnym frezowaniu zmian oraz stosowaniu produktów keratylizujących i zmiękczających.