Umów się na wizytę
Podologia

Podolog

„Stopy są jak korzenie drzewa. Drzewo więdnie, gdy korzenie są coraz słabsze” – tak mówi chińskie przysłowie.

Podologia jest dziedziną interdyscyplinarną, wymagającą współpracy ze specjalistami wielu dziedzin. Podolog staje się przez to  łącznikiem pomiędzy pacjentem a lekarzami takich specjalizacji jak dermatolog, chirurg czy ortopeda.

Nasz zespół:

 

Podologia wprowadza nowe spojrzenie na problemy, które dotąd były nierozwiązywalne bądź metody leczenia były nieskuteczne. Dlatego w naszym centrum medycznym zajmujemy się przede wszystkim wrastającymi paznokciami, a także paznokciami zmienionymi grzybiczo i zdeformowanymi, odciskami, modzelami czy brodawkami wirusowymi.

Oto kilka przykładowych zabiegów wykonywanych w gabinecie podologicznym:

Jak wygląda konsultacja podologiczna

Konsultacja podologiczna ma na celu sprawdzenie stanu zdrowia stóp, dobranie odpowiednich metod leczenia i pielęgnacji oraz dostarczenie pacjentowi wiedzy potrzebnej do zachowania zdrowia stóp i paznokci.
Podolog potrafi wykryć patologie stóp w bardzo wczesnym stadium, co znacznie ułatwia ich leczenie. Rutynowa konsultacja podologiczna nie wymaga od pacjenta żadnego przygotowania. Specjalista przeprowadzi z nim wywiad dotyczący stanu stóp, prowadzonego stylu życia i posiadanych chorób. Następnie po odświeżeniu stóp, przeprowadza ich badanie. W międzyczasie, pacjent może zadawać wszystkie nurtujące go pytania.
Jeżeli podiatra nie wykryje żadnych nieprawidłowości, podaje pacjentowi zalecenie dotyczące pielęgnacji. Pierwsza konsultacja może być również wstępem do właściwego leczenia, jeśli okaże się występują jakieś niepokojące zmiany.

Bo bezpieczeństwo jest najważniejsze

  1. Narzędzia używane przez naszego specjalistę są każdorazowo: dezynfekowane, myte, pakietowane i sterylizowane a część z nich jest jednorazowa ze względu na zachowanie zasad higieny.
  2. Do opracowania paznokci używamy: cęgów, sondy dwustronnej oraz profesjonalnych frezów z nasypem diamentowym.
  3. Do zabiegów wykonywanych na skórze używamy skalpeli, dłutek które są jednorazowe oraz frezów.
  4. Do szlifowania podeszw używamy jednorazowe kapturki ścierne, dobrane indywidualnie do pacjenta z odpowiednim nasypem do danej skóry i typu zrogowaceń.
  5. Zdrowie Pacjenta jest dla nas najważniejsze a zatem nie pozwalamy sobie na najmniejsze nawet ryzyko zakażenia.