Umów się na wizytę
Plastyka wałów okołopaznokciowych

Plastyka wałów paznokciowych – gdy inne metody zawodzą

Wrastający paznokieć to najczęstsza przyczyna uporczywego bólu i stanu zapalnego wału okołopaznokciowego.  Przyczyną problemu jest nieprawidłowe skracanie płytki paznokciowej, urazy i deformacje w obrębie przodostopia, noszenie źle dobranego obuwia, prowadzące do przerostu wałów okołopaznokciowych. W większości przypadków możliwa jest skuteczna terapia prowadzona przez podologa z wykorzystaniem różnych metod i technik korekcji paznokci m.in.: klamra, metoda Kostki Arkady.

Jednak w przypadkach przewlekłego i zaawansowanego wrastania, gdy dochodzi do przerostu, zbliznowacenia i martwicy wału oraz utrwalenia deformacji, konieczne jest przeprowadzenie jego chirurgicznej plastyki. Jedynie tego typu rozwiązanie jest w stanie zapewnić dalszą skuteczną opiekę podologiczną oraz trwałe wyleczenie.

Wskazania do plastyki wałów

Plastykę wałów okołopaznokciowych stosuje się zazwyczaj w przypadku, w którym w wyniku długotrwałego ucisku wrastającego paznokcia na sąsiadującą tkankę skórną, doszło do jej przerostu.  Przerost ten jest naturalnym sposobem obrony naszego organizmu, który ma zapobiec przerwaniu tkanki. Przerośnięty wał często uniemożliwia „złapanie odpowiedniego toru wzrostu” przez paznokieć, co skutkuje tym, że nadal rośnie on niepoprawnie i wbija się w tkankę.

Plastyka wskazana jest:

Plastykę wałów okołopaznokciowych stosuje się nie tylko w przypadku wrastających paznokci, ale również w problemach z powtarzającą się zanokcicą lub w przeciągającym się zapaleniu wałów okołopaznokciowych.

zdjęcie poglądowe

Bezpieczeństwo zabiegu

Plastyka wałów okołopaznokciowych jest całkowicie bezpiecznym zabiegiem i wymaga relatywnie krótkiego okresu rekonwalescencji.  W przeciwieństwie do resekcji klinowej, która jest również metodą chirurgiczną, podczas plastyki wałów struktura łożyska i macierzy paznokciowej pozostaje nietknięta.

Plastyka wałów okołopaznokciowym jest zabiegiem wykonywanym na tkance skórnej, która doskonale i szybko się regeneruje. Dzięki temu szansa, na wystąpienie jakichkolwiek powikłań jest bliska zeru, a pacjent po zabiegu szybko może wrócić do normalnego funkcjonowania.Zabieg wykonuje wykwalifikowany chirurg. Plastyka wałów okołopaznokciowych oferuje kompleksowe wyleczenie problemu wraz z tendencją oraz zachowanie estetycznego wyglądu palców.

Zespół wykonujący zabieg: 

Cena zabiegu:

(w cenie pierwsza wizyta kontrolna w ciągu 7 dni)